Futbal, 8. liga B: Moravany deklasovali Brestovany, Zavar zdolal Veľké Kostoľany

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 9.6.2024, 11.26, prispievatelia

O víťazovi 8. ligy B je už od minulého týždňa rozhodnuté, naďalej sa však bojuje o ďalšie pozície v tabuľke. V hre o post vicemajstra boli pred predposledným kolom štyri kluby.

Tréner Miroslav Hrubý (vpravo) viedol Zavar tri sezóny, od nového ročníka sa koučom tímu stane Richard Sekera. Hrubému pred zápasom poďakovali za prácu činovníci klubu zo Zavara, na fotografii člen výboru Marek Záhorák. Foto: OŠK

V jednom z dvoch šlágrov kola nedali Moravany na domácom trávniku šancu Brestovanom a nadelili im tenisového kanára. Po dve trefy zaznamenali Dávid Miškech a Milan Klasovitý, do streleckej listiny sa zapísali aj Juraj Hlbocký a Peter Jakubek. Posledne menovaný hráč nepremenil v 10. minúte za bezgólového stavu pokutový kop.

Aj v druhom šlágri sa tešili domáci, Zavar si poradil s Veľkými Kostoľanmi 3:1. Skóre otvoril v 29. minúte z penalty domáci Peter Blanárik. Na zvyšné presné zásahy sa čakalo až do záverečnej štvrťhodiny, najskôr v 78. minúte zvýšil na dvojgólový rozdiel Jakub Cvičela, na čo o tri minúty reagoval znížením Ľubomír Krivošík. Bodku za stretnutím dal v 87. minúte Ľubomír Táčovský.

Leopoldov odohral záverečný duel sezóny, keďže budúci víkend mal podľa pôvodného rozpisu hrať s Pečeňadmi, ktoré sa počas zimnej prestávky odhlásili zo súťaže. Rozlúčka so súťažným ročníkom vyšla Leopoldovu na výbornú, keď si na domácej pôde poradil s už istým ligovým víťazom zo Šúroviec pomerom 2:1. O cennom triumfe rozhodol v 84. minúte Stanislav Endrle.

Dubovany bodovali naplno v Trakoviciach, kde zvíťazili hladko 4:1. Najväčšiu zásluhu na výhre má dvojgólový Lukáš Masaryk, gólovo udreli aj Jakub Filin a Erik Svítek. Jediný zásah domácich zaznamenal Ivan Krajčovič, ktorý do siete dorazil vlastný nepremenený pokutový kop.

Rovnakým pomerom vyhrali aj futbalisti Veselého na domácom ihrisku proti súperom z Ostrova. Do vedenia išli ako prví hostia zásluhou Ivana Pikulíka, domáci vyrovnali ešte do prestávky, keď sa z bieleho bodu nemýlil Marek Klúčovský. V druhej časti hry naklonili misky váh na stranu domácich Anton Sereda, Marek Duračka a druhým gólom v stretnutí Marek Klúčovský.

O obrat sa postarala aj Chtelnica v Borovciach. Na gól domáceho Michala Dadíka odpovedal po polhodine hry Andrej Slabý. V 61. minúte už Chtelnica viedla, keď súperovho gólmana prekonal Patrik Mikuš. V 80. minúte pridal poisťovací zásah Tomáš Ostrihoň.

8. liga B – 25. kolo

Veselé – Ostrov 4:1 (1:1)
Góly: 41. a 69. Klúčovský (prvý z pen), 50. Sereda, 66. M. Duračka – 20. Pikulík
VESELÉ: Strecký – Rácz, Michalčík, Sereda, R. Duračka, Kukuč, Bartovic, Bokor, Konečný, M. Duračka, Klúčovský (Konček, Jakubec, Lesay, Brucháč)
OSTROV: Hajdín – T. Hrčka, Jurista, Regina, P. Bartoš, Valo, N. Hrčka, Holubek, Pikulík, Urbánek, Legiň (Magulic)

Trakovice – Dubovany 1:4 (0:2)
Góly: 85. I. Krajčovič – 18. a 20. Masaryk, 47. Filin, 86. Svítek
TRAKOVICE: Vidlička – Žemla, Mat. Ščasnovič, Hlatký, Bujtár, Mar. Ščasnovič, Janovič, Husár, M. Krajčovič, I. Krajčovič, Zelenay (Chudý, Komarňanský, Bališ)
DUBOVANY: Tonkovič – Kusý, Masarik, M. Kollár, P. Kollár, Zivčák, Svítek, O. Strečanský, D. Krajčo, Filin, Masaryk (Pažík, Boldiš, Hochel)

Zavar – Veľké Kostoľany 3:1 (1:0)
Góly: 29. Blanárik (pen), 78. Cvičela, 87. Ľ. Táčovský – 81. Krivošík
ZAVAR: Adamec – Chlebík, Hanzel, P. Táčovský, Švikruha, Bednár, Blanárik, Cvičela, Krajčovič, Ma. Psota, Ďuriš (Ľ. Táčovský, Mi. Psota)
VEĽKÉ KOSTOĽANY: Čarnogurský – Čeliga, P. Lopatka, Gula, Jankovič, Mačica, Kolarovič, Poláček, Krivošík, Zajíček, Moravanský (Zemko, F. Lopatka, Uhlík)