Futbal, 4. liga: Boleráz remizoval, Jaslovské Bohunice a Trebatice nebodovali

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 2.6.2024, 21.14, prispievatelia

V predposlednom kole 4. ligy sa tímom z nášho regiónu nedarilo, bod si na svoje konto pripísal iba Boleráz.

Peter Kaniščák (vľavo) oslavoval gól za Jaslovské Bohunice v štýle Cristiana Ronalda. Za Boleráz skóroval aj Filip Tomovič (vpravo). Fotokoláž: trnavskyhlas.sk

Bolerázski futbalisti si pripísali deľbu bodov po výsledku 2:2 na domácom ihrisku s béčkom Zlatých Moraviec. Skóre otvoril v 19. minúte domáci Filip Tomovič, na čo už o tri minúty zareagoval Adam Homola. Slavoj poslal opäť do vedenia v 57. minúte Samuel Akbar, no konečný výsledok zabezpečil v 76. minúte Lucas Pedroso De Jesus Domiciano.

Bolerázu patrí kolo pred koncom súťaže šieste miesto v tabuľke.

Jaslovské Bohunice nestačili na už istého víťaza súťaže, v Nových Zámkoch prehrali 2:4. Domáci viedli už štvorgólovým rozdielom, keď sa presadili viacerí hráči známi z ligových trávnikov, Brazílčan Cleber, Martin Košťál a Matúš Paukner. Poslednú trefu domáceho celku pridal v 62. minúte Bravie Ayanda Sibanda. ŠK Blava v záverečnej päťminútovke iba korigoval prehru zásahmi Olivera Strečanského a striedajúceho Petra Kaniščáka.

Jaslovské Bohunice sú na jedenástej pozícii tabuľky 4. ligy.

Trebatice nebodovali v Prievidzi, ktorej podľahli 0:3. O góly víťazného tímu sa postarali Oliver Oller, Jozef Balčirák a João Vitor Hinschinck Monteiro. Kapitán Trebatíc Martin Směřička v 61. minúte nevyužil možnosť znížiť z pokutového kopu na jednogólový rozdiel.

Trebatice sa v tabuľke nachádzajú hneď pod Jaslovskými Bohunicami na 12. priečke.

4. liga – 28. kolo

Boleráz – Zlaté Moravce B 2:2 (1:1)
Góly: 19. Tomovič, 57. Akbar – 22. Homola, 76. De Jesus
BOLERÁZ: Ondruš – Hlavna, Drozda, Brestovanský, Kovársky, Kozák, Tomovič, Magdolen, Mišo, Akbar, Martinka (Vangel)

Nové Zámky – Jaslovské Bohunice 4:2 (2:0)
Góly: 19. Cleber, 36. Košťál, 59. Paukner, 62. Sibanda – 86. Strečanský, 89. Kaniščák
JASLOVSKÉ BOHUNICE: Š. Horváth – Karhan, Malovec, Bakoš, Zemko, Prvý, Tománek, Strečanský, Cíferský, Lančarič, Mackovič (Púchlo, Kaniščák)

Prievidza – Trebatice 3:0 (1:0)
Góly: 39. Oller, 50. Balčirák, 77. Monteiro
TREBATICE: Kirka – Burza, Zolvík, Směřička, Buchanec, Adeyemi, S. Valo, M. Valo, Vailing, Š. Valo, Zula (Drobný, Schmitt, Arroyave, Majerský, Domin)

Imeľ – Levice 2:0 (0:0)

Trenčianske Stankovce – Gbely 3:2 (2:1)

Kozárovce – Pata 1:4 (0:1)

Trstice – Hurbanovo 8:1 (4:0)