Futbalová glosa: Naučili sme sa behať bez lopty aj hrať v nedeľu dopoludnia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Naučili sme sa behať bez lopty aj hrať v nedeľu dopoludnia

Ilustračné foto: trnavskyhlas.sk

Milí priatelia,
Od domácej prehry s Košolnou nebolo ani písmenko, poďakovať treba robote a novej appke Duolingo, ktorá vás pochváli, aj keď dokážete správne napísať: Shit, we fucked it again.

Tadáá, oznámi precento úspešnosti a ide sa ďalej.

Je rozdelená do lekcií, tiež to tak rozdelím.

Lekcia prvá: Boleráz B vonku

Podozrivo sa na jar vzmáhajúci sa posledný tím tabuľky nás potrápil najmä v prvom polčase, Queto však po rohovom kope zariadil polčasovú remízu a v druhom dejstve Turanský a Jakabovič naklonili misky váh na našu stranu.

Čo sme sa naučili: Ťažko vytiahneš auto z priekopy s posádkou, čo tam vletela.

Boleráz B - Hrnčiarovce 1:3, hodnotenie 79%.

Lekcia druhá: Križovany doma

Do 15.minúty mierna prevaha, v rozmedzí 20. až 27. minúty sme si do lopty kopli len zo stredového kruhu. 0:3. Potom sa nechal detinsky vylúčiť stopér hostí.

Každá dedina, mesto má nejaký svoj špecifický festival, alebo niečo na štýl Kremnické gagy, my môžeme pozývať na Hrnčiarovský festival nepremenených šancí.

A nejak nám to vždy vychádza, že dáme presne o gól, dva menej, ako by sme potrebovali. Čo sme sa naučili: Hrá sa celý zápas, blbo sa začína za stavu 0:3.

Hrnčiarovce - Križovany 2:3, hodnotenie 40 %.

Lekcia tretia: Biely Kostol predohrávka vonku

Uprostred týždňa. „Chalani, je nás akurát, treba to vzadu udržať na nulu minimálne do 20. minúty, potom...“ To sme si mohli už len domyslieť, lebo v 20. minúte bolo 3:0 pre domácich. Vybavené, už len nedostať pakel.

Čo sme sa naučili: Ťažko povedať, lebo sme sa nedostali za tú dvadsiatu minútu bez gólu. Čo sme sa naučili: Behať bez lopty.

Biely Kostol – Hrnčiarovce 5:0, hodnotenie 20 %.

Lekcia štvrtá: Slávia vonku

Ďalší zo súperov, ktorý na jar chytil druhý dych. Ten mu však ešte v prvom dejstve vyrazil Jeďo, kedy si správne načesal sivú patku. V úvode druhého dejstva domácich priškrtil Sedlo, a už to nerozdýchali.

Čo sme sa naučili: Hrať sa dá aj v nedeľu doobeda.

Slávia: Hrnčiarovce 0:4, hodnotenie 95 %.

Lekcia piata: Modranka doma

V susedskom derby k nám súper prišiel v pre nás najideálnejšej zostave, bez viacerých opôr, ale vďaka bezkrvnému výkonu sme nestrelili ani gól a môžeme byť radi za bod, kedy Kubo zmaril ojedinelú šancu hostí.

Čo sme sa naučili: slepý sa po anglicky povie Blind.

Hrnčiarovce – Modranka 0:0. Hodnotenie 35 %.

Lekcia šiesta: Dolné Orešany vonku

Prestrelka na hodovej strelnici. Lepšie nabité vzduchovky mali domáci, a tak sme si zopakovali lekciu dva. 24. minúta, stav 3:0 pre domácich.

Mirko Bé trafil ružu, 3:1, ruka v šestnástke domácich, píšťalka však zostala nemá, miesto cukrovej vaty sme po chybe dostali do šatne gól na 4:1.

Cez polčas sme vyštelovali vzduchovky, 46. minúta Ten Maťo 2:4, 50. minúta Kosťo z penalty v 50.minúte 3:4, za stavu 2:0 v prvom polčase som trénerkovi vysvetľoval, čo je to „Csaplárova past“, takmer nám za stavu 3:0, aj 4:1 vyšla, to by sme však nemohli slovami Jardu Bosáka:

"Ale co teď hostujúci obránci udělali, pánečku, tak tohle byla velká minela. V době, kdy se domácí doslovně topili, jim poslala obrana né že záchranné kolo, ale jachtu s modelkama."

5:3. Sedlo ešte vytiahol kapitánske epolety a v 65. znížil na 5:4, hodnotenie 45 %.

Bohužiaľ však nateraz poslednú lekciu sme zmrvili jak tú druhú. Čo sme sa naučili? Bohužiaľ vôbec nič.

Dolné Orešany- Hrnčiarovce 5:4.

A teraz nás čakajú ešte dva testy. Ak ich doma nespravíme, tak prepadáme.