Trnavské rybníky
reklama

Na trnavskom štadióne vymenia trávnik, v júli už bude pripravený na zápasy

ŠPORT - Futbal - Spartak | 28.5.2024, 09.02, Ján Král

Vladimír Poór chce, aby štadión naďalej slúžil nielen pre profesionálov ale aby si na ňom mohli zahrať finálové duely aj amatérske tímy.

Na trnavskom štadióne vymenia trávnik, v júli už bude pripravený na zápasy

Štadión Antona Malatinského v Trnave. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Medzinárodný zápas Slovensko – Wales bude posledným duelom, ktorý sa odohrá na súčasnom trávniku City Areny - Štadióna Antona Malatinského.

 

Posledný prípravný duel slovenskej futbalovej reprezentácie pred odchodom na európsky šampionát do Nemecka sa odohrá v Trnave 9. júna od 20:45.

 

O deň neskôr sa začne na trnavskom futbalovom stánku výmena trávnatého koberca

ŠUPA technika
reklama


Vrchnú vrstvu v priebehu niekoľkých dní odfrézujú, následne vysejú nový, pričom použijú rýchloklíčiace semeno. Do troch týždňov by sa malo dať na ploche opäť hrať.

 

V priebehu júla teda už bude môcť Spartak odohrať na domácej pôde generálku pred novou sezónou i všetky súťažné zápasy podľa stanoveného plánu.


Hracia plocha je voľným okom v dobrom stave, miestami sa však na nej vyskytuje lipnica, teda nežiadúca burina, ktorá kazí vizuálny dojem z plochy.


„Na budúci rok sa aj v Trnave uskutočnia Majstrovstvá Európy do 21 rokov. Trávniku relatívne nič zásadné nie je, ale keď chceme, aby bol v rámci šampionátu štadión ideálne pripravený a mal najlepší trávnik, vymeníme ho, aby sa hralo na čo najlepšom povrchu,“ povedal šéf City Areny Vladimír Poór.


Dlhoročný hlavný akcionár trnavského Spartaka, ktorý v roku 2019 odovzdal klub svojim pokračovateľom bratom Drobným, naďalej sleduje počínanie červeno-čiernych. 


„Keď som doma, na futbal idem. Sezóna sa pre Trnavu neskončila zle. Berme veci reálne. Slovan je popredu, má lepší tím. Objektívne to tak je. Keď Spartak Trnava trošičku ešte vylepší mančaft a posilní sa, dovolím si povedať, že môže hrať o prvé, druhé, tretie miesto. A keď zabojuje a pán Boh dá, snáď ligu aj vyhrá. Doprajem to klubu. Budem potom strašne rád, so Spartakom som žil a Spartak je pre mňa stále Spartak,“ pokračoval Poór.


V piatok sa hralo na trnavskom štadióne finálové stretnutie oblastného pohára Bestrent Cup. Vladimír Poór si osobne pozrel súboj Šúroviec s Červeníkom, v ktorom sa po remíze 2:2 a následnom penaltovom rozstrele tešili Šúrovčania.

 

Následne spolu s predstaviteľmi oblastného zväzu a partnermi súťaže odovzdával ocenenia hráčom oboch tímov.


„Nie je to prvá liga, ale keď sa pozerám na ľudí, ako sa tešia, napĺňa ma to, na to tu je ten štadión. Jedni aj druhí chlapci predviedli fantastické divadlo a hrali naplno pre svojich fanúšikov.“ 

 

Vladimír Poór gratuluje Marekovi Sabovi zo Šúroviec k zisku trofeje v Bestrent Cup-e. Foto: Ján Král

 


Do hľadiska prišlo na súboj tímov zo siedmej a ôsmej ligy takmer tisíc divákov. O deň neskôr sa v hlavnom trnavskom stánku uskutočnili aj finálové duely mládežníckeho turnaja APŠ Masters Cup pod gesciou Asociácie profesionálnych športovcov Masters a ObFZ Trnava.

 

Priestor teda znova dostal aj amatérsky futbal. V kategórii U9 porazila Modranka rovesníkov z Cífera 6:3, Modranka sa tešila aj medzi jedenásťročnými, kde zdolala Futbalovú školu mládeže Tomáša Vričana 4:1.

 

Cífer porazil v kategórii U13 súperov z Dolnej Krupej 1:0 a v kategórii starších žiakov (U15) vyhrala trnavská SFC Kopánka nad Slovanom Červeník po remíze 1:1 v penaltovom rozstrele 4:2.


„Tento štadión bol na to postavený a pokiaľ budem môcť, aj na tieto duely bude štadión slúžiť. Nemôže to byť len pre prvú ligu. Pamätám si, ako sa svojho času hrávali na štadióne dorastenecké predzápasy. Ľudí to bavilo. Ťahajme ľudí na štadión, je to dôležité! Liga je liga, ale zázemie po dedinách je podstatné. Zviditeľní sa takto futbal, pre hráčov z nižších súťaží je možnosť hrať na štadióne, kde nastupuje aj reprezentácia, sviatok. Pre chlapcov je to odmena,“ dodal V. Poór.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama