Futbal, 7. liga: Cífer sa priblížil k postupu, Horné Orešany k záchrane

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 2.6.2024, 12.33, prispievatelia

Ani dve kolá pred koncom však ešte definitívne nie je rozhodnuté ani na jednom póle tabuľky.

Futbal, 7. liga: Cífer sa priblížil k postupu, Horné Orešany k záchrane

Takto sa zrodil prvý gól Cífera. V šestnástke hostí sa v spleti hráčov v 14. minúte najlepšie zorientoval cíferský stopér Alex Húženka č. 6 v bielom (čiastočne zakrytý hráčom č. 2 Romanom Ochabom), ktorý dokázal pretlačiť loptu za chrbát bezmocného hosťujúceho gólmana Mária Kopúnka. Foto: Marián Pavlík

Po dvadsiatich troch rokoch sa futbalistom ŠK Cífer 1929 pod vedením trénera Martina Kočiša črtá postup do vyššej krajskej súťaže - šiestej ligy, riadenej Západoslovenským futbalovým zväzom. Naposledy v nej pôsobili na prelome tisícročia, v súťažnom ročníku 2000-2001 (vtedajšia 5. liga).

Hoci vtedy skončili v konečnej tabuľke na 10. mieste spomedzi šestnástich účastníkov, museli v rámci reorganizácie nútene súťaž opustiť. Od tohto momentu až dodnes pôsobia v najvyššie súťaži Oblastného futbalového zväzu Trnava.

V súťažnom ročník 2023-2024 patria k najväčším favoritom na postup. O prvenstvo bojujú s Červeníkom, matematickú šancu na stále majú aj Siladice.

Rozhodnú zápasy dvoch záverečných súťažných kôl, v ktorých Cífer aj Červeník hrajú raz doma a raz vonku. Už v nasledujúcom 25. kole obaja rivali hrajú na horúcich pôdach svojich súperov - Cíferčania v Majcichove  a Červeník zasa v Krakovanoch.

V poslednom 26. kole hostí Cífer pred domácim publikom Veľké Orvište a Červeník hrá doma s Hornými Orešanmi. Siladičania hrajú doma s Bučanmi a v Kátlovciach.

Radostná momentka hráčov ŠK Cífer 1929 je 32. minúty, keď sa strelec druhého gólu Matej Synak (v strede č. 30) teší spoločne so spoluhráčmi, kapitánom Tomášom Grosmanom (vľavo) a Dominikom Burianom.

Stretnutie sobotňajšieho 24. kola ŠK Cífer 1929 - TJ Elastik Bohdanovce 3:0 (3:0) (góly: Húževka, Synak a Blaško) bolo jednoznačnou záležitosťou domácich. Ich tréner Martin Kočiš po 3-gólovom vedení dal v druhých štyridsiatich piatich minútach priestor všetkým piatim hráčom z lavičky.

Bohdanovčania vážnejšie ohrozili najlepšieho brankára súťaže Samuela Tollaroviča vydarenou strelou tesne pred záverom polčasu, ktorú domáci gólman efektne vyrazil. V druhom polčase už boli úplne bezzubí a zrejme zmierení s tým, že body u favorita nezískajú.

Cífer – Bohdanovce 3:0 (3:0)
Góly: 14. Húžeka, 31. Synak, 38. Blaško
CÍFER: Tollarovič – E. Korbelič, Ochaba, Burian, Húževka, Sagan, Synak, Matlák, Hlúch, Blaško, Grosman (Fajkus, Kolenič, Repa, Bajza, Leffler)
BOHDANOVCE: Kopúnek – Faga, Palšovič, Brestovanský, Skukálek, Zajíček, Židek, J. Daniš, Mackovčín, Vyskoč, Ocelka (Nádaský)

Rýchlonohý Dominik Burian bol na neudržanie. Na fotografií v súboji s hosťujúcim brankárom Máriom Kopúnkom.

K veľkým oporám Cíferčanov sa radí 23-ročný Samuel Tollarovič, najlepší brankár súťaže, ktorý v dvadsiatich štyroch zápasoch inkasoval iba 16 gólov (priemer 0,67 gólu na zápas).

Do Cífera prišiel futbalistov z Bohdanoviec povzbudiť aj ich najväčší priaznivec, 41-ročný člen výboru TJ Elastik Ondrej Kočiský. Roky ich sprevádza na domácom i súperových ihriskách.

TEXT A FOTO: MARIÁN PAVLÍK

Ostatné zápasy 24. kola 7. ligy:

Siladiciam stačil vo Zvončíne na tri body jediný gól Stojkova, prišiel po vylúčení domáceho Vandáka (70. min.), ktorý fauloval v gólovej šanci.

V priamom súboji o záchranu vyhrali Horné Orešany v Ružindole 2:0 a utiekli svojmu súperovi na päť bodov, pričom už sa hrá len o šesť. O triumfe hostí rozhodli Da Silva a Malý z penalty.

Horné Orešany ešte majú šancu predbehnúť Kátlovce, na ktoré strácajú tri body. Tie v divokom zápase remizovali na domácej pôde s Bučanmi 5:5, hoci v dueli dvakrát výrazne viedli – najprv v 7. minúte už dvojgólovým rozdielom. Hostia, ktorí pricestovali pre zranenia a dovolenky iba s jedenástimi hráčmi a v bránke mali inak hráča Kršku, však do 21. minúty vyrovnali. Ešte do prestávky však domáci pridali dva góly a krátko po zmene strán aj piaty. Lenže po hodine hry korigoval dvoma rýchlymi gólmi Braniša a päť minút pred koncom vyrovnal Zázik. Hetrik na domácej strane zaznamenal Lukáš Hlavatovič.

Gólové hody priniesol aj druel Drahovce – Krakovany, kde sa tešili hostia po výhre 4:2. Ešte väčšiu gólovú prestrelku videli diváci v súboji Madunice – Majcichov, o triumfe hosťujúceho tímu 4:3 rozhodol v samom závere Jasovský.

V nedeľnej dohrávke medzi Červeníkom a Veľkým Orvišťom gól nepadol, na druhú pozíciu sa tak v priebežnej tabuľke dostali Siladice, ktoré majú o gól aktívnejšie skóre ako Červeník.

Zvončín – Siladice 0:1 (0:0)
Gól: 72. Stojkov
ČK: 70. B. Vandák (Zvončín)
ZVONČÍN: Strmenský – Brečka, Glasa, Jurovatý, Ševčík, B. Vandák, Kučera, D. Čambor, Lošonský, Zelenský, Mihalovic (Hmam, A. Čambor)
SILADICE: Dúcky – M. Lančarič, Rau, Trnovec, A. Horváth, Mesároš, Kadlec, Sekereš, Stojkov, Dvorský, Babic (Repka)

Ružindol - Horné Orešany 0:2 (0:2)
Góly: 28. Da Silva, 31. Malý (pen)
RUŽINDOL: Bujzaš – Minarovič, Kubíček, Backa, Ilavský, Penyak, Palkovič, Tomovič, Podolinčiak, Moncman, Ostrý, (Huraj, Moravčík, Adamčík, M. Turoň)
HOR. OREŠANY: Pekarovič – Malý, Šulc, Brestovanský, Da Silva, D. Blažo, Gomes, Nascimento, Hurek, Peško, Gonos (Maron, Babirát, Turcár)

Drahovce – Krakovany 2:4 (1:2)
Góly: 16. Kosa, 63. Babečka – 10. Ďuračka, 12. Š. Pažík, 75. a 79. Gažík
DRAHOVCE: Paulovič – Cesnek, T. Onder, I. Jánošík, Tomaga, Babečka, M. Rusnák, K. Rusnák, Kosa, Rusnáčik, Zajac (Hargaš, Duchaj, Hrošek)
KRAKOVANY: Mihálik – Potrok, Michálek, Rechtorík, Orviský, Ďuračka, Gažík, Šurin, M. Pažík, Š. Pažík, Valo (Straka, Holán, Andrísek, Toplanský, Franko)

Kátlovce – Bučany 5:5 (4:2)
Góly: 5., 44. a 46. L. Hlavatovič, 7. Cíferský, 27. Červeňanský 14. T. Sedlák, 21, Cíferský, 61. a 64. J. Braniša, 85. Zázik
KÁTLOVCE: L. Kostolanský – R. Hlavatovič, Orihel, Hupka, A. Uváček, L. Hlavatovič, M. Sliva, Červeňanský, D. Sliva, Vyhlidal, T. Pavlík (Mačica, Boc)
BUČANY: Krška – Jančovič, Cíferský, Fančovič, Lenchur, Orolín, Zázik, T. Sedlák, Nemček, Habes, J. Braniša

Madunice – Majcichov 3:4 (1:2)
Góly: 15. Mráz, 73. Strecký, 79. Belica – 5. Morvay, 21. a 90. Jasovský, 65. Ondriš
MADUNICE: Nitriansky – Žuffa, Kurinec, Belica, Kabát, Strecký, Lulovič, Š. Kollár, Mráz, Cubillos, Masnica (Patron, Galbička)
MAJCICHOV: Hegyi – Zubčák, Štrbo, Morvay, Marek, Tančok, Kalivoda, Jasovský, koricina, Oboril, Ondriš (Gergely, Chorvát)