Trnavské rybníky
reklama

Najprv do práce, potom na finále. Červeník hrá v City Arene pohár so Šúrovcami

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 23.5.2024, 21.31, Ján Král

Oblastná pohárová súťaž vyvrcholí v Trnave súbojom Červeník - Šúrovce.

Najprv do práce, potom na finále. Červeník hrá v City Arene pohár so Šúrovcami

Samuel Ďuriš (pri lopte) v dôležitom zápase na pôde Brestovian, po ktorom Šúrovce získali v 8. lige už štvorbodový náskok. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Pôjde o vrchol sezóny, pre niektorých možno aj kariéry. V piatok 24. mája sa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave uskutoční finálový zápas Bestrent Cup-u.

 

Od 17:30 si to o triumf v oblastnej pohárovej súťaži rozdajú futbalisti Červeníka a Šúroviec.


Proti sebe sa postavia aktuálne druhý celok 7. ligy proti lídrovi 8. ligy B. Kým futbalisti Červeníka už čaro finále na najkrajšom slovenskom futbalovom štadióne okúsili a dokonca vtedy aj vyhrali po triumfe nad Hornými Orešanmi, Šúrovčanov čaká na tomto leveli premiéra.

ŠUPA technika
reklama


"Pre nás je obrovskou motiváciou už len samotný zápas," hovorí pred finále jeden z kľúčových hráčov OŠK Šúrovce Samuel Ďuriš.


"Pre mňa osobne je to veľká vec, predsa len som nikdy nehral na podobnom štadióne. Aj keď nie som extrémne veľký fanúšik Spartraka a slovenskej ligy, stále je to veľký sen hrať na takom štadióne, kde je potenciál, že príde veľa ľudí a budú nás podporovať. Bude tam neporovnateľne lepšia atmosféra ako na dedinských ihriskách, počul som, že zo Šúroviec sa chystá veľa fanúšikov, z čoho sa tešíme," pokračuje tvorivý stredopoliar.


Šúrovce sú nováčikom 8. ligy, napriek tomu zažívajú vynikajúcu sezónu. V nedeľu vyhrali v Brestovanoch a priblížili sa k postupu do vyššej súťaže. Zároveň môžu získať aj pohárovú trofej.


"Zápas v Brestovanoch bol veľmi náročný a prišla po ňom úľava, máme štvorbodový náskok, pričom zostávajú tri zápasy do konca. Už sme celkom v eufórii a pohár na štadióne v Trnve berieme ako vyvrcholenie sezóny. Nepočítali sme s tým, že sa tam dostaneme, ale keď sme vyhrali jeden i druhý zápas, už sa začalo v kabíne skloňovať, že by bolo pekné zahrať si v City Arene. Ideme si to užiť, nálada v kabíne je taká ako nikdy predtým, všetci sa tešíme."


Futbalisti Šúroviec aj Červeníka majú amatérsky status, futbalom sa neživia. V piatok tak pôjdu mnohí pred zápasom ešte do práce. Samuel Ďuriš pracuje ako geodet a keďže je živnostník, má v tomto o čosi jednoduchšiu pozíciu.


"Minimálne dopoludnia budem pracovať, popoludní si dám kávu a pomaličky pôjdeme na to. Viem, že niektorí chalani si brali aj dovolenky, ale väčšina z nás si čas prispôsobila, vymenili si zmeny, aby mohli ísť na duel," dodal s úsmevom.

 

 

Tretie finále Krajčoviča

Vlastné podnikanie má aj brankár Červeníka Miroslav Krajčovič. Vo svojom štúdiu v Červeníku poskytuje služby v oblasti fyzioterapie.

 

Venuje sa odbúravaniu zdravotných problémov detí i dospelých, ale i športovcov, vyhľadávajú ho i mnohí futbalisti z regiónu.


"Prednedávnom bol dokonca u mňa na stole aj Robo Richnák, ktorý hráva za nášho piatkového súpera. V minulosti bol hráčom Spartaka, v jednom tíme sme sa ale nestretli," vraví Krajčovič, ktorý je tiež odchovancom trnavského klubu číslo jeden.

 

Neskôr chytával za B-mužstvo, so Spartakom ho osud znova spojil pracovne, pred pár rokmi pracoval ako masér a fyzioterapeut pri ligovom A-mužstve Spartaka. 

 

Miroslav Krajčovič už bol na finále dvakrát, ale v úlohe maséra, teraz pôjde do bránky. Foto: Ján Král

 


S futbalom časom prešiel do nižších súťaží, pred piatimi rokmi sám pocítil zdravotné problémy, po sérii zranení aktívny futbal odložil. 


"Telo sa dalo dokopy, motiváciou bolo zachytať si na novom štadióne Spartaka. Už som finále dvakrát absolvoval ako masér, keď tam hral Červeník a neskôr i Siladice, teraz to bude tretie ale iné, keďže pôjdem do bránky a tlak bude na mne. Teším sa však na to," usmial sa.


Dohoda v tíme Červeníka je, že v základnej zostave nastúpi ako brankár Matej Kubatka, Krajčovič by mal naskočiť do druhého dejstva.


"V piatok si dám v práci voľno a plne si užijem zápas. Niektorí chalani si už finále zahrali, ale máme v klube aj dosť nových, špeciálne sa na duel teší tréner Ivan Blaško, ktorý pochádza priamo z obce."

 

Sabo opäť na trnavskom štadióne. A hneď trikrát

Mimochodom, v drese Šúroviec by nemali chýbať ani traja hráči s priezviskom Sabo - Marek, Martin a Peter. Všetci sú bratia Erika Saba, slovenského reprezentanta a bývalého hráča Spartaka Trnava, ktorý na jar hrával za cyperský klub AE Zakakiou. 


Tridsaťdvaročný stredopoliar už má inak tiež početnú rodinu, manželka Eliška priviedla nedávno na svet ich tretieho potomka Simeona.

 

V rodine sa zjavne držia iniciálok SS, aj mená predošlých detí sa začínali na rovnaké písmeno – najstarší syn je Sebastián, nasledovala prostredná Sabina.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama