Trnavské rybníky
reklama

Máj, sladký máj v CUKROVARE! Prví obyvatelia, umelecké inštalácie, Majáles...

AKTUALITY - Trnava | 24.5.2024, 12.28, reklamný článok

Vo vznikajúcej mestskej štvrti Cukrovar pripravili Sladký majáles. Vstup je zdarma, návštevníci sa môžu tešiť na bohatý program vrátane koncertov.

Máj, sladký máj v CUKROVARE! Prví obyvatelia, umelecké inštalácie, Majáles...

Aktuálny pohľad na rezidenčný projekt Cukrovar. Foto: NEOREAL


Začiatkom mája si prví rezidenti novej mestskej štvrte CUKROVAR prebrali kľúče od svojich bytov a môžu sa tešiť na skutočne sladké bývanie. 


Investor projektu, spoločnosť United Industries, si na kvalite života budúcich obyvateľov CUKROVARU dáva skutočne záležať.


„Jedným z aspektov kvalitného bývania je bez pochýb kultúra prostredia, v ktorom žijeme. Rozhodli sme sa preto ku kvalitnej architektúre priniesť do bytových domov aj kus umenia. A ak sme v Trnave, tak umenie by malo byť rovnako trnavské. Spojili sme sa so známym projektom CISAROVE, čoho výsledkom sú veľkoformátové mozaiky s nezameniteľným rukopisom manželov Cisárových. Fragmenty mesta, bývalého Cukrovaru, tlmené farebné tóny. To všetko sa spojilo do diel, ktoré budú môcť návštevníci zóny vidieť už v sobotu 25.5. počas Dňa otvorených dverí v našom projekte,“ vysvetľuje Karol Šebo zo spoločnosti United Industries.

 

 

A práve Deň otvorených dverí sa v CUKROVARE rozhodli poňať netradične a pripravili SLADKÝ MAJÁLES. Už zajtra v Parku pri kalvárii na návštevníkov čaká bohatý kultúrny program, večerné koncerty kapiel Hudba z Marsu a Puding Pani Elvisovej, či popoludňajšie hudobné a divadelné predstavenia pre deti.

 

Najmenší sa môžu tešiť na MalinyJam, Toddler Punkdivadielko Malý Princ. Popoludním hudobne prevedie aj nezameniteľný Graeme Mark.


O 18:00 príde na „Kalvárku“ Fajront so Zvolom, obľúbená talkshow Malého Berlína, kde sa ako hostia predstavia Veronika Vadovičová, paraolympijská multimedajlistka a Michal „Štofo“ Štofej, frontman kapely Hudba z Marsu.


A to vsetko zdarma!

 

 

 

História nachvíľu ožije

V sobotu 25. mája sa v rámci Majálesu uskutočnia aj komentované prehliadky starého cukrovaru. Spolu s architektom Miroslavom Beňákom si tak budete môcť prezrieť Národné kultúrne pamiatky zblízka a dozviete sa niečo viac o dejinách tejto trnavskej architektonickej ikony.


Pre tých, ktorí sa nestihnú zaregistrovať, bude pripravený aj Livestream z každého kola prehliadok, priamo v parku. Môžete si tak vychutnať tento jedinečný zážitok pri poháriku dobrého vína, či šálke kávy. 


Na majálese bude totiž pripravená aj bohatá gastrozóna, môžete tak sobotné varenie nechať na druhých.

 

 

 

CUKROVAR otvára svoje brány

Nový rezidenčný projekt CUKROVAR už pokračuje dokončovaním II. etapy. Tá prvá je skolaudovaná a prví obyvatelia si už užívajú výhody, ktoré ponúka.


Posledné voľné byty sú k dispozícii. Makléri spoločnosti Neoreal Barbara Mruškovičová a Dušan Sivák v CUKROVARE predstavia ukážkový byt, komplexnosť zóny a odpovedia na všetky otázky.


Program pre celú rodinu, história, hudba, pohoda pri pikniku - to je SLADKÝ MAJÁLES. 

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama