Futbal, 8. liga A: Zeleneč postupuje, Slávia zdolala v boji o záchranu Smolenice

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 26.5.2024, 20.58, Ján Král

Dôležitý krok k záchrane v súťaži spravila Suchá, ktorá zdolala Dechtice 3:2. Za hostí dvakrát skóroval s 28 gólmi najlepší strelec súťaže Ľuboš Heltko.

Futbal, 8. liga A: Zeleneč postupuje, Slávia zdolala v boji o záchranu Smolenice

Postupový pokrik mal v kruhu futbalistov Zelenča na starosti brankár Viliam Gottstein. Foto: Ján Král

Zeleneč oslavuje, v 23. kole 8. ligy A potvrdil na pôde Modranky postup do vyššej súťaže. Na ihrisku svojho geografického suseda vyhrali "Linčané" 4:0. Zeleneč má tri kolá pred koncom v tabuľke nedostihnuteľný desaťbodový náskok.

Modranka mala za dvojgólového stavu  v druhom polčase šancu na korigovanie, Zvolenskému však vystihol penaltu brankár Zelenča Gottstein.

V 59. minúte prišlo k ikriminovanému momentu s červenou kartou, keď Modranku oslabil Allan Kohút a po tomto momente už neboli domáci proti Zelenču schopní nič vymyslieť.

8. liga A – 23. kolo:

Modranka – Zeleneč 0:4 (0:2)
Góly: 12. Kubiček, 45. J. Horváth, 55. Katona, 57. T. Zlatohlávek (pen)
ČK: 59. A. Kohút (Modranka)
MODRANKA: Špernoga – Kramár, Kocian, Kavoň, A. Kohút, Michal Karol, J. Sekera, N. Zvolenský, Mlej, Novota, R. Sekera (Marek Karol, M. Kohút, Moncman)
ZELENEČ: Gottstein – Katona, Bartovič, Bednárik, Baranec, J. Horváth, M. Formanko, T. Zlatohlávek, Klandúch, Kubiček, Bánovec (Melicher, Kankara, Bukovec, Susko, Ochaba)

Tréner Jozef Kováč skončil po zápase v Modranke nad hlavami hráčov Zelenča.

Postup Zelenča si užíval aj dlhoročný vedúci mužstva Peter Tibenský.

ŠK Slávia Zeleneč - víťaz 8. ligy A pre rok 2023/24.

Radosť z postupu mali aj fanúšikovia Zelenča.

Ostatné zápasy 23. kola:

Druhý Biely Kostol remizoval v šlágri kola s tretími Voderadmi 2:2. Skóre otvoril v 20. minúte domáci Andrej Adámek. Hostia výsledok otočili medzi 28. a 30. minútou zásluhou Lukáša Nagya a Petra Katonu. Konečnú deľbu bodov zaistil v 56. minúte z penalty Dušan Mrva.

V šesťbodovom súboji o záchranu v súťaži uspela Slávia Trnava, ktorá doma zdolala Smolenice najtesnejším rozdielom 1:0. O osude duelu rozhodol v 73. minúte Patrik Moravčík, ktorý sa nepomýlil z bieleho bodu. Hostia po prehre klesli na posledné miesto tabuľky.

Boleráz B zvládol dôležitý domáci duel s Košolnou, ktorú zdolal 3:2, hoci do polčasovej prestávky prehrával dvojgólovým rozdielom. Obrat zariadili Erik Drozda a dvojgólový Kristián Vangel.

Dolné Orešany si v divokej prestrelke poradili s Hrnčiarovcami pomerom 5:4. Základ víťazstva položili v úvodnej 45-minútovke, po ktorej na tabuli svietil stav 4:1. Za domácich skóroval dvakrát Marcel Šaštinský, ktorý v závere videl aj červenú kartu.

Križovany sa tešia z troch bodov po domácom stretnutí s Dolnou Krupou, ktorú porazili 3:2, hoci od 26. minúty hrali v oslabení po vylúčení Martina Saba. O víťazný gól sa v 77. minúte postaral Alex Haršányi.

Suchá – Dechtice 3:2 (1:0)
Góly: 10. J. Hrušovský, 61. Lastovička, 78. Hujsi – 70. a 86. Heltko
ČK: 90+. P. Jankovič (Dechtice)
SUCHÁ: Radovanovič – Moncman, B. Tibenský, Ručka, Bron, T. Jankovič, Macko, Januš, J. Hrušovský, Šust, Lastovička (Ľ. Fridrich, Bako, Hujsi, De Turck)
DECHTICE: Remenár – Holec, Kúdela, Číž, Janotka, Uváček, Prvý, P. Jankovič, S. Jankovič, Cmero, Heltko

Slávia Trnava – Smolenice 1:0 (0:0)
Góly: 73. Moravčík (pen)
SLÁVIA: Barut – Grman, Lukačovič, Polešenský, Kopúnek, Zelenay, Jankech, Glós, Orlovský, Adámek, Moravčík (M. Hrebíček, Sochor, Záhora)
SMOLENICE: Kvapil – Hrdlička, Kadlec, Belanský, Rangelov, Schwarz, Poór, Lipták, Ružička, Smolek, Tamás (Haberl, Belica, Vosátko)

Boleráz B – Košolná 3:2 (0:2)
Góly: 55. Drozda, 59. a 67. Vangel – 23. D. Hudek, 26. R. Hudek
BOLERÁZ: Kormúth – Petranský, Puschenreiter, P. Daniš, Kurinec, Drozda, Mi. Daniš, Vangel, Turoň, Hlavatý, Martin Daniš (Vavro, Lehuta, Vittek, Marek Daniš, Mikulka)
KOŠOLNÁ: R. Greguš – Martinkovič, Bobok, Meško, R. Hudek, Matovič, Karas, Čavara, Chudjak, D. Hudek, Madzík (Timona)

Križovany – Dolná Krupá 3:2 (1:1)
Góly: 11. Hornaček, 66. Matula, 77. Haršányi – 14. J. Boledovič, 56. Vyskoč
ČK: 26. Sabo (Križovany) po 2. ŽK
KRIŽOVANY: Bzdil – Ma. Šiška, Šuran, Mi. Šiška, Hornaček, Sabo, Horský, Záhumenský, Matula, Haršányi, Guskovič (Hrnčiar, Táčovský, Matloň)
DOLNÁ KRUPÁ: Vitek – Peško, J. Boledovič, Ma. Garažia, Mi. Garažia, Kondrc, R. Gažo, Vyskoč, S. Boledovič, Slabý, Hegyi (R. Horváth, Sucháň)

Dolné Orešany – Hrnčiarovce 5:4 (4:1)
Góly: 6. a 44. Šaštinský, 10. Bindics, 24. Novák, 55. Kulíšek – 29. M. Banič, 46. Kubiček, 50. Vnuk (pen), 65. Sedlický
ČK: 90. Šaštinský (Dolné Orešany) po 2. ŽK
DOLNÉ OREŠANY: Kessl – Illéš, Volek, Mišči, Vojčík, Hronský, Šaštinský, Novák, Rabara, Bindics, Kulíšek (Baranovský, Minarčík)
HRNČIAROVCE: Kobza – Vnuk, Lukačik, Kredatus, L. Kvetan, Sedlický, M. Banič, Cipro, A. Banič, Kralovič, Kubiček (Serbák, Vozár)

Biely Kostol – Voderady 2:2 (1:2)
Góly: 20. A. Adámek, 56. Mrva (pen) – 28. Nagy, 30. Katona
BIELY KOSTOL: Hanzel – Ľ. Adámek, Malina, Daniš, Mrva, Pösinger, Temer, A. Adámek, Supek, Balažovič, Čmehýl (Trubač, Hoblík)
VODERADY: Popovič – P. Páleník, Fatranský, Rosypál, Katona, Živický, Chovanec, Lacuška, Pilka, Nagy, A. Ivančík (Bachratý, M. Ivančík, Hraška, Čierňava)