Trnavské rybníky
reklama

Na Špačinský kotlík prídu aj Cico band & René Rendy či kapela Vidiek

AKTUALITY - Región | 5.6.2024, 16.43, Ján Král

O najlepšie uvarený guláš bude súťažiť 30 tímov.

Na Špačinský kotlík prídu aj Cico band & René Rendy či kapela Vidiek

Gulášová súťaž je v Špačinciach spojená s hudobnými vystúpeniami. Foto: fb.com, Špačinský kotlík

Cukrovar Trnava
reklama

 

Špačincami bude opäť rozvoniavať guláš. V sobotu 8. júna sa parku pri obecnom kultúrnom dome uskutoční jedno z najznámejších súťaží vo varení gulášu na Slovensku, ktoré každoročne priláka tisíce návštevníkov.

 

Na 8.ročník Špačinského kotlíka je opäť pripravený bohatý kultúrny program. Vstup na celé podujatie vrátane detských atrakcií je bezplatný.


V súťaži o najlepší guláš sa predstaví 30 tímov. Hodnotenie je na samotných návštevníkoch festivalu. Pre návštevníkov podujatia bude pripravených viac ako 1500 litrov súťažného gulášu, "koštovka" a hodnotenie sa začne o 17:00.

Potulky mestom
reklama


Výťažok z akcie putuje pre Základnú školu s materskou školou v Špačinciach


Ak sa návštevníci zapoja do samotného koštovania-hodnotenia, majú možnosť vyhrať hodnotné ceny. Tento rok je prvou cenou wellness pobyt v Grand hoteli Permon.


"Podujatie je známe svojou priateľskou atmosférou, medzi družstvami vládne vždy výborná nálada. Myšlienkou tohto obľúbeného gulášového festivalu je spojiť ľudí pre dobrú vec a odniesť si z tohto podujatia nádherné zážitky," vraví v mene organizátorov Branislav Slezák.


Na svoje si prídu aj deti, pre ktoré budú pripravené kreatívne workshopy, maľovanie na tvár, zapletanie vlasov či skákacie hrady. V parku pod stromami vznikne PIKNIK zóna, stačí si len zobrať deku a užívať si atmosféru.


Hudobný program sa začína o 15:00, postupne  na pódiu vystúpia hudobné a tanečné skupiny, divákov budú baviť hudobníci Lukáš Partl a Graeme Mark, od 18:00 Cico band & René Rendy a o 20:00 príde na pódium skupina Vidiek.

 

 


Zábava bude pokračovať až do skorých ranných hodín s tanečnou zábavou, ktorú rozprúdi hudobná skupina EXIL.


Pre návštevníkov sú okrem výborných gulášov, hudobného a sprievodného programu pripravené občerstvovacie centrá a stánkový predaj s remeselným ale aj klasickým tovarom.


Vstup na celé podujatie, ktoré sa uskutoční za každého počasia, je zdarma. Akciu organizuje folklórna skupina Špačinčanka s pomocou Obce Špačince.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama