Futbal, 8. liga B: Zavar zdolal Brestovany, v Leopoldove padlo 11 gólov

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 26.5.2024, 20.07, prispievatelia

Čerstvý víťaz oblastného pohára Bestrent Cup a zároveň líder 8. ligy B zo Šúroviec mal v 23. kole voľno. Druhé Brestovany však prehrali, rozdiel medzi prvými dvomi tímami tak zostal naďalej štvorbodový.

Zavar sa v derby zápase s Brestovanmi tešil z troch bodov. Foto: Ján Král

V šlágri kola zvíťazili futbalisti Zavara v domácom prostredí nad neďalekými Brestovanmi 3:1 a posunuli sa na tretie miesto tabuľky. O výhre rozhodli medzi 27. a 34. minútou, kedy strelili všetky tri góly. Za hostí v 82. minúte zmiernil prehru Róbert Šiška.

Z popredných tímov súťaže stratili body aj Veľké Kostoľany, ktoré remizovali 2:2 vo Veselom. Hostia dvakrát viedli, deľbu bodov zaistil v 78. minúte Alan Kukuč. Za Veľké Kostoľany sa opäť presadil najlepší ligový strelec Dávid Moravanský, ktorý dosiahol už 34. presný zásah v sezóne.

O góly nebola núdza v Leopoldove, kam pricestovali futbalisti Ostrova. V dueli padlo 11 gólov, hostia sa tešili z troch bodov po výhre 6:5. Keď v 53. minúte zvýšil Martin Legiň na 6:1 pre Ostrov, zdalo sa, že je rozhodnuté, no domáci mocným finišom zápas zdramatizovali. Do listiny strelcov sa zapísalo 10 rôznych strelcov, jedine hosťujúci Ivan Pikulík sa presadil dvakrát, no v 81. minúte sa do štatistík zapísal aj negatívne červenou kartou.

Trakovice bodovali naplno v domácom súboji s Chtelnicou po výsledku 2:0. Domáci gólovo udreli v závere prvého a v úvode druhého dejstva, strelecky sa presadili Matúš Krajčovič a Kristián Jančička. Prvý menovaný mohol v 64. minúte zvýrazniť náskok Trakovíc, no nevyužil ponúknutú príležitosť z pokutového kopu.

Duel Prašník – Dubovany nenašiel víťaza, tímy sa po remíze 1:1 rozišli zmierlivo. Domácich poslal do vedenia v 12. minúte Kristián Nosko, deľbu bodov zaistil v 84. minúte Lukáš Masaryk. Prašník dohrával od 58. minúty bez vylúčeného Lukáša Konkuša. Počty hráčov sa vyrovnali o 13 minút neskôr, keď videl červenú kartu aj hosťujúci Ondrej Strečanský.

Moravany získali tri body v zaujímavom zápase v Borovciach, kde triumfovali 4:2. Domáci otvorili skóre pred polčasovou prestávkou zásluhou Tomáša Žitňanského, na čo reagovali hostia dvomi trefami Milana Klasovitého. Borovce vyrovnali v 84. minúte, keď sa do streleckej listiny zapísal Patrik Szabo, no nerozhodný výsledok vydržal iba minútu, Moravany poslal opätovne do vedenia Juraj Jánošík. Poistku pridal v závere trojgólový Milan Klasovitý.

8. liga B – 23. kolo

Trakovice – Chtelnica 2:0 (1:0)
Góly: 42. M. Krajčovič, 48. Jančička
TRAKOVICE: Vidlička – Ľ. Ščasnovič, Mat. Ščasnovič, Hlatký, Žemla, Kačinec, Nemec, Janovič, M. Krajčovič, I. Krajčovič, Jančička (Mar. Ščasnovič, Chudý, Matúšek)
CHTELNICA: Pavelský – A. Pripko, Mikuš, Jakáb, Kosmál, Piešťanský, Brisuda, Tomáška, A. Slabý, Silný, Jo. Slabý (Vajay, Ostrihoň)

Prašník – Dubovany 1:1 (1:0)
Góly: 12. Nosko – 84. Masaryk
ČK: 58. Konkuš – 71. O. Strečanský po 2. ŽK
PRAŠNÍK: Hečko – R. Bielik, M. Priebracha, I. Balcír, O. Bielik, P. Priebracha, V. Hruška, Sapák, Žilka, Konkuš, Nosko (Líška)
DUBOVANY: Tonkovič – Kusý, Zivčák, Masarik, P. Kollár, Svítek, M. Krajčo, Filin, D. Krajčo, Masaryk, Pažík (O. Strečanský, M. Kollár)

Borovce – Moravany 2:4 (1:0)
Góly: 44. Žitňanský, 84. Szabo – 55., 73. a 88. Klasovitý, 85. Jánošík
BOROVCE: Drobný – Kapičák, P. Urban, Michalak, Dadík, Pe. Herceg, Žitňanský, Dechet, Vavrinec, Hábek, Szabo (Chobot, Štefanka, Čaty, Duchoň)
MORAVANY: Lamini – Bíro, Chebeň, Miklovič, Moravčík, Miškech, Halanda, Jánošík, Frankovič, Blahuta, Klasovitý (Vetrík, Ondris, Chochula)

Veselé – Veľké Kostoľany 2:2 (1:1)
Góly: 17. Bokor, 78. Kukuč – 8. Moravanský, 49. Poláček
VESELÉ: Ševečka – Rácz, Michalčík, Hlúch, Kukuč, R. Duračka, Bokor, Bartovic, Konečný, M. Duračka, Valla (Sereda, Konček)
VEĽKÉ KOSTOĽANY: Čarnogurský – Gula, Čeliga, Ma. Jamrich, Mi. Jamrich, Jankovič, Mačica, Poláček, Kolarovič, Zajíček, Moravanský (Porubský, Krivošík, P. Lopatka)

Zavar – Brestovany 3:1 (3:0)
Góly: 27. Švikruha, 30. Cvičela, 34. Krajčovič – 82. R. Šiška
ZAVAR: Žitník – Martin Záremba, Chlebík, Hanzel, Táčovský, Švikruha, Bednár, Blanárik, Cvičela, J. Vyskoč, Krajčovič (Ma. Psota, Marek Záremba, Hrubý)
BRESTOVANY: Beňo – Martin Dorčiak, T. Vyskoč, Cibulka, R. Šiška, A. Zlatohlávek, T. Šiška, Tandlmayer, Salviany, Formanko, D. Zlatohlávek (Tokoš, Červenka, R. Spevák, Ciglian, Klačo)

Leopoldov – Ostrov 5:6 (2:4)
Góly: 8. Cibrín, 33. Dudák, 67. Piovarči, 81. Glos, 86. Švestka (pen) – 3. a 38. Pikulík, 39. T. Hrčka, 43. P. Bartoš, 48. N. Hrčka, 53. Legiň
ČK: 81. Pikulík (Ostrov)
LEOPOLDOV: Škoda – Holik, Šuliman, Golány, Ondriga, Kavuliak, Cibrín, Piovarči, Lukáčik, Švestka, Dudák (Horúcka, Glos, Gába)
OSTROV: Braško – M. Bartoš, T. Hrčka, Pikulík, N. Hrčka, Loussif, Regina, Sipos, P. Bartoš, Valo, Legiň (Magulic)

Voľno: Šúrovce