Futbal, 9. liga: Špačince strelili 11 gólov, Buková predbehla Koplotovce

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 26.5.2024, 21.10, Ján Král

Disciplinárka bude mať čo po tomto kole robiť. V Bukovej sa nedohralo, v Slovenskej Novej Vsi ani nezačalo, Koplotovčania dostali v Bíňovciach tri červené karty.

V aktuálnej sezóne strelil Jozef Izakovič za Špačince už 29 gólov. Foto: Ján Král

Mužom kola je útočník Špačiniec Jozef Izakovič, ktorý strelil Pastuchovu šesť gólov a výraznou mierou sa podieľal na jednoznačnom víťazstve lídra súťaže 11:2. Špačince môžu už v ďalšom kole spečatiť postup do vyššej súťaže.

Buková strelila za polčas Dolnému Lopašovu sedem gólov, hostia v zápase po polčase nepokračovali a tak duel kontumovali, výsledok však zostal v platnosti.

Buková sa po tomto kole dostala na druhé miesto tabuľky, pretože Koplotovce prehrali v Bíňovciach 2:3. Dovtedy druhý tím tabuľky hral od 14. minúty bez vylúčeného Spála, v 72. minúte videl červenú kartu za udretie protihráča Bojňanský a v samom závere za podobný "zákrok" aj Darfáš.

Koplotovce si skomplikovali situáciu v tabuľke, navyše, pred ďalšími bojmi prišlo o troch hráčov základnej zostavy.

V Slovenskej Novej Vsi sa nehralo, Šulekovo nepricestovalo a domáci brali tri body bez výstrelu.

Zápas bohatý na góly videli diváci v skupine o umiestnenie, Šípkové a Dolné Lovčice sa rozišli napokon po výsledku 4:4.

Kľačany si pripísali plný bodový zápas proti Bojničkám, v zápase prehrávali, no Černai a Halas dokázali otočiť na 2:1.

Dolné Dubové doma nestačilo na Vlčkovce, hostia vyhrali po góloch Siváka a Bumbála 2:0.

9. liga – nadstavba – 5. kolo:

SKUPINA O POSTUP
Buková - Dolný Lopašov 7:0 (7:0) – nedohrané

Góly: 20. a 45. M. Študenc, 24., 29. a 35. Vittek, 26. a 40. Herceg

Špačince – Pastuchov 11:2 (5:1)
Góly: 6. J. Chudý, 23., 25., 33. 53., 87. a 89. Izakovič, 45. M. Hrebenár, 69. A. Hrebenár, 82. a 90. D. Chudý – 36. a 76. Bučko (oba z pen)

Bíňovce – Koplotovce 3:2 (3:1)
Góly: 9. a 17. M. Kostolanský (druhý z pen), 21. I. Kostolanský – 32. Sumer, 88. Sivák (pen)

ČK: 14. Spál, 72. Bojňanský, 90. Darfáš (všetci Koplotovce)

Slovenská Nová Ves – Šulekovo 3:0 kontumačne

SKUPINA O UMIESTNENIE
Šípkové - Dolné Lovčice 4:4 (2:2)

Góly: 27., 32. a 65. A. Kolník, 49. R. Kolník – 12. Karel, 19. Zošák, 68. Ďuriš, 80. Fišera

Kľačany – Bojničky 2:1 (0:1)
Góly: 63. Černaik, 65. Halas – 26. Šesták

Dolné Dubové – Vlčkovce 0:2 (0:0)
Góly: 47. Sivák, 90. Bumbál

Brestovany B – Naháč (odložili na 15. júna o 17:00)