Trnavské rybníky
reklama

Reštaurácia, kaviareň, fitnes centrum: Nový Hlohovec po bytoch sprístupní aj služby

AKTUALITY - Hlohovec | 27.5.2024, 17.30, Ján Král

Obyvatelia novej lokality v Hlohovci majú po ruke všetky potrebné služby.

Reštaurácia, kaviareň, fitnes centrum: Nový Hlohovec po bytoch sprístupní aj služby

Byty Nový Hlohovec sú zasadené do príjemného prostredia.


Prvá fáza výstavby modernej mestskej časti Nový Hlohovec je hotová. Okrem 77 bytov vznikli v lokalite prevádzky ako reštaurácia, kaviareň, fitness centrum, masáže či pedikúra.

 

Oficiálne otvorenie služieb pre širokú verejnosť je naplánované na budúci týždeň.


Z prvej fázy výstavby Nového Hlohovca zostalo na predaj ešte sedem voľných bytov, gro je trojizbových, jeden štvorizbový.

 

Obytnú zónu vytvorili v bývalej administratívnej budove spoločnosti Saneca. Pri tvorbe projektu kládli dôraz na kvalitu prevedenia.


"Budova je v dobrej kondícii, skolaudovaná bola v roku 1996. Spravili sme rekonštrukciu na základe odborných odporúčaní projektantov a statika, aby sme ešte zvýšili jej parametre. Dnes ponúka vyšší štandard bývania," hovorí jeden z investorov Michal Lančarič.

 

Na slávnostnom otvorení prestrihol pásku spoločne s jedným z investorov Michalom Lančaričom (druhý sprava) aj primátor Hlohovca Ivan Baranovič.

 


Pri obnove budovy vyliali nové anhydritové potery, osadili izolačné trojsklá na okná, strecha dostala tiež tepelnú izoláciu a fatrafol, medzibytové priečky sú sadrokartónové s dvojitou izoláciou.


"Vyhotovené skúšky nám z pohľadu zvukovo-izolačných vlastností vyšli dokonca lepšie ako pri štandardnom murive," pokračuje Lančarič.


Byty majú vysoké stropy, čo vytvára pocit priestrannosti a vzdušnosti. Punc kvality dodáva projektu zateplená bondová fasáda, spoločné vonkajšie priestory dopĺňa vkusná zeleň.

 

K dispozícii sú súkromné parkovacie miesta pod holým nebom aj v parkovacom dome.

 

Jeden z bytov, ktoré sú na predaj.

 


Veľkou výhodu pre obyvateľov bytovej jednotky je dostupná občianska vybavenosť. Priamo pod bytmi vznikli reštaurácia The Kitchen, kaviareň Maui, Fitnes centrum Goodplace, prevádzka s výstižným názvom Masáže Point, tiež pedikúra, fyzioterapia a kaderník. Uvažuje sa aj o medicínskom centre.


"Obyvateľ sa takpovediac v papučiach dostane k základnej občianskej vybavenosti. Cez cestu je nákupné centrum a neďaleko čerpacia stanica. Všetko je v tejto lokalite takpovediac po ruke. Demografia v Hlohovci je na ústupe, chceme, aby sa sem ľudia a mladé rodiny vrátili, ponúkli sme im vyšší štandard bývania," dodáva Lančarič.


V prvej fáze nájde bývanie od 240 do 260 ľudí. V ďalších fázach výstavby plánujú na osemhektárovej rozlohe vybudovať viac ako 360 bytov. Stavať sa bude smerom na Kľačany, ale tiež na súčasnom parkovisku pred Sanecou.


Koncept je postavený na bývaní v príjemnom prostredí, aj preto budovy doplní množstvo zelene, mlátové chodníky, detské ihriská či malé športoviská. Už v druhej fáze v lokalite vznikne aj škôlka a domov seniorov.

 

 

Ďalšia fotogaléria z Nového Hlohovca

 

Kaviareň Maui.

 

Obchodná zóna je len cez cestu.

 

Všade veľa krásne upravenej zelene.

 

Reštaurácia The Kitchen.

 

Na slávnostnom otvorení zaspievala Lívia Doležalová.

 

Michal Lančarič (uprostred) predstavuje projekt.

 

Fitnes centrum Goodplace vedie Mária Nedielková (vľavo), osobnou trénerkou je tu Silvia Dratvová.

 

 

Pohľad do bytov v Novom Hlohovci.

 

 

 

K dispozícii je parkovací dom aj exteriérové miesta pre automobily.

 

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama