Trnavské rybníky
reklama

Investičné plány XTB – možnosť pasívneho investovania prostredníctvom ETF

AKTUALITY - Firmy | 22.5.2024, 14.35, inzercia

Investičné plány XTB sú vhodnou alternatívou, ako zhodnotiť svoje peniaze bez nutnosti aktívneho spravovania portfólia. Ide o možnosť pasívneho investovania do diverzifikovaného portfólia ETF fondov, ktoré je ideálne pre začiatočníkov, ale aj skúsenejších investorov.

Investičné plány XTB – možnosť pasívneho investovania prostredníctvom ETF

Ilustračné foto: Stratocaster - stock.adobe.com


Čo je to pasívne investovanie?

Pasívne investovanie sa stáva čoraz obľúbenejšou stratégiou pre tých, ktorí chcú zhodnocovať peniaze bez aktívneho spravovania portfólií a vysokých poplatkov.

 

Namiesto aktívneho sledovania trhu a výberu jednotlivých akcií sa pasívny investor zameriava na kopírovanie výkonnosti trhu alebo indexu, čo mu umožňuje dosiahnuť výnosy s výrazne nižším úsilím a časovou náročnosťou v porovnaní s aktívnym investovaním.


Ako povedal David Šnajdr, riaditeľ slovenskej pobočky XTB: „V ETF a pasívnom investovaní vidíme veľký potenciál, pretože ide o silnú investičnú možnosť, ako vytvoriť diverzifikované portfólio bez potreby ručného výberu jednotlivých nástrojov. Keďže investičné plány robia pasívne investovanie ešte jednoduchším a intuitívnejším, môže to byť ďalšia podpora tejto triedy aktív na miestnom trhu.“ 

 


Investičné plány pre pasívne investovanie

Investičný plán XTB môže pomôcť pri plnení vašich snov bez ohľadu na to, či potrebujete získať financie na cestovanie, odchod do dôchodku alebo čokoľvek iné.

 

XTB ponúka unikátnu možnosť vytvoriť si viacero investičných portfólií zložených z rôznych ETF fondov, čo umožňuje efektívne diverzifikovať svoje investície a minimalizovať tak riziko.

 

 

Ako fungujú investičné plány?

1. Vyberte si ETF fondy: XTB vám ponúka širokú škálu viac ako 360 ETF fondov z rôznych sektorov, odvetví a krajín. Môžete si tak vybrať fondy, ktoré zodpovedajú vašim investičným cieľom a tolerancii voči riziku.


2. Nastavte si percentuálny podiel: Pre každý ETF fond vo vašom portfóliu určte, aký percentuálny podiel z celkovej investície chcete doň investovať.


3. Investujte: XTB nakúpi vybrané ETF fondy a bude spravovať vaše portfólio podľa vašich pokynov. Slovenskí klienti si môžu vytvoriť až 10 portfólií a každé z nich môže obsahovať až 9 ETF. Investičné plány XTB ale poskytujú aj návrhy vychádzajúce z osobných preferencií, vďaka čomu sa výber zjednoduší aj pre začínajúcich investorov. Investičné plány sa dajú kedykoľvek otvoriť alebo uzavrieť. Minimálna výška investície je 15 EUR alebo USD.

 


Investovanie do fondov obchodovaných na burze (ETF) je obľúbené, ale vždy je tu určitá miera rizika straty investície. Pred investovaním sa preto uistite, že rozumiete rizikám a že ste ochotní ich akceptovať. Tento článok neslúži ako investičné poradenstvo. Každá investícia je do určitej miery riziková, preto je vhodné konzultovať investície s odborníkom a uistiť sa, že sú v súlade s vašimi cieľmi a očakávaným rizikom.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama