Futbal, 8. liga B: Šúrovce spečatili postup, Veľké Kostoľany strelili 11 gólov

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 2.6.2024, 21.06, prispievatelia

Futbalisti Šúroviec zažívajú vydarené obdobie, po nedávnom triumfe v oblastnom pohári Bestrent cup spečatili aj víťazstvo v 8. lige B. Klub postupuje o ligu vyššie druhý rok po sebe, keďže vlani ešte účinkoval v deviatej najvyššej súťaži.

Tím Šúroviec po spečatení postupu. Foto: OŠK

Šúrovce spečatili triumf v súťaži výhrou 5:2 na domácom ihrisku proti Prašníku. Základ úspechu položili už do prestávky, kedy viedli štvorgólovým náskokom. Najväčšiu zásluhu na plnom bodovom zisku domácich má trojgólový Jakub Richnák. Hostia hrali od 79. minúty v oslabení po červenej karte Kristiána Noska.

Aby mohli Šúrovce oslavovať už tento víkend, potrebovali okrem svojho víťazstva aj bodovú stratu Zavara v Moravanoch. To sa aj stalo, domáci uspeli v dramatickej prestrelke pomerom 4:3. Hostia dokázali trikrát vyrovnať, no na zásah Juraja Hlbockého zo 69. minúty už nenašli odpoveď. Dvomi gólmi si svoje štatistiky vylepšili domáci Milan Klasovitý a hosťujúci Peter Blanárik.

Veľké Kostoľany na domácom trávniku nemali zľutovanie s Borovcami, ktoré roztrhali pomerom 11:0! Piatimi zásahmi sa na výsledku podieľal najlepší ligový strelec Dávid Moravanský, ktorý v aktuálnom ročníku strelil už 39 gólov. Viac ako raz sa presadili aj hetrikový Martin Zajíček a dvojgólový Jozef Poláček.

Leopoldov vyraboval Dubovany, odkiaľ berie všetky tri body po výsledku 3:1. Na gól hosťujúceho Ľuboša Cibrína z úvodnej 45-minútovky odpovedal v 74. minúte vyrovnaním Lukáš Masaryk. Už o dve minúty Leopoldov opäť viedol zásluhou Daniela Sýkoru, poistku pridal v závere Ľuboš Švestka.

Chtelnica si na domácom ihrisku poradila s Veselým hladko 6:1. Zaujímavosťou duelu je, že na 2:0 zvýšil z pokutového kopu gólman domácich Juraj Pavelský. Chtelnica ešte predtým jednu penaltu nepremenila, už v 2. minúte ponúknutú príležitosť nevyužil Michal Jakáb.

Ostrov si pripísal tri body za domáce víťazstvo nad Trakovicami 4:2. Za domácich dosiahol hetrik Patrik Bartoš, jeden gól pridal Nicolas Hrčka, za hostí strelil oba góly Ivan Krajčovič, pričom oba boli z pokutových kopov.

8. liga B – 24. kolo

Ostrov – Trakovice 4:2 (3:1)
Góly: 16., 36. a 60. P. Bartoš, 43. N. Hrčka – 39. a 72. I. Krajčovič (oba z pen)
OSTROV: Hajdín – T. Hrčka, Loussif, Regina, Sipos, P. Bartoš, Valo, Gagorik, N. Hrčka, Holubek, Urbánek (Bolješik, Legiň, Magulic)
TRAKOVICE: Vidlička – Ľ. Ščasnovič, Mat. Ščasnovič, Kačinec, Nemec, Janovič, M. Krajčovič, I. Krajčovič, Jančička, Matúšek, Husár (Mar. Ščasnovič, Blažo, Bališ)

Moravany – Zavar 4:3 (2:2)
Góly: 11. a 52. Klasovitý, 43. Jánošík, 69. Hlbocký – 14. Chlebík, 45. a 61. Blanárik (prvý z pen)
MORAVANY: Lamini – Bíro, Miklovič, Čáp, Vetrík, Miškech, Halanda, Jakubek, Hlbocký, Jánošík, Klasovitý (Mihálik, Blahuta)
ZAVAR: Adamec – Martin Záremba, Chlebík, Hanzel, P. Táčovský, Švikruha, Bednár, Blanárik, Cvičela, Krajčovič, Ma. Psota (Ľ. Táčovský, Marek Záremba)

Veľké Kostoľany – Borovce 11:0 (5:0)
Góly: 9., 49., 53., 77. a 82. Moravanský, 21. a 35. Poláček, 25., 27. a 70. Zajíček, 65. Krivošík
VEĽKÉ KOSTOĽANY: Čarnogurský – Čeliga, F. Lopatka, Ma. Jamrich, Mi. Jamrich, Jankovič, Kolarovič, Poláček, Zajíček, Krivošík, Moravanský (Zemko, Mačica, Uhlík)
BOROVCE: Mucha – Michalak, M. Dadík, Pe. Herceg, Žitňanský, Vavrinec, Doktor, A. Dadík, Ruľák, Khac, Škrabák (Štefanka, Duchoň, Chobot)

Dubovany – Leopoldov 1:3 (0:1)
Góly: 74. Masaryk – 21. Cibrín, 76. Sýkora, 87. Švestka
DUBOVANY: Tonkovič – Kusý, Masarik, M. Kollár, P. Kollár, Zivčák, Svítek, M. Krajčo, D. Krajčo, Filin, Masaryk (Pažík)
LEOPOLDOV: Škoda – Holik, Šuliman, Golány, Cibrín, Piovarči, Lukáčik, Švestka, Glos, Dudák, Gába (Ondriga, Sýkora)

Šúrovce – Prašník 5:2 (4:0)
Góly: 1., 35. a 39. J. Richnák (tretí z pen), 8. Jobek, 86. M. Richnák – 60. P. Priebracha, 84. Jurkovič
ČK: 79. Nosko (Prašník) po 2. ŽK
ŠÚROVCE: S. Sabo – A. Sabo, Sedláček, Jobek, Klačo, Bohunický, Ďuriš, Študenc, Bango, J. Richnák, Salviany (M. Richnák, Bodiš, M. Sabo, Šabík, Holič)
PRAŠNÍK: Hečko – M. Priebracha, I. Balcír, O. Bielik, P. Priebracha, Sapák, P. Žilka, Nosko, Grešák, Jurkovič, M. Bielik

Chtelnica – Veselé 6:1 (1:0)
Góly: 43. Jakáb, 49. Pavelský (pen), 53. Hrčka, 61. Silný, 87. Piešťanský, 90. Tomašovič – 65. Klúčovský
CHTELNICA: Pavelský – A. Pripko, Mikuš, Jakáb, Kosmál, Kyselica, Tomáška, Brisuda, Soják, Silný, Hrčka (Ostrihoň, Ja. Slabý, Tomašovič, Piešťanský, A. Slabý)
VESELÉ: Strecký – Rácz, Michalčík, T. Hlúch, Sereda, Kukuč, Bokor, Konečný, M. Duračka, Valla, Klúčovský (Verchola, Konček, Lesay, Brucháč)

Voľno: Brestovany