Trnavské rybníky
reklama

Spartakovci nechcú sledovať vývoj duelu Žilina - DAC, Podbrezovú idú zdolať

ŠPORT - Futbal - Spartak | 17.5.2024, 18.34, Ján Král

Ak andeli v sobotu vyhrajú, ostatné výsledky ich nemusia zaujímať.

Spartakovci nechcú sledovať vývoj duelu Žilina - DAC, Podbrezovú idú zdolať

Spartakovci si v piatok zatrénovali na hlavnom štadióne. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbalová Niké liga ide do finále. Až v poslednom kole sa rozlúsknu odpovede na viaceré tajničky. Po vzájomnom dueli Košíc s Michalovcami spoznáme tím, ktorý bude bojovať v baráži s druholigistom o zotrvanie v súťaži.

 

Stále sú zároveň v hre dve miestenky v Konferenčnej lige. Bojujú o ne tri celky – Dunajská Streda, Žilina a Spartak Trnava.


Kým prvé dva celky sa stretnú vo vzájomnom súboji (paradoxne v Trenčíne, keďže v Žiline sa už pracuje na výmene umelej trávy za prírodnú), Trnava privíta Podbrezovú. Ak andeli vyhrajú, neskončia horšie ako tretí a tým pádom sa kvalifikujú do pohárovej Európy.

ŠUPA technika
reklama


"Máme k dispozícii takmer všetkých hráčov, boli tam zdravotné otázniky, ale verím, že sme všetko dali dokopy a v sobotu nastúpime v plnej sile," vraví pred duelom optimisticky tréner Spartaka Michal Gašparík.

 

Z hráčov základnej zostavy mu bude chýbať len dlhodobo zranený Martin Bukata a potrestaný útočník Michal Ďuriš.


"Tento týždeň sa začal analýzou proti Dunajskej Strede, povedali sme si, čo vieme vylepšiť, aj keď podľa môjho názoru sme v stretnutí hrali lepšie ako DAC. Odišli sme však bez bodu. Teraz sme v situácii, že potrebujeme zvíťaziť. V rovnakej pozícii je ale aj Dunajská Streda a Žilina. Nikomu sa nepodarilo súperom odskočiť. Všetci to majú vo svojich rukách, čo je dobré. Pre nás je výhoda, že nehráme vzájomný zápas, ako majú oni," pridal svoj pohľad na vývoj v tabuľke kouč andelov.


"Snažil som sa v posledných dňoch hráčov pozitívne povzbudiť. S celým realizačným tímom sme na hráčov vplývali, hodnotili sme stručne sezónu, v ktorej už chalani odohrali 52 zápasov, dostali sa do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy, dokázali sa tretíkrát po sebe dostať do finále pohára, čo sa ešte nikomu v Trnave nepodarilo. Ligu sme mali v prvej šestke dobre odštartovanú, len sme možno aj vplyvom semifinále a finále nezvládli kľúčové zápasy a vyšlo to tak, že to máme vo svojich rukách, ale potrebujeme zdolať Podbrezovú. Myslím si, že chalani môžu byť právom na seba hrdí, dokázali v sezóne dosť, teraz to len potrebujeme potvrdiť. V prvej šestke sme doma vyhrali s Dunajskou Stredou, Žilinou aj Ružomberkom, nedali nám ani gól. Nevydaril sa nám duel so Slovanom, ktorý sme mali vo svojej réžii v prvom dejstve, no potom sme pustili body z rúk. Teraz máme piateho súpera doma a verím, že nadviažeme na tri víťazstvá," doplnil kouč andelov.


Všetky zápasy záverečného kola sa hrajú v rovnakom čase v sobotu o 17:00, tréner Trnavy však nechce, aby sa k hráčom dostala informácia o priebežnom výsledku súboja Žilina – Dunajská Streda.


"Nastavení sme tak, že musíme zvíťaziť, nemôžeme s ničím kalkulovať. Samozrejme, je tam možnosť, že nám bodovo stačilo aj keby sme remizovali a Žilina vyhrala, na to sa ale nemôžeme spoliehať. Koncentrujeme sa na seba, nebudeme sledovať výsledok druhého zápasu," povedal rázne.


Spartaku sa proti Podbrezovej v poslednom čase výsledkovo darí, vyradil ju aj v semifinále pohára. Pravda, každý zápas je iný, takže Trnavčania musia ísť naplno. 


"Máme systém, s ktorým proti ním hráme. Zatiaľ sme bývali úspešní v týchto zápasoch, iba jeden duel pod mojím vedením sme s nimi prehrali. Ostatné sme výsledkovo zvládli, tak ako aj dve semifinále bez inkasovaného gólu a to majú kvalitnú ofenzívu. Na toto budeme chcieť nadviazať, vieme akým štýlom sa budeme chcieť prezentovať. Takýto duel sa musí hrať na veľkej emócii, na druhej strane, aj oni budú určite motivovaní, budú nám chcieť vrátiť neúčasť vo finále, kde to bolo v semifinále veľmi vybičované. To ale patrí k futbalu, musíme sa s tým vysporiadať," dodal Gašparík.


Po upršanom piatku hlásia meteorológovia príjemnú sobotu, teploty majú vystúpiť na 22 stupňov Celzia.

 

Očakáva sa, že na rozlúčku so sezónou by mohla do hľadiska prísť na slovenské pomery solídna návšteva, už teraz má klub evidovaných vyše tisíc detí s mamičkami, ktoré zaplnia rodinný sektor.


Pre fanúšikov sú pripravené zľavy vo fanshope, nápoje na štadióne za euro, po stretnutí majú futbalisti deťom venovať darčeky.
Ak všetko dopadne podľa trnavských predstáv, bude sa môcť oslavovať pohárové umiestnenie.


Duel má výkop o 17:00, vstupenky sú v predaji online. Duel povedie rozhodca Dzivjak s asistentmi Poláčekom a Roszbeckom. Videorozhodcom bude Martin Dohál, pomáhať mu bude Martin Vitko.

 

Takáč a Kóša so šancou na nomináciu do Nemecka

Andeli sa po skončení sezóny rozpŕchnu na dovolenky, úvodný zraz letnej prípravy majú naplánovaý na 10. júna. Voľno však ešte nebudú mať brankár Dominik Takáč a stopér Sebastian Kóša.

 

Obaja figurujú v nominácii reprezentačného A-tímu na tréningový kemp v Šamoríne pred Majstrovstvami Európy v Nemecku. O šancu dostať sa do 26-členného výberu, ktorý zoberie tréner Francesco Calzona na šampionát, sa popasujú dvaja trnavskí futbalisti od 23. mája.

 

Cieľom krátkeho sústredenia hráčov je, aby sa udržali v kondícii predtým než začne Slovensko 31. mája finálnu prípravu na ME, ktoré štartujú 14. júna.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama