Trnavské rybníky
reklama

Najlepšie Spišské párky má Gašparík. Verejné uznanie dostali aj Gašpárky

AKTUALITY - Trnava | 23.5.2024, 13.15, reklamný článok

Dobré meno produktov Mäsovýroby Gašparík potvrdili testy aj ochutnávky.

Najlepšie Spišské párky má Gašparík. Verejné uznanie dostali aj Gašpárky


Je to potvrdené! Najlepšie Spišské párky vyrába Mäsovýroba Gašparík. Trnavská firma získala na medzinárodnej vedeckej konferencii na Štrbskom plese Hygiena Alimentorum XLIV prvé miesto v senzorickom hodnotení výrobkov.

 

Porota „naslepo“ posudzovala vzhľad, chuť a vôňu párkov od rôznych výrobcov, tie od Gašparíka označila za najlepšie.


Témou tohtoročnej konferencie, ktorá sa uskutočnila pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky bola Zdravotná bezpečnosť mäsa a mäsových výrobkov – aktuálne problémy a trendy produkcie a predaja.


Konferenciu spoluorganizoval národný Kontaktný bod pre vedeckú a technickú spoluprácu s Európskym úradom pre bezpečnosť potravín (EFSA).

 

Diplom z konferencie pre Mäsovýrobu Gašparík.

 

 

Gašpárky bodovali v porovnávaní

Výrobky známeho trnavského mäsiara uspeli aj v teste redakcie Plní elánu, ktorá funguje pod portálom zoznam.sk. V porovnaní piatich druhov párkov vyšli Gašpárky od trnavskej firmy najlepšie.


„Do testu sme vybrali balené párky z bežných obchodov. Priznáme sa, že chuťovo sme v nich veľké rozdiely nepostrehli. Ani jedny totiž nechutili vyslovene zle, a tak sme sa zamerali hlavne na zloženie a pomer ceny a kvality. Ak by sme si stanovili podmienky, že párky musia obsahovať aspoň 90 % mäsa, musia byť bez pridaných éčok, umelých farbív a vôní, tak testom by prešli len jedny,“ píše sa na Plní elánu.


A tie jedny boli práve Gašpárky. Zložené sú z 98 percent z bravčového a hovädzieho mäsa a na rozdiel od porovnávaných produktov neobsahujú žiadnu slaninu, čo porote imponovalo.

 

Portál tiež pri porovnávaní zloženia párkov vyzdvihol, že do produktu nie sú pridávané éčka, farbivá ani dusitan sodný.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama