Trnavské rybníky
reklama

Cyklotrasu z trnavskej automobilky do Zavara plánujú stavať už v lete

AKTUALITY - Trnava | 6.6.2024, 13.55, prispievatelia

V Trnave vo štvrtok podávali raňajky nemotorovým účastníkom dopravy, pri tejto príležitosti sme zisťovali, v akom štádiu sú niektoré cykloprojekty.

Cyklotrasu z trnavskej automobilky do Zavara plánujú stavať už v lete

Ilustračné foto: pixabay.com

Cukrovar bývanie
reklama

 

Trnavský samosprávny kraj chce v tomto roku začať s výstavbou cyklotrasy, ktorá spojí trnavskú automobilku Stellantis s obcou Zavar.

 

Podľa trnavského župana Jozef Viskupiča má tento projekt schválené financovanie z plánu obnovy, prebieha verejné obstarávanie a ak nenastanú komplikácie, stavebné práce by sa mohli začať už v lete.

 

Viskupič to povedal na štvrtokových raňajkách pre cyklistov na Námestí SNP v Trnave, ktoré boli podporou pre kampaň Do práce na bicykli.

Potulky mestom
reklama

 

Okrem samotnej cyklotrasy v dĺžke 1,8 kilometra, je súčasťou zákazky vybudovanie cyklolávky ponad diaľnicu D1.

 

„Tam je najväčšou výzvou práve prekonanie diaľnice, som rád, že zdroje z plánu obnovy nám to umožnia,“ dodal Viskupič.

 

Táto cyklotrasa s premostením diaľnice umožní v budúcnosti prepojiť krajské mesto s Vážskou cyklomagistrálou, ktorá vedie najbližšie popri Šúrovciach.

 

Predpokladaná hodnota zákazky bola v tomto prípade vyrátaná na 1,9 milióna eur bez DPH, pričom len samotná cyklolávka ponad diaľnicu má stáť 1,3 milióna eur.

 

Ďalšie zlepšenie podmienok pre cyklistov chystá aj Trnava. Už prebieha výstavba dvojkilometrovej cyklotrasy na Ulici J. Bottu a Moyzesovej ulici, podpísaná je zmluva so zhotoviteľom aj na cyklistické spojenie Trnavy po kataster Hrnčiaroviec nad Parnou.

 

Trnava bude v tomto prípade podľa viceprimátora Marcela Krajča čakať na vyhodnotenie druhej cyklovýzvy na poskytnutie prostriedkov mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti.

 

Trnava sa uchádza o peniaze v rámci tejto cyklovýzvy až s piatimi projektami.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama