Trnavské rybníky
reklama

O Takáča sa zaujíma Plzeň, Štetina rokuje s Trnavou, láka ho európska súťaž

ŠPORT - Futbal - Spartak | 19.5.2024, 12.18, Ján Král

V Spartaku rokujú o nových zmluvách s viacerými hráčmi.

O Takáča sa zaujíma Plzeň, Štetina rokuje s Trnavou, láka ho európska súťaž

Dominik Takáč odchytal nateraz posledný zápas za Spartak, Lukáš Štetina by mal v Trnave zostať. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava zvládol v záverečnom kole Niké ligy svoju misiu, po dominantnej výhre 5:0 nad Podbrezovou obsadil v konečnej tabuľke tretie miesto a prepracoval sa do budúceho ročníka Konferenčnej ligy.


V záverečnom súboji predviedli andeli takmer šesť tisícom divákov kvalitný výkon a ofenzívny futbal podložený gólovým korením. 


"Záver ligy bol trochu nervózny, predstavovali sme si ho s väčším pokojom. V poslednom kole sme naháňali tri body, samotný zápas a výsledok ale potvrdil, že európske poháre do Trnavy patria," vravel po stretnutí trnavský stopér Lukáš Štetina

ŠUPA technika
reklama


Skúsený stredný obranca patrí k hráčom, ktorým v klube končí zmluva a zatiaľ nemá vyriešenú budúcnosť. "Z klubu je záujem, chcem aj ja zotrvať ešte minimálne rok, budeme sa o tom rozprávať a rokovať," pokračoval.


Lákadlom je pre hráčov aj účasť v pohárovej Európe. "Neviem koľko sezón ma vo futbalovej profesionálnej kariére ešte čaká. Chcem si futbal užiť, európske súťaže sú pojítkom so svetovou úrovňou. Kiežby sme zopakovali účasť v hlavnej súťaži z minulého roka. Hovorím o budúcnosti, ale verím, že by to mohlo vyjsť," pridal.


Viac-menej isté je, že z Trnavy odchádza brankár Dominik Takáč. Nahlas sa hovorí o záujme Viktórie Plzeň o jeho služby. 


"Teraz sa chcem tešiť z tohto výsledku s Podbrezovou, nechcem o tejto téme rozprávať. Je však veľmi pravdepodobné, že to bol môj posledný zápas za Spartak. Mal som debatu s viacerými ľuďmi, tiež to vidia a cítia, že potrebujem niečo nové, impulz v živote a futbale," vyjadril sa k možnej zmene futbalového pôsobiska.

 


Aktuálna sezóna bola pre trnavského brankára vydarená. V štrnástich zápasoch si udržal česté konto, Trnava mala aj vďaka nemu najlepšiu defenzívu v lige, keď inkasovala len 29 gólov. Nie náhodou sa Takáč ocitol aj v širšej reprezentačnej nominácii.


"Počet čistých kont možno o niečom vypovedá, nie je to však len o mne, ale o celej defenzíve tímu," povedal skromne brankár, ktorý v A-tíme odchytal sedem sezón a bol aj súčasťou kádra, ktorý v roku 2018 získal majstrovský titul.


"Vyrástol som v klube futbalovo, vďačím Spartaku za veľa, takisto ľuďom a fanúšikom. Dnes prišli vo veľkom počte, tlačili nás dopredu. V žiadnom inom klube na Slovensku to asi nezažijete. Sezóny sú úspešné aj vďaka našim priaznivcom," doplnil Takáč.

 

Fanúšikovia po zápase pýtali od hráčov a trénerov podpisy i spoločné fotografie. Tréner Michal Gašparík nebol výnimkou. Foto: Peter Kollár

 


Zmeny v kádri komentoval na pozápasovej tlačovke aj tréner Spartaka Michal Gašparík. Trnava zatiaľ oznámila jednu letnú posilu – českého defenzívneho futbalistu Vojtěcha Kubistu. Ostatné príchody aj odchody z kádra sú v štádiu riešenia.


"Strašne veľa vecí sme nechali otvorených, mám predstavu o kádri, druhá vec je, koho dokážete dotiahnuť. Priviesť kvalitného hráča do našej krajiny je však veľmi ťažké. Okruh štátov, odkiaľ ho môžete získať sa veľmi zužuje. A potom, keď sa to zúži, chcete kvalitu, tak ju nezaplatíte, alebo je hráč taký mladý, že je tam výchovné, na ktorom chce materský klub futbalistu zbohatnúť. Viem, ako by to mohlo vyzerať. Hráči mi zostarli, som tu štvrtú sezónu, sú o tri roky starší. Vidím, že sú kvalitní, ale u niektorých tendencia krivká, aj vo fitnes dátach je nižšia. Samozrejme, tým, že pôsobia v klube dlhšie, chceli by viac peňazí. Uvidíme, ako sa s týmito vecami vysporiadame," hovoril Gašparík.


Do chce tímu priviesť kvalitu na úkor počtu hráčov, pre účasť v európskych pohároch však musí myslieť aj na šírku kádra. 


"Budeme to robiť za pochodu. Máme vytypovaných Slovákov aj Čechov. V českej lige dávajú obrovské peniaze, každý o niečo lepší hráč sa pohybuje okolo 10-tisíc mesačne a to tam ešte majú bonusy za podpis, ktoré tu ani nepoznáme. Nie je to ľahké, ale verím, že tím znova vyskladáme. Myšlienka je trochu kabínu oživiť, možno sa aj nebáť rezu, i keď vidím, že zase to smeruje k nie úplne veľkému zásahu. Potrebujeme to oživiť, ale otázka je, koho donesieme, lebo ešte nemáme nikoho istého," dodal trnavský kouč.

 

 

Skuhravý by ocenil skúseného útočníka

Zmeny nastanú počas leta aj v kádri Podbrezovej. Už v zime prestúpil do talianskeho Coma krajný stredopoliar Peter Kováčik.

 

Jar ešte strávil v horehronskom klube, medzitým jeho nový zamestnávateľ postúpil do najvyššej talianskej súťaže, čo bude pre 22-ročného futbalistu poriadna výzva.


"O miesto sa popasujem, čaká ma samozrejme väčšia konkurencia. Som odhodlaný tvrdo makať, pracovať na tréningu aj mimo nich, verím, že sa presadím a budem Seriu A hrávať," uviedol Kováčik.


Medzitým už sa zdokonaľuje v taliančine. "Teším sa na spoluprácu s trénerom Fabregasom, v tíme sú veľké mená talianskeho futbalu ako Verdi či Cutrone a množstvo iných ďalších hráčov, od každého sa budem mať čo učiť, teším sa na to," pridal muž, ktorý strávil v Podbrezovej osem rokov.

 

Ako sám priznal, jarnú časť si predstavoval v Podbrezovej úplne inak. Železiarom absolútne nevyšla, v nadstavbovej časti vyhrali len raz, päťgólová facka na záver v Trnave bola vyústením nevydareného obdobia.  

 

V hľadisku bolo na zápase s Podbrezovou takmer šesťtisíc divákov, do rodinného sektora prišlo viac ako tisíc detí. Foto: Peter Kollár

 


"Sezóna bola ako čierna a biela. Na jeseň sme hrali veľmi dobre, získavali sme body, držali sme sa hore. Jar bola obrátená, horko-ťažko sme sa dostali do prvej šestke a tým sme akoby stratili vášeň. Herný prejav a vypracovávanie si šancí bolo v poriadku, rozhoduje sa však v šestnástkach a tam sme neboli konkurencieschopní," hodnotil ročník Niké ligy tréner Podbrezovej Roman Skuhravý.


"Verím, že skúsenosti, ktoré sme nabrali všetci, budeme schopní využiť v budúcej sezóne. Očakávam, že bude ešte náročnejšia ako táto," pridal.


V Podbrezovej pracuje s viacerými mladými hráčmi, otázka znie, či by mužstvu nepomohli príchody skúsených futbalistov.

 

"Beriem to takto: Buď ste hráč, alebo nie ste hráč. Vďaka práci a systému dokážeme posunúť "kohoľvek". Otázkou je, akú ambíciu budeme mať. Na jar neskórovali útočníci, ktorí dávali na jeseň góly, riešili sme to, mali sme debaty, no to nie je náhoda. Z trénerského pohľadu by do tímu skúsený útočník mal pribudnúť. Je to však najžiadenejší tovar, veľa takých hráčov na trhu nie je. Najviac sme z môjho pohľadu sklamali v defenzíve, no to nebolo o kvalite hráčov, ale o hlavách," pokračoval kouč Podbrezovej.


Tím sa bude v lete formovať, vylúčené nie sú viaceré zmeny.

 

"Paradoxne, aj keď sme nemali úspešnú jarnú časť, ale keby sme sa teraz rozhodli predávať, tak môžeme predať desať hráčov. Je to zvláštne, ale v prechodnom období to nebude o tom, kto odíde, ale aby sme poskladali mužstvo, ktoré ukáže hlad po futbale ako v jesennej časti," dodal Skuhravý.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama