Futbal, 8. liga B: Šúrovce urobili rázny krok k postupu, vyhrali v Brestovanoch

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 19.5.2024, 20.19, prispievatelia

Po 22. kole 8. ligy B sa do trháku dostali futbalisti Šúroviec, po výhre v šlágri sezóny u svojho najbližšieho prenasledovateľa majú na čele tabuľky štvorbodový náskok.

Futbal, 8. liga B: Šúrovce urobili rázny krok k postupu, vyhrali v Brestovanoch

Z tejto šance Marek Sabo neskóroval, po polčase však jeho spoluhráči dvakrát napli sieť. Foto: Ján Král

V súboji dvoch vedúcich tímov ligy uspeli Šúrovce, keď v Brestovanoch získali tri body za triumf 2:0. K víťazstvu ich nasmeroval v druhom polčase Nikolas Bango, poistku pridal v 80. minúte Róbert Richnák.

Duel si prišlo pozrieť 532 divákov, čo je na 8. ligu veľmi solídne číslo.

Šúrovce majú štyri kolá pred koncom súťaže náskok štyroch bodov, no oba celky čakajú už iba tri súboje, keďže v jednom kole budú mať po zimnom odhlásení sa zo súťaže klubu z Pečeniad voľno.

Najvyššiu výhru kola dosiahli Veľké Kostoľany, ktoré na domácom ihrisku zmietli Trakovice pomerom 8:1. Hetrikom sa prezentoval najlepší ligový strelec Dávid Moravanský, o zásah menej si pripísal Jozef Poláček.

Pohodlne triumfoval aj Zavar, ktorý na domácej pôde uštedril Borovciam tenisového kanára. Po dva góly zaznamenali Matej Chlebík a Peter Blanárik.

Hladké víťazstvo dosiahli aj Moravany v domácom súboji s Veselým, ktoré zdolali 6:2. O trefy víťazného celku sa rovnomerne podelili hetrikoví strelci Juraj Jánošík a Milan Klasovitý.

V bláznivej prestrelke medzi Ostrovom a Prašníkom sa zrodila výhra domáceho celku pomerom 5:4. Hostia v dueli neustále doťahovali náskok domácich futbalistov, na zásah z 89. minúty v podaní Erika Holubeka už nestihli reagovať. Ešte predtým, v 83. minúte, mohol za stavu 4:4 nakloniť misky váh na stranu Ostrova Ivan Pikulík, no nepremenil pokutový kop. Strelecké štatistiky si vylepšilo osem futbalistov, jedine domáci Patrik Bartoš sa presadil dvakrát.

Leopoldov zaknihoval plný bodový zisk v Chtelnici po výhre 2:1. Hostí poslal do vedenia v 35. minúte Matej Dudák, na čo zareagoval po hodine hry Jakub Slabý. Konečný výsledok stanovil v 75. minúte Stanislav Lukáčik.

8. liga B – 22. kolo

Ostrov – Prašník 5:4 (3:1)
Góly: 6. Pikulík, 32. a 60. P. Bartoš (druhý z pen), 45. Loussif, 89. Holubek – 22. Grešák, 48. O. Bielik (pen), 57. P. Priebracha, 65. I. Balcír
OSTROV: Hajdín – M. Bartoš, Hlatký, Holubek, Pikulík, Hrčka, Loussif, Gagorik, Regina, Sipos, P. Bartoš (Valo, Legiň)
PRAŠNÍK: Hečko – R. Bielik, M. Priebracha, I. Balcír, O. Bielik, P. Priebracha, V. Hruška, Sapák, Jurkovič, Žilka, Grešák (Kubica, Sudora)

Veľké Kostoľany – Trakovice 8:1 (5:1)
Góly: 7. a 12. Poláček, 15., 45. a 89. Moravanský, 22. P. Lopatka, 55. Kolarovič, 86. Gula – 37. Nemec
VEĽKÉ KOSTOĽANY: Čarnogurský – Gula, Čeliga, P. Lopatka, F. Lopatka, Jankovič, Poláček, Kolarovič, Porubský, Krivošík, Moravanský (Zajíček, Zemko, Pekarovič)
TRAKOVICE: Sahraoni – Bujtár, Ľ. Ščasnovič, Mat. Ščasnovič, Kačinec, Jančička, Nemec, M. Krajčovič, M. Krajčovič, Mar. Ščasnovič, Janovič (Vidlička, Blažo, Husár, Bališ, P. Kubiš)

Chtelnica – Leopoldov 1:2 (0:1)
Góly: 60. Ja. Slabý – 35. Dudák, 75. Lukáčik
CHTELNICA: Pavelský – A. Pripko, Jakáb, Ja. Slabý, Kosmál, Brisuda, Piešťanský, Tomáška, Soják, Kyselica, Hrčka (Silný, A. Slabý)
LEOPOLDOV: Škoda – Holik, Šuliman, Golány, Ondriga, Piovarči, Cibrín, Dudák, Lukáčik, Horúcka, Glos (Gába)

Brestovany – Šúrovce 0:2 (0:0)
Góly: 49. Bango, 80. R. Richnák
BRESTOVANY: Krajčovič – Martin Dorčiak, Cibulka, R. Šiška, Vidovič, Tokoš, Červenka, Tandlmayer, A. Zlatohlávek, Liso, A. Salviany (Formanko, D. Zlatohlávek, Vyskoč, Oláh, Spevák)
ŠÚROVCE: S. Sabo – A. Sabo, Sedláček, Jobek, Gábor, Marek Sabo, Bohunický, Sklenár, Ďuriš, Bango, J. Richnák (R. Richnák, Hudcovič, Martin Sabo, Ch. Salviany)