Čambálová štartovala v reprezentácii, ABŠ Tyrnavia s bronzom z majstrovstiev SR

ŠPORT - Bojové športy | 8.6.2024, 08.00, prispievatelia

Trnavské kluby bojových športov zaznamenali ďalšie úspechy. Darilo sa im v boxe i kickboxe.

Čambálová štartovala v reprezentácii, ABŠ Tyrnavia s bronzom z majstrovstiev SR

Na Turnaji boxerských olympijských nádejí v Devínskej Novej Vsi sa na prelome mája a júna zúčastnili reprezentačné tímy z ôsmich krajín.

V slovenskej figurovala aj CBŠ Perún Gym Trnava Simona Čambálová, ktorá súťažila pod vedením trénera Jozefa Horvátha v kategórii do 52 kilogramov mladších dorasteniek.

V súboji s Poľkou Antoníno Haderovou síce prehrala 2:3 na body, ale vo vynikajúcom zápase, kde sa misky váh preklápali raz na jednu, raz na druhú stranu.

Simona obsadila druhé miesto a ukázala, že má veľký potenciál pre bojové športy lebo Slovensko reprezentuje aj v kickboxe.

17 zlatých medailí pre ABŠ Tyrnavia

V Prešove sa 1. júna uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v kickboxe, súťažili vekové kategórie od detí až po seniorov.
Trnavský kickbox mal zastúpenie v ABŠ TYRNAVIA, ktorého súčasťou sú kluby CBŠ Perún Gym Trnava a Raptors Trnava. Za CBŠ Perún zápasili aj kickboxeri z klubov Mészároš team a Jopinoteam.

Výprava z trnavského CBŠ Perún Gym.

Zástupcovia Raptors Trnava.

Trénermi tímu boli Andrej Mičianik, Adrián Polakovič, Vladimír Hečko, Tomáš Gerši, Jozef Púchly a Štefan Mészároš.

ABŠ Tyrnavia sa na Majstrovstvách Slovenska prezentovala výbornými výkonmi, keď jej kickboxeri vybojovali 17-krát prvé miesto,15-krát druhé, šesťkrát bronzovú priečku a v celkovom poradí tímov obsadilo družstvo tretie miesto.

Na slávnostnom vyhodnotení  Slovenského zväzu kickboxu bol člen CBŠ Perún Gym Trnava Igor Banič vyhlásený ako najúspešnejší junior za rok 2023 a klub ABŠ Tyrnavia získal poháre za celkové 2. miesto v Open lige SZKB 2023 a za víťazstvo v ringových disciplínach SZKB 2023.