Futbal, 9. liga: Buková vyhrala v Koplotovciach, Špačince zakopli v Šulekove

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 2.6.2024, 22.11, Ján Král

O postupujúcich ešte rozhodnuté nie je, do hry vstúpili najnovšie aj Bíňovce.

Futbal, 9. liga: Buková vyhrala v Koplotovciach, Špačince zakopli v Šulekove

Bukovú vycestovala do Koplotoviec podporiť početná skupina fanúšikov. Foto: Natália Sasková

V 9. lige sa bude o dve postupové priečky naďalej bojovať. Špačince mohli spečatiť posun do vyššej súťaže, na ihrisku Šulekova však prehrali 2:5. V drese domácich sa zaskvel trojgólový Ľubomír Tomovič.

K postupu však majú už veľmi blízko, stačí im získať v dvoch kolách jeden bod.

Buková zrejme spravila rozhodujúci krok víťazstvom na ihrisku Koplotoviec 2:1. Domáci pritom mali zápas dobre rozohraný, v šiestej minúte síce Sivák nevyužil penaltu, no v 72. minúte sa už jeho tímový kolega Sumer z bieleho bodu nemýlili. Hostia však v v záverečnej sedemminútovke otočili duel vo svoj prospech. Najskôr vyrovnal Martin Študenc a triumf Bukovej zariadil v 87. minúte Rastislav Remenár.

Bíňovce priniesli tri body za výhru 2:0 v Dolnom Lopašove a v tabuľke o skóre predbehli Koplotovce. Oživili tak teoretickú šancu na postup, s Bukovou majú vyrovnané vzájomné zápasy, s Koplotovcami a Špačincami horšie.

Slovenská Nová Ves vyhrala na ihrisku Pastuchova 3:2, červenú kartu dostal v závere za kritiku rozhodcu Benčík.

Naháč v skupine o umiestnenie deklasoval Šípkové 7:3 a mohol aj vyššie, dve penalty však nepremenil. Hetrikom v dueli zažiarili futbalisti Naháča Martin Sersen a Ondrej Slovák.

Michal Bumbál vystrieľal štyrmi gólmi triumf Vlčkoviec nad Dolnými Lovčicami 4:2. V sezóne strelil už 23 gólov.

V dueli Bojničiek proti Brestovanom sa dvakrát zapísali do listiny strelcov domáci Šesták a hosťujúci Roeske. O výsledku 3:2 rozhodol v samom závere Pavelka.

Hetrik Kristiána Černaia pomohol Kľačanom k výhre 5:2 na pôde Dolného Dubového.

9. liga – nadstavbová časť o postup – 6. kolo:

SKUPINA O POSTUP
Pastuchov - Slovenská Nová Ves 2:3 (1:1)

Naháč – Šípkové 7:3 (3:1)

Góly: 35., 37. a 44. Martin Sersen, 51, 76. a 88. Slovák, 84. Kráľovič – 14. Koyš, 57. Kolník (pen), 60. Kubík

Vlčkovce - Dolné Lovčice 4:2 (2:2)
Góly: 2., 40., 52. a 71. Bumbál - 9. Veigl, 22. Zošák

Bojničky - Brestovany B 3:2 (0:2)
Góly: 59. a 76. Šesták (druhý z pen), 90. Pavelka – 26. a 27. Roeske

Dolné Dubové – Kľačany 2:5 (1:2)
Góly: 30. a 82. Šaradin – 10., 13. a 64. Černai, 49. Záhončík, 86. Köplinger