Trnavské rybníky
reklama

Futbalistky Spartaka sa zapojili do projektu, ktorého cieľom je prevencia zranení

ŠPORT - Futbal - Spartak | 23.5.2024, 14.32, prispievatelia

Ženská časť Spartaka sa neustále snaží zlepšovať podmienky pre hráčky.

Futbalistky Spartaka sa zapojili do projektu, ktorého cieľom je prevencia zranení

Spoločná fotografia žien a junioriek Spartaka po tréningu v rámci projektu Leaving no one behind. Foto (2x): organizácia Bratislavia

Púpavy pri aleji
reklama


Trnavské futbalistky sa zapojili do projektu s názvom Leaving no one behind (Nenechať nikoho v pozadí). Zameriava sa na rozvoj ženského futbalu na Slovensku. Cieľom je využiť univerzálnu silu futbalu na podporu osobného rastu a inklúzie medzi účastníčkami.


Tomu pomáhajú viacerí špičkoví odborníci zo zahraničia, ktorí poskytujú poznatky a skúsenosti. Tie sú následne implementované do programov, prostredníctvom ktorých sú hráčkam ponúkané najnovšie a najlepšie metódy.


Projekt je financovaný Európskou úniou, koordinátorom na Slovensku je organizácia Bratislavia. V rámci Európy ho implementuje konzorcium, ktoré tvoria Bratislavia, Fakulta managementu Univerzity Komenského v Bratislave a Trenažna Ekspertiza zo Srbska. V priebehu roka je na programe raz mesačne prednáška a jedno praktické podujatie. 

ŠUPA technika
reklama


Na praktickom podujatí v Trnave, kde bolo hráčkam ženského áčka a junioriek predstavených viacero cvičení, sa za organizáciu Bratislavia zúčastnili zakladateľ Vladimir Hrček a tréner Boris Žigmund.


Za prvé štyri mesiace fungovania sa do projektu zapojilo viac ako 150 účastníčok, okrem Spartaka aj futbalistky Slovana Bratislava a Interu Bratislava, v pláne sú aj ďalšie slovenské kluby pôsobiace v ženskom futbale.


„Veríme, že ženský futbal na Slovensku má obrovský potenciál, s ktorým sa dostatočne nepracuje. Preto chceme pomôcť futbalistkám dosiahnuť vrcholové výsledky prostredníctvom vzdelávania a tréningov, zároveň držať krok so zahraničím, čo priamo vysvetľuje názov nášho projektu. Priebeh a všetky akcie, informácie a cvičenia preto zdieľame aj na Instagrame @bratislavia.sport a dúfame, že tieto výstupy pomôžu aj tým, ktorí sa nemohli zúčastniť podujatí, ale chcú sa vzdelávať a posúvať vpred,“ povedal zakladateľ Bratislavie Vladimir Hrček.


„Naša nedávna spolupráca so Spartakom predstavovala významný krok pre rozvoj projektu. Spoločný tréning nám umožnil zdieľať odborné znalosti a získavať nové skúsenosti, čo samozrejme prispeje k zlepšeniu tréningového procesu pre naše účastníčky. S podujatím sme spokojní a veríme, že v budúcnosti túto spoluprácu ešte rozšírime,“ pokračoval Hrček.

 

Tréning absolvovali ženy a juniorky Spartaka spoločne.

 


Za trnavský klub hrala významnú rolu pri nadviazaní spolupráce kapitánka ženského áčka Viktória Čeriová, ktorá je zároveň aj manažérkou ženskej sekcie červeno-čiernych.

 

So zakladateľom projektu sa pozná ešte zo spoločného pôsobenia v bratislavskom Slovane, kde boli trénerskí kolegovia. Keď sa dopočula o možnosti zapojenia Spartaka do projektu, rozhodla sa túto možnosť využiť.


„Som rada, že niekto podporuje ženský futbal a je nám cťou, že sme súčasťou projektu. Určite nám pomôže v našom napredovaní. Projekt je zameraný na aktuálne témy vo futbale a to sú hlavne zranenia. Pevne verím, že tieto cvičenia nám pomôžu byť silnejšie a predchádzať mnohým zraneniam,“ zhodnotila projekt Viktória Čeriová.


„Najskôr som spoločne s fyzioterapeutmi absolvovala jednu online prednášku a praktickú časť, ktorej témou bola mobilita bedrových kĺbov. Projekt sa nám páčil a chcela som, aby sme sa zapojili ako klub. Vlado navrhol, že sú ochotní k nám prísť a urobiť nám kompletný tréning, za ktorý sme veľmi vďační, pretože naši tréneri s dievčatami boli veľmi spokojní. Online prednášky sú každý mesiac, takže na dievčatá budeme apelovať nech sa pripájajú, pretože si myslíme, že sú pre nás veľmi prospešné. Veci bývajú dobre vysvetlené, často aj prostredníctvom názorných ukážok. Dievčatá sa tak môžu vzdelávať a pracovať na sebe aj bez trénerov vo svojom voľnom čase. Pred zápasom junioriek som videla, že baby už viaceré z ukázaných cvičení zapojili do predzápasovej rozcvičky, čo ma veľmi teší,“ dodala na záver kapitánka žien Spartaka, a zároveň trénerka tímu junioriek Viktória Čeriová.

 

LUKÁŠ GREGUŠ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama