Trnavské rybníky
reklama

Leopoldov bude mať nové kultúrne centrum, vznikne prestavbou starého kina

AKTUALITY - Región | 4.6.2024, 11.59, prispievatelia

Mesto Leopoldov získalo takmer 2 milióny eur z plánu obnovy, mohlo sa tak vrátiť k projektu spred niekoľkých rokov.

Leopoldov bude mať nové kultúrne centrum, vznikne prestavbou starého kina

Takto by malo vyzerať kultúrne centrum po prestavbe kina. Vizualizácia: B.K.P.Š

Cukrovar
reklama

 

 Leopoldov bude mať moderné multifunkčné kultúrne centrum, ktoré vznikne prestavbou starého kina Osveta.

 

Mesto vyhlásilo verejné obstarávanie na dodávateľa stavebných prác s predpokladanou hodnotou zákazky viac ako 2,5 milióna eur. Leopoldov sa vracia k víťaznému projektu, ktorý vzišiel z architektonickej súťaže návrhov ešte v roku 2017.

 

Odvtedy samospráva hľadala možnosti financovania tejto investície. Primátorka Terézia Kavuliaková potvrdila, že Leopoldov získal viac ako 1,9 milióna eur z plánu obnovy na kultúrne centrum.

Potulky mestom
reklama

 

„V piatok 31. mája sme dostali list z Ministerstva dopravy Slovenskej republiky, ktoré oficiálne potvrdilo, že naše mesto bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na základe výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie prostriedkov mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti na obnovu verejných historických a pamiatkovo chránených budov,“ povedala Kavuliaková.

 

V architektonickej súťaži na prestavbu starého kina na Piešťanskej ceste v Leopoldove na multifunkčné kultúrne centrum zvíťazil návrh spoločnosti architektov B.K.P.Š. z Bratislavy.

 

Navrhli zmeniť hlavnú sálu na multifunkčný priestor pre rôzne podujatia od koncertov, divadelných predstavení, plesov až po svadobné hostiny. Riešili aj plnohodnotné využitie suterénu.

 

Ostatné priestory majú slúžiť na voľnočasové aktivity rôznych vekových skupín obyvateľov.

 

Mesto tak získa vhodné priestory na organizovanie kultúrnych podujatí. Tie sa v súčasnosti konajú zväčša pod holým nebom na Námestí sv. Ignáca a sú závislé od počasia.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama