Futbal, 5. liga: Piešťany, Vrbové aj Hlohovec s remízami, Horná Krupá vyhrala

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 2.6.2024, 20.48, prispievatelia

Piešťany mali postup istý už pred týmto kolom, a tak si mohli dovoliť remízu v Brvništi. Remizovalo aj Vrbové a Hlohovec, Horná Krupá vyhrala v Ladcoch.

Futbal, 5. liga: Piešťany, Vrbové aj Hlohovec s remízami, Horná Krupá vyhrala

Martin Guldan v závere zápasu v Ladcoch strhol víťazstvo na stranu Hornej Krupej. Foto: Ján Král

Brvnište sa v zápase s najlepším mužstvom ligy ujalo vedenia v 50. minúte, Piešťany zakrátko vyrovnávali gólom Espinozu. V 88. minúte dostali domáci príležitosť kopať pokutový kop, ale Alex Gabriš ho nepremenil.

Hlohovec doma s Chynoranmi prehrával, ale hneď po zmene strán vyrovnal na 1:1 Patrik Krchnák. Viac gólov už v tomto zápase nepadlo. Záver bol napriek tomu poriadne dramatický, rozhodca rozdával žlté aj červené karty na obe strany. Červenú v 90. minúte videl domáci Lyra a z mužstva hostí Bodocký.

Vrbové privítalo doma kopaničiarov z neďalekej Myjavy, diváci v tomto zápase gól nevideli.

Zato Horná Krupá strelila štyri góly, vďaka ktorým získala v Ladcoch tri body. Po prvom polčase bolo 1:1, strelci sa prebudili až v závere. Dobiš a Haberl skórovali tesne po sebe v 74. a 75. minúte, víťazstvo hos´tom zabezpečil v 86. minúte Guldan.

5. liga severozápad – 28. kolo:

Brvnište – Piešťany 1:1 (0:0)

Góly: 50. Slámka – 61. Espinoza

PIEŠŤANY: Červenka – Gula, Ďurina, Stanek, Strelec, Allina, Štefanka, Kovchar, Badáň, Espinoza, Šadibol (Tomaga, Martin Modrovič, Marcel Modrovič)

Vrbové – Myjava B 0:0

VRBOVÉ: Košinár – Natčin, Sedlák, Kaman, Kravárik, Spál, Kubica, Lenický, Antal, Rangel, Krajinčák (Prievozník)

Hlohovec – Chynorany 1:1 (0:1)

Góly: 46. Krchnák – 28. Jandák

ČK: 90: Lyra – 90. Bodocký

HLOHOVEC: Trautenberger – Planieta, Delinčák, Danek, Polák, Troják, Krchnák, Sedlák, Tvrdý, Srnec, Kluka (Lyra, Hornák)

Ladce – Horná Krupá 3:4 (1:1)

Góly: 31. Haluska, 58. Mikuška, 79. Zigo – 18. Fogel, 74. Dobiš, 75. Haberl, 86. Guldan

HORNÁ KRUPÁ: Bránsky – Javorek, Fogel, Zaoral, Olšinský, Dobiš, Hrčka, Šoka, Orihel, Guldan, Sudin (Hajdin, Baláž, Haberl)

Domaniža – Podolie 5:1 (2:0)

Kvašov – Veľké Uherce 2:1 (1:1)