ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 25.5.2024, 06.00, Ján Král

Hráči aj tréneri potvrdili, že možnosť zahrať si finálový zápas na Štadióne Antona Malatinského v Trnave bola pre nich obrovskou motiváciou.

OŠK Šúrovce - víťazi Bestrent Cup-u 2023/24. Na fotografii spoločne s predstaviteľmi zväzu a partnermi súťaže. Foto: Ján Král

Víťazom Bestrent Cup-u sa stali futbalisti Šúroviec. V piatkovom finále oblastnej pohárovej futbalovej súťaže na Štadióne Antona Malatinského remizovali v riadnom hracom čase s Červeníkom 2:2v penaltom rozstrele boli úspešnejší, vyhrali ho 3:2.

Už v tretej minúte posadil Šúrovce na koňa Marek Sabo, ktorý úspešne premenil pokutový kop nariadený za ruku Gatciho v pokutovom území po strele Jakuba Richnáka.

Červeník odpovedal rýchlo, v 10. minúte si na prihrávku za obrannú líniu nabehol z ľavého krídla Ján Gábriš a svoj únik zakončil umiestnenou strelou k tyči povedľa brankára Samuela Saba.

Červeník mal vtedy viac z hry aj gólových šancí, udrel však opäť líder RUBBEX 8. ligy B. Stredopoliar Samuel Ďuriš napriahol v 40. minúte spoza šestnástky a jeho rana skončila v šibenici.

V druhom polčase bola hra dlho vyrovnaná, s pribúdajúcimi minútami Červeník začal stupňovať tlak a ten vyvrcholili v 87. minúte, keď sa po priamom kope v trme-vrme lopta odrazila od Jána Gábriša do siete.

Do konca zápasu už gól nepadol a tak po výsledku 2:2 nasledoval penaltový rozstrel.

Kapitán Šúroviec Marek Jobek premieňa jedenástku v penaltovom rozstrele.

Začínal Červeník, v prvej sérii sa strelci nepomýlili, Kubička aj Róbert Richnák s prehľadom skórovali, v druhej trafil Štefunko nad a Bohunickému vystihol smer strely brankár Krajčovič.

V tretej sérii najlepší hráč Červeníka v zápase Gábriš nepremenil, naopak, opora Šúroviec Samuel Ďuriš skórovala. Následne premenili svoje pokusy Kopún i Jobek, no v záverečnej sérii si Nemec vylámal zuby na brankárovi Sabovi a na štadióne tak vypukla nefalšovaná šúrovská futbalová radosť.

"Tlak som mal snáď vyšší, než keď som aktívne hrával, možno 130. Neskutočne som to prežíval, hlavne záver zápasu bol pre nás ťažký, hrozilo tam vyrovnanie, ktoré aj prišlo, ale ustáli sme to na penalty, z čoho sa veľmi teším. Nervóznejší som bol v riadnej hracej dobe, náš brankár je na jedenástky neskutočne silný, veril som, že vďaka nemu to zvládneme. Trénovali sme penalty aj na tréningu," vravel tréner Šúroviec Dušan Ondrejíček.

Tréner Šúroviec Dušan Ondrejíček.

Aké budú oslavy? "Dnes asi domov nepôjdeme... Zostávame v Trnave, máme rezervovaný podnik v meste a uvidíme, čo bude ďalej."

Ondrejíček ocenil, že duel sa hral na štadióne, ktorý je domovským stánkom trnavského Spartaka:

"Zápas na tomto štadióne je najväčší ťahák pre mužstvá z vidieka, aby si mohli zahrať finále pred takmer tisíc ľuďmi na takomto krásnom stánku."

Zakončenie Jakuba Richnáka nešťastne rukou tečoval Martin Gatci, nasledoval pokutový kop, ktorý Marek Sabo premenil.

Po penaltovom rozstrele mali hráči Červeníka sklonené hlavy, aj oni si však užívali možnosť hrať na štadióne, kde sa konali aj veľké medzinárodné a reprezentačné zápasy.

"Je to veľký zážitok, osobne som prvýkrát niečo také na tomto štadióne zažil. Atmosféra bola úžasná. Po zápase nás naši fanúšikovia vytlieskali, to je pre nás odmena za celú sezónu. Chalani boli smutní, ale musíme navodiť pozitívnu atmosféru, pretože sme ešte stále v hre o triumf v ligovej súťaži. Čakajú nás štyri zápasy, ktoré musíme vyhrať," hodnotil kouč Červeníka Ivan Blaško.

Červeník vedie tréner Ivan Blaško (druhý zľava). Na finále nechýbal ani verný fanúšik Červeníka Peter Varga mladší, ktorý je pripútaný na invalidný vozík. Mimochodom, ide o slovenského šampióna v športe boccia.

Autor prvého gólu Šúroviec Marek Sabo potvrdil futbalové vlohy v rodine. Sieť napol z bieleho bodu, pokutový kop premenil bezpečne.

"Bežne kopem penalty, máme to v rodine. Užívam si to, čím viac ľudí príde do hľadiska, tým lepšie. Navyše, hrať na trnavskom štadióne, to je splnený sen. Čo viac môžem chcieť? Ešte aj brat hrával za Spartak..." uviedol Marek Sabo, ktorý je súrodencom slovenského reprezentanta a bývalého hráča Spartaka Trnava Erika Saba.

"Brat je pre mňa futbalová inšpirácia, ešte som si nekontroloval telefón, ale určite od neho príde gratulácia. Teraz dovolenkuje po náročnej sezóne, potešilo by ma, keby sa vrátil do Spartaka."

Šúrovce sa stali po Dubovanoch, Červeníku a Siladiciach štvtým tímom, ktorý vyhral túto súťaž v jej pomerne krátkej histórii.

Marek Sabo (na kolenách) oslavuje so spoluhráčmi svoj gól z penalty do siete Červeníka.

Diváci: 990
ČERVENÍK: Kubatka (46. Krajčovič) – Gatci, Krigovský, R. Blaško (56. Nemček), Pekarovič (70. Kopún) – Kubička, Nemec, Reho (73. Žemla) – Uhrík (56. Štefunko), Kolony, J. Gábriš. Tréner: I. Blaško.
ŠÚROVCE: Samuel Sabo – Gábor (46. Martin Sabo), Sedláček, Marek Jobek, Adam Sabo – Sklenár (23. Salviany) – Bango, Bohunický, S. Ďuriš, Marek Sabo (79. Hudcovič) – Jakub Richnák (61. Róbert Richnák). Tréner: Ondrejíček.

Transparent v sektore fanúšikov Červeníka.

Gólová radosť Samuela Ďuriša.

Ján Gábriš výrazne zamestnával obranu Šúroviec.

Radosť Červeníka po góle na 2:2.

Patrik Vančo nemohol pre trest nastúpiť, spoluhráčov z Červeníka hnal dopredu aspoň z tribúny.

Brankár Červeníka Miroslav Krajčovič vyráža zakončenie v penaltovom rozstrele.

Radosť Šúrovčanov po rozhodujúcej penalte.

A môže sa začať oslavovať.

Hrdina penaltového rozstrelu, brankár Samuel Sabo.

Vďační fanúšikovia Šúroviec.

Prvý víťazný pokrik Šúroviec viedol Tomáš Hudcovič (č.20).

Potlesk s divákmi.

Mareka Saba vytiahla partia kamarátov za ruky do hľadiska.

Rozhodcovia nemali ľahkú úlohu, museli riešiť aj vypäté situácie,  duel ale udržali pod kontrolou.

Zdolaní finalisti z Červeníka.

Ocenenia odovzdávali s predstaviteľmi Oblastného futbalového zväzu Trnava aj šéf City Areny Vladimír Poór a zástupca sponzora súťaže spoločnosti Bestrent Ján Hrčka.

Marek Jobek a Marek Sabo utekrajú s putovným a trvalým pohárom pre víťaza k svojmu tímu.