Futbal, 5. liga: Horná Krupá dala Domaniži sedmičku, Piešťany potvrdili dominanciu

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 9.6.2024, 11.37, prispievatelia

Je dobojované! Futbalisti 5. ligy – severozápad si po tomto víkende už môžu dopriať zaslúžený oddych, pretože 30. kolo si predohrali už 1. mája. Piešťany skončili na prvom mieste s desaťbodovým náskokom pred druhou Domanižou. Tak ako bola jasná už dávnejšie prvá priečka, tak bola jasná aj tá posledná, obsadilo ju Podolie.

Futbalisti Piešťan si prevzali pohár pre víťaza súťaže. Foto: Západoslovenský futbalový zväz

Piešťany nezaváhali ani vo svojom poslednom vystúpení v 5. lige a suseda z Vrbového zdolali 3:1. Svoje víťazstvo potvrdili tretím gólom až v 90. minúte, ale za zmienku stojí aj jediný gól Vrbového. Zaznamenal ho Andrej Kaman, ktorý sa stal s dvadsiatimi presnými zásahmi do brány súperov najlepším strelcom ligy.

Horná Krupá dala doma Domaniži sedem gólov, a to pripomíname, že hostia boli jediným tímom, ktorý ako – tak stúpal na päty inak suverénnym Piešťanom. Nebolo však všetko také jednoznačné, ako to vyzerá pri pohľade na konečný výsledok, pokiaľ na ihrisko neprišiel Lukáš Baláž. Ten sa dostal na trávnik až v 70. minúte, no záverečných dvadsať minút už patrilo jemu. Dokázal počas nich prekonať brankára súpera trikrát!

Bodoval aj Hlohovec, ktorý zdolal Kvašov 2:1. V zápase súperov zo stredu tabuľky už o veľa nešlo, za domácich skóroval v 18. minúte Polák a víťazstvo domácim zabezpečil Sedlák.

Záverečné kolo sa dohrávalo v nedeľu zápasom Prečín - Ladce, ktorý domácim vyniesol konečnú tretiu priečku v tabuľke.

5. liga severozápad – 29. kolo:

Piešťany – Vrbové 3:1 (1:1)

Góly: 15. Kovchar, 53. Allina, 90. Ostrovský – 33. Kaman

PIEŠŤANY: Budka – Gula, Ďurina, Stanek, Modrovič, Strelec, Allina, Štefanka, Kusý, Kovchar, Espinoza (Badáň, Modrovič, Kolena, Ostrovský)

VRBOVÉ: Košinár – Natčin, Marek Pavol Dunajčík, Holán, Prievozník, Kaman, Kravárik, Kubica, Lenický, Jakub Ján Dunajčík, Krajinčák (Polakovič)

Horná Krupá – Domaniža 7:1 (3:1)

Góly: 8. Guldan, 11. Sudin, 37. Dobiš, 70. Hájnik, 76., 79. a 83. Baláž – 33. Haviar

HORNÁ KRUPÁ: Bránsky – Hrčka, Fogel, Javorek, Olšinský, Dobiš, Šoka, Hájnik, Haberl, Sudin, Guldan (Zaoral, Baláž, Orihel)

Hlohovec – Kvašov 2:1 (1:1)

Góly: 18. Polák, 67. Sedlák – 32. Radič

HLOHOVEC: Samul – Polák, Planieta, Delinčák, Danek, Škoda, Krchnák, Troják, Tvrdý, Sedlák, Srnec (Kočí, Rojas, Kluka)

Podolie – Brvnište 0:1 (0:0)

Myjava B – Kanianka 2:2 (0:0)

Partizánske – Veľké Uherce 2:2 (1:1)

Prečín – Ladce 2:0 (1:0)