Trnavské rybníky
reklama

Chcete letnú pohodu? Siete proti hmyzu a žalúzie na oknách oceníte

SERVIS - Dom a záhrada | 15.5.2024, 11.45, reklamný článok

Tešíte sa na leto? Slnečné počasie s príjemnými teplota väčšina ľudí miluje. Ani tento rok sa však zrejme nevyhneme ani úmorným tropickým horúčavám a na tie si treba pripraviť domácnosť. Siete proti hmyzu vám uľahčia vetranie, vhodne vybrané žalúzie zase pomôžu eliminovať nadmerné prehrievanie interiérov.

Chcete letnú pohodu? Siete proti hmyzu a žalúzie na oknách oceníte


Vetranie miestností je dôležité, príjemné, no zároveň nesie so sebou v letných mesiacoch aj rizika vniknutia hmyzu do interiéru.
Problém pomôžu výrazne eliminovať siete proti hmyzu.

 

Na trhu existuje viacero typov. Okrem fixných, bez možnosti manipulácie, sú k dispozícii aj rolovacie, posuvné či tzv. plisé sieťky.


Ako vysvetľuje Marek Sagan z trnavskej spoločnosti Servis Okna, pre veľké francúzske okná sú ideálne posuvné sieťky (pevné krídlo siete s integrovanými kolečkami) či plisé siete (sieť sa pri otvorení stlačí).

 

Využiť sa dajú tiež klasické dverové, ktoré sa uchytia na rám alebo ostenie dverového otvoru a uzatvárajú sa na magnet.


Pre štandardné okná sú alternatívou rolovacie siete, ktoré môžete jednoducho navinúť do boxu, v čase, keď sieť nevyužívate.

 

 

Žalúzie alebo rolety?

Domácnosť  ochránite pred nadmerným prenikaním tepla cez okná do domu exteriérovými žalúziami. Lamely sa vyrábajú v profile písmen Z a C.

 

Výhodou Z-kových je veľmi kvalitné zatienenie priestoru pri plnom sklopení, nevýhodou, že sa dajú pretočiť maximálne do vodorovnej polohy. 


Žalúzie s profilom C sú obojstranne naklápateľné, umožňujú teda pracovať s prítokom svetla do interiéru. Nedosiahnu však takú úroveň tienenia ako pri profile Z.


Existujú aj tzv. vonkajšie rolety, ktoré zabezpečujú najlepšiu tepelnú izoláciu, nevýhodou je, že sa dajú len spúšťať bez akéhokoľvek naklápania.


Lacnejším variantom sú interiérové žalúzie, ktorými možno ideálne upravovať svetelnosť v izbe, nedokážu však zabrániť prestupu slnečného žiarenia do miestnosti a teda výraznejšie eliminovať teplotu.


Majú však dizajnový charakter na dotvorenie atmosféry v miestnosti. Takto sa využívajú napr. bambusové roletky alebo drevené žalúzie vyrobené z prírodných materiálov.


Klasickým riešením do interiérov bývajú horizontálne žalúzie, látkové žalúzie plisé, prípadne vertikálne žalúzie, ktoré nahrádzajú záclony či závesy.

 

 

Všetko pre vaše okná

Pestrú škálu žáluzie, roliet, sieťok proti hmyzu ale aj rôznych typov sietí nájdete v ponuku spoločnosti Servis Okna, ktorá sídli na Coburgovej ulici 84 v bývalom areáli Trnavských automobilových závodov.


„Dôraz kladieme na kvalitné služby, poradenstvo a spokojnosť zákazníka. Zameranie príde spraviť náš technik bezplatne,“ vraví Marek Záhorák, jeden z konateľov firmy Servis Oknai, ktorá má na trhu dlhoročnú tradíciu.


Ako už vyplýva z názvu, spoločnosť sa venuje kompletnému servisu okolo okien - od výmeny kovania, skiel, doladenia pántov, premazania kovaní až po zabezpečenie kompletného sortimentu a náhradných dielov aj k typom okien, ktorých výroba je už staršieho dátumu.

 

Poskytujú i tesnenie k oknám, parapetné dosky, slnečné fólie, garážové brány a iné.


Viac o ponuke spoločnosti nájdete na www.servisokna.sk prípadne na 0850 850 250.
 

Servis okna

Coburgova 84, Trnava (areál Trnavských automobilových závodov)
Tel.: 0850 850 250
mail: info@servis-okna.eu
web: www.servisokna.sk
sociálne siete: facebook.com/servisoknasro

 

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama