Trnavské rybníky
reklama

Jozef Kováč mal ísť trénovať do Bhutánu, napokon priviedol Zeleneč k postupu

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 29.5.2024, 09.01, Ján Král

Trénerskú budúcnosť od novej sezóny vyriešenú zatiaľ nemá.

Jozef Kováč mal ísť trénovať do Bhutánu, napokon priviedol Zeleneč k postupu

Tréner Jozef Kováč počas zápasu. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

V minulej sezóne sa futbalový Zeleneč trápil. V najvyššej oblastnej súťaži napokon obsadil predposledné miesto  a zostúpil o poschodie nižšie.

 

Naopak, v aktuálnom ročníku hráči z obce ležiacej neďaleko Trnavy zabrali a dostavilo sa ovocie - tešia sa z prvého miesta v 8. lige A. 


V sobotu na ihrisku susednej Modranky víťazstvom 4:0 spečatili postup. "Pocity sú vynikajúce. Je úžasné, čo chlapci dokázali, klobúk dole pred nimi. Vytvoril sa skvelý kolektív, ktorý ťahal za jeden povraz, to bol základ úspechu," hovorí tréner Zelenča Jozef Kováč.

ŠUPA technika
reklama


K družstvu prišiel v lete pred novou sezónou a mužstvo sa mu podarilo dokonale reštartovať. 


"Stanovili sme si pravidlá, ktoré musia platiť. Povedal som, že kto chce, môže odísť, nie je to profi futbal. Stotožnili sa s tým všetci. Pre mňa je prvoradá tréningová dochádzka a vedel som, že keď tá bude, pôjde to. V tom je futbal v týchto nižších súťažiach spravodlivý, keď sa trénuje, vráti sa to," pokračuje Kováč, ktorý je držiteľom UEFA A licencie a plánuje si ju v budúcnosti zvýšiť na UEFA Pro.


Profesionálne sa venuje individuálnej fyzickej príprave športovcov a futbalistov. Aktuálne napr. pracuje v medzisezónnom období so stredopoliarom slovenskej dvadsaťjednotky Sebastiánom Nebylom

 

Radosť po potvrdení postupu. Vedľa Kováča útočník Miroslav Bánovec. Foto: Ján Král

 

 

So zelenečskými futbalistami začal od svojho príchodu pracovať na kondícii aj na taktickej stránke.


"Vedenie chcelo stabilizovať futbal v obci, skončiť do piateho miesta, v lepšej časti tabuľky a nakopnúť to znova, aby sa klub reštartoval, lebo minulý rok mužský futbal takmer zanikol. Teší ma, že nám to vyšlo."


Jednotlivcov po úspešnej sezóne vyzdvihovať nechcel. „Nerád to robím, absolutórium si zaslúžia všetci chlapci. Keby som vyzdvihol jedného, bolo by to na úkor ostatných. Samozrejme, bola tu os mužstva, na ktorej som staval. Tam patrili brankár Viliam Gottstein a hráči Alexander Bednárik, Matej Kubíček, Juraj Horváth a Miroslav Bánovec. Ostatných som sa snažil rotovať, aby každý hral. Aj v kľúčových zápasoch sme primárne nehrali na výsledok, ale aby si zahrali všetci. Dokonca i v Modranke sme urobili zmeny. Nejde mi o to, aby sme v 8. lige vyhrali každý zápas,“ pokračoval.

 

"Hopá" po postupe. Foto: Ján Král

 


Zeleneč mal veľmi dobrý nástup do sezóny, kedy sa však z Kováčovho pohľadu lámala sezóna? „V posledných minútach sme dokázali otočiť stretnutia v náš prospech s Voderadmi a hodový zápas v Dolnej Krupej, kde sme za záverečných 10 minút zvrátilii stav z 2:3 na 4:3 pre nás.“


Kováč dosiahol so Zelenčom úspech, otázne však zostáva, či bude klub viesť aj v novej sezóne. Už v zime to totiž vyzeralo, že by mohol okúsiť zahraničný chlebík. Spomínal sa záujem o jeho služby z Bhutánu.


„Išlo o prvoligový klub Thimpu City FC. Kontrakt mal byť k 1. marcu, nestalo sa však a medzitým mi padli dve ponuky z vyšších súťaží. Stali sa tam pre mňa nepochopiteľné veci  Teraz sa súdim s manažérom, ktorý to riešil. Z toho som sklamaný, ale nevadí, život ide ďalej. Verím, že prídu iné ponuky. Všetko zlé je na niečo dobré. Radosť mi spravil Zeleneč,“ dodal Kováč.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama