Trnavské rybníky
reklama

Tlač fotografií z telefónu cez Wi-Fi v 3 jednoduchých krokoch

SERVIS - Dom a záhrada | 27.5.2024, 14.39, reklamný článok

Tlač fotiek z mobilu je jednoduchá, ak viete, ako na to. Nemáte s tým ešte žiadne skúsenosti, ale chceli by ste túto pohodlnú možnosť využiť? Potom ste tu správne. V nasledujúcich riadkoch vás v niekoľkých krokoch naučíme, ako tlačiť z mobilu fotografie, alebo ako vôbec pripojiť tlačiareň k mobilnému telefónu. Tlač fotografií z mobilného telefónu potom pre vás bude hračkou. Tak poďme na to.

Tlač fotografií z telefónu cez Wi-Fi v 3 jednoduchých krokoch

Zdroj: pixabay.com


Kľúčom k úspechu je mať vhodnú tlačiareň

Na úvod je potrebné povedať, že absolútnym základom tlače fotografií z mobilného telefónu je vlastníctvo vhodnej tlačiarne

 

Najvhodnejším typom na tlač fotografií sú multifunkčné tlačiarne, väčšinou atramentové, ale túto funkciu podporujú aj niektoré laserové modely.

 

Tip: Je dôležité si uvedomiť, že okrem samotnej tlačiarne a jej typu majú na výslednú kvalitu fotografií vplyv aj použité náplne. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov zvoľte tie najkvalitnejšie alternatívy pre váš typ tlačiarne, či už pôjde o farby do tlačiarní Brother, Canon alebo HP.

 

Nemusíte sa však obávať tlače priamo z mobilného telefónu, pretože vhodná je prakticky každá tlačiareň, ktorá podporuje pripojenie Wi-Fi, prostredníctvom ktorého môže komunikovať s vaším Wi-Fi routerom a následne s telefónom. 

 

Keďže mobilné telefóny sú v súčasnosti veľmi populárne, ich výrobcovia si dobre uvedomujú, že zákazníci požadujú tlač z mobilného telefónu cez Wi-Fi.

 

Práve preto už pred rokmi prišli so softvérovým riešením s názvom Google Print pre Android a Apple AirPrint, ktoré do operačných systémov Android a iOS veľmi jednoducho povedané pridalo jednoduchú možnosť aktivácie tlače. 

 

Keďže všetko prebieha bezdrôtovo cez Wi-Fi, ku ktorej je pripojená aj daná tlačiareň, používateľ absolútne nemusí riešiť, ako pripojiť tlačiareň k mobilu, pretože všetko je vyriešené za neho. Týmto spôsobom nemusíte tlačiť len fotografie alebo texty.

 

Tlačiareň môžete použiť aj na tlač dekorácií, ktoré ste si napríklad stiahli z internetu do mobilného telefónu. Vašej fantázii sa jednoducho medze nekladú. 

 

Pre úplnosť treba dodať, že nie každá tlačiareň je kompatibilná so službami Google Print a Apple AirPrint, ale vzhľadom na to, že je v záujme výrobcov tlačiarní, aby ich zariadenia boli kompatibilné s telefónmi, drvivá väčšina moderných tlačiarní s rozhraním Wi-Fi tieto technológie skutočne podporuje. 

 

Je teda zaujímavým paradoxom, že hoci je operačný systém Android vo svete podstatne rozšírenejší, jeho softvérové riešenie pre mobilnú tlač je z hľadiska rozšírenosti horšie ako riešenie spoločnosti Apple.

 

Pre majiteľov telefónov so systémom Android to našťastie neznamená nič iné, ako že nebudú tlačiť z natívneho rozhrania telefónu, ale stiahnu si sprievodnú aplikáciu z obchodu Google Play v závislosti od typu tlačiarne a všetko potom robia cez ňu. 

 


Zdroj: pexels.com

 

 

Ako tlačiť z iPhone

Tlač z iPhonu je hračka. Ak ste pripojení k rovnakej sieti Wi-Fi ako tlačiareň, stačí, keď:


1. V aplikácii Fotky vyberte fotografiu, ktorú chcete vytlačiť, a maximalizujte ju (otvorte ju tak, aby bola na obrazovke viditeľná vo veľkom formáte, nie ako miniatúra).


2. Potom ťuknite prstom na ikonu zdieľania (štvorec so šípkou smerujúcou nahor) a v zobrazenej ponuke vyberte položku "Tlač".


3. Keď tak urobíte, zobrazí sa jednoduché rozhranie nastavenia tlače, v ktorom môžete skontrolovať formát, kvalitu a podobne, potom potvrdiť tlač v pravom hornom rohu prostredníctvom možnosti "Tlačiť". 


4. Ak ste postupovali správne a mali ste tlačiareň pripojenú k rovnakej sieti Wi-Fi ako telefón, tak by ste mali mať fotografiu už k dispozícii.

 

 

Ako tlačiť z Androidu

Tlač z telefónov so systémom Android je štýlom veľmi podobná tlači z telefónov iPhone. Najprv sa teda uistite, že ste s telefónom pripojení k rovnakej sieti Wi-Fi ako tlačiareň, a potom:


1. V galérii fotografií vyberte fotografiu, ktorú chcete vytlačiť, a potom ju maximalizujte (otvorte ju tak, aby bola na obrazovke viditeľná vo veľkom formáte, a nie ako náhľad).


2. Vyberte možnosť zdieľania (tri bodky spojené čiarkami) a potom v zobrazenej ponuke ťuknite na položku "Tlač". 


3. V rozhraní, ktoré sa zobrazí, môžete nastaviť spôsob tlače fotografie z hľadiska kvality, farby, formátu atď. a nakoniec všetko potvrdiť tlačidlom Tlač.


Ak sa vám nepodarilo tlačiť zo systému Android podľa vyššie uvedených pokynov, pretože ste v druhom kroku v ponuke nevideli tlačiareň, cez ktorú chcete tlačiť, potom vám nezostáva nič iné, ako si stiahnuť sprievodnú aplikáciu pre vašu tlačiareň z obchodu s aplikáciami.

 

V tomto prípade stačí stiahnuť aplikáciu a potom sa nechať viesť procesom tlače. 

 

Vo všeobecnosti platí, že každý výrobca tlačiarní má trochu inú aplikáciu, preto nie je možné poskytnúť univerzálny návod, ako sa s nimi vysporiadať. Vždy však existuje veľmi jednoduché riešenie, ktoré zvládne doslova každý. 

 


Zdroj: pixabay.com

 


Sprievodná aplikácia otvorí nové možnosti

Zároveň je potrebné dodať, že sprievodné aplikácie pre tlačiarne si môžete samozrejme stiahnuť aj v prípade, že váš telefón umožňuje (nielen) tlač fotografií priamo prostredníctvom svojho operačného systému.

 

Tieto aplikácie slúžia nielen na spustenie tlače, ale aj na správu tlačiarne alebo na jednoduchú úpravu fotografií, napríklad pridávanie rôznych rámčekov a iných efektov.

 

Ak teda chcete byť pri tlači kreatívni, určite sa oplatí stiahnuť si sprievodnú aplikáciu k tlačiarni, a to nielen v prípade systému Android, ale aj iOS.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama