Futbal, 5. liga: Piešťany zdolali Domanižu a oslavujú zaslúžený postup

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 26.5.2024, 08.07, prispievatelia

Piešťany postupujú do vyššej ligy. Dve kolá pred koncom majú pred Domanižou už nedostihnuteľný náskok.

Futbal, 5. liga: Piešťany zdolali Domanižu a oslavujú zaslúžený postup

PFK Piešťany - už istý víťaz 5. ligy severozápad v sezóne 2023/24. Foto: facebook.com / PFK Piešťany

V sobotu privítali Piešťany práve Domanižu - súpera, ktorý ako jediný s nimi dokázal držať krok. Súpera, s ktorým Piešťany naposledy prehrali. Bolo to však ešte v októbri minulého roku.

Teraz Piešťany poslal pred koncom prvého polčasu do vedenia Šimon Valachovič. Krátko po polčasovej prestávke mal príležitosť zvýšiť vedenie Gula, ale pokutový kop nepremenil.

Na 2:0 upravil až desať minút pred koncom zápasu Denis Štefanka, ale v 90. minúte na konečných 2:1 znížil Gajdošík. Potom už mohli Piešťany oslavovať, postup to bol zaslúžený, súťažou prešli bez väčšieho zaváhania.

Susedné Vrbové je na tom na jar o niečo horšie. V Partizánskom inkasovalo už v 5. minúte a do polčasu ešte raz. V druhom polčase dostali ďalší gól, výsledok na konečných 3:1 aspoň zjemnil pár minút pred koncom striedajúci Kristián Prievozník.

Hlohovec dokázal držať krok s Prečínom len v prvom polčase, v ktorom obaja súperi vsietili po jednom góle. Na začiatku druhého inkasovali Fraštačania dva góly a domáci si potom už víťazstvo bez väčších problémov kontrolovali až do konca. V závere Prečín skóroval ešte raz, gólom v 90. minúte odpovedal Srnec, ale body už zostali doma.

5. liga severozápad – 27. kolo:

Piešťany - Domaniža 2:1 (1:0)

Góly: 43. Valachovič, 80. Štefanka – 90. Gajdošík

PIEŠŤANY: Kolena – Gula, Ďurina, Sloboda, Stanek, Strelec, Kusý, Allina, Štefanka, Kovchar, Valachovič (Ferenčík, Tomaga, Ostrovský)

Partizánske – Vrbové 3:1 (2:0)

Góly: 5. Repa, 36. Olach, 70. Greguška – 84. Prievozník

VRBOVÉ: Košinár – Natčin, Sedlák, Kaman, Spál, Kubica, Lenický, Antal, J.J. Dunajčík, Rangel, Krajinčák (M.P. Dunajčík, Prievozník)

Prečín – Hlohovec 4:2 (1:1)

Góly: 29. Slančík, 48. a 82. Hybben, 50. Valjent – 33. Delinčák, 90. Srnec

HLOHOVEC: Samul – Polák, Delinčák, Troják, Danek, Krchnák, Planieta, Lyra, Tvrdý, Sedlák, Srnec (Škoda, Rojas)

Podolie – Ladce 0:0

Myjava B - Brvnište 4:1 (1:0)