Futbal, 5. liga: Hlohovec zdolal Hornú Krupú, Piešťany sa blížia k postupu

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 19.5.2024, 20.11, prispievatelia

V regionálnom derby Hlohovec nedal šancu Hornej Krupej. Vrbové stratili nezvládnutým druhým polčasom doma body.

Futbal, 5. liga: Hlohovec zdolal Hornú Krupú, Piešťany sa blížia k postupu

Jeden zo šiestich gólov Piešťan strelil Adam Kusý. Archívne foto: Ján Král

Hlohovec zdolal doma Hornú Krupú rozdielom triedy. Skóre zápasu otvoril pár minút pred koncom prvého polčasu Martin Srnec, ktorý po prestávke pridal ešte jeden. Výsledok na konečných 3:0 v samom závere zápasu ešte prikrášlil Rojas.

Aj Vrbové strelilo na domácom trávniku Veľkým Uherciam tri góly, v tomto prípade to však na body nestačilo. Za domácich strelil dva góly Kaman, druhý z pokutového kopu. Kubica v druhom polčase vyrovnával na 3:3, ale záver zápasu patril hosťom. Napokon si z Vrbového odvážali body pod víťazstve 5:3.

Piešťany v Ladcoch jednoznačne dominovali a po víťazstve 6:1 majú na čele tabuľky naďalej šesťbodový náskok.

Do konca tohto ročníka 5. ligy zostávajú ešte tri kolá.

5. liga severozápad – 26. kolo:

Hlohovec – Horná Krupá 3:0 (1:0)

Góly: 40. a 55. Srnec, 90. Rojas

HLOHOVEC: Samul – Polák, Delinčák, Troják, Danek, Krchnák, Planieta, Lyra, Tvrdý, Sedlák, Srnec (Škoda, Rojas, Kočí)

HORNÁ KRUPÁ: Bránsky – Fogel, Javorek, Zaoral, Olšinský, Dobiš, Mego, Haberl, Orihel, Šoka, Guldan (Baláž, Hájnik)

Vrbové – Veľké Uherce 3:5 (2:1)

Góly: 25. a 42. Kaman (druhý z pen), 72. Kubica – 21. a 68. Chlpek, 58. Pavličko, 82. Cíger, 89. Beliansky

VRBOVÉ: Košinár – Natčin, Sedlák, Kaman, Spál, Kubica, Lenický, Antal, Rangel, Krajinčák, Majgot (Kravárik)

Ladce – Piešťany 1:6 (0:3)

Góly: 80. Štrbák – 24. Štefanka, 29. a 40. Allina, 56. Espinoza, 63. Badáň, 85. Kusý

PIEŠŤANY: Kolena – Sloboda, Ďurina, Gula, Šadibol, Kusý, Štefanka, Petráš, Allina, Kovchar, Espinosa (Martin Modrovič, Ferenčík, Marcel Modrovič, Ostrovský, Badáň)

Domaniža – Myjava B 2:1 (1:0)

Brvnište – Partizánske 3:2 (1:1)

Kvašov – Kanianka 0:0

Chynorany – Prečín 1:2 (0:0)