Trnavské rybníky
reklama

VIDEO: Trnava prehrala s Nitrou, Wieda sa lúčil

ŠPORT - Americký futbal | 17.10.2011, 00.00, Ján Král

Liga v americkom futbale ešte pred svojim finišom pozná majstra. Podľa očakávaní čaká korunovácia na favorizovaný tím Bratislava Monarchs. Hráči Trnava Bulldogs mohli útočiť na medailové pozície, cestu za dobrým umiestnením si však skomplikovali.

VIDEO: Trnava prehrala s Nitrou, Wieda sa lúčil

Púpavy pri aleji
reklama

Trnavčanom to proti Nitre na domácej pôde nevyšlo. Foto: Michal Hlavatovič

 

V odvetnom zápase s Nitrou Knights prehrali na ihrisku v Modranke 14:26. Duel mali pritom Trnavčania pomerne dobre rozbehnutý. Hostia síce viedli, žlto-modrým sa však podaril unikátny brejk, keď vyrazenú loptu pri bránení koncovej zóny zachytil Martin Krištof (v tíme hosťuje zo Žiliny) a po šprinte cez celé ihrisko položil touchdown. Vzápätí pridali Bulldogs ďalšie body po spolupráci Katuninca s Urbanom.

ŠUPA technika
reklama

Potom však Nitra preradila na vyšší prevodový stupeň, skórovala útokom cez stred trnavskej obrany a hoci Klokner ešte korigoval, na výsledku v prospech Nitry sa už nič nezmenilo.

Za Trnavu nastúpil aj nadhadzovač bejzbalistov Angels Trnava Mike Wieda, ktorý si zaspomínal na študentské časy v USA, kde hrával aj americký futbal. Bola to zároveň jeho rozlúčka so slovenským športom. V utorok ráno odlieta domov do vlasti. „Kluby amerického futbalu na Slovensku dosahujú celkom solídnu úroveň, myslím, že sa dajú porovnať so stredoškolskými tímami u nás doma, horšie by to už bolo v porovnaní s vysokoškolákmi. Chlapci hre rozumejú, majú pre ňu vášeň a držím im palce pri ďalšom rozvoji futbalu na Slovensku,“ uviedol Mike Wieda.

V záverečnom kole privítajú Bulldogs na domácej pôde bratislavský Monarchs. Stretnutie sa začína na ihrisku v Modranke v sobotu 22. októbra o 14. h.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama