Futbal, 9. liga: Špačince a Buková víťazstvami spečatili postup

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 9.6.2024, 19.26, Ján Král

V záverečnom kole sa ešte bude bojovať nadiaľku o prvé miesto.

Futbal, 9. liga: Špačince a Buková víťazstvami spečatili postup

Tím Špačiniec, ktorý vybojoval postup. Horný rad zľava: Jozef Chudý, Branislav Púchly, Daniel Junas, Martin Hrebenár, Jozef Izakovič, Andrej Hrebenár, Dávid Varga, Samuel Kudelás, Martin Jurányi. Dolný rad zľava: Maroš Psota, Lukaš Zachar, Marek Zárecky, Pavol Jurányi, Andrej Okál, Andrej Jurica, Tomáš Potocký. Na fotografii chýba Dušan Chudý, Jozef Žák, Samuel Skalický a Gabriel Jáger. Foto: Michal Púchly

Rozhodnuté! Postup z 9. ligy si vybojovali Špačince a Buková. V záverečnom kole sa však ešte bude hrať o to, kto získa pohár pre víťaza súťaže. Buková ešte môže Špačince predbehnúť. O poschodie vyššie však idú obe mužstvá.

Špačince urobili posledný krok v dueli s Dolným Lopašovom, ktorý porazili vysoko 8:1, hetrikom sa zaskvel Jozef Chudý. Buková si doma poradila s Pastuchovom 4:0, dva góly dal Marek Vittek.

Tretie sú Bíňovce, ktoré zdolali Šulekovo 3:1, Koplotovce definitívne vycúvali z postupového boja v Slovenskej Novej Vsi, kde prehrali 2:3.

9. liga – 7. kolo nadstavby

SKUPINA O POSTUP
Špačince - Dolný Lopašov 8:1 (5:0)

Góly: 16. vlastný Klein, 23. a 27. A. Hrebenár, 39., 45. a 65. J. Chudý, 60. D. Chudý, 73. Kudelás – 78. Burčiar

Buková – Pastuchov 4:0 (3:0)
Góly: 15. Herceg (pen), 34. a 38. Vittek, 55. M. Študenc

Slovenská Nová Ves – Koplotovce 3:2 (1:1)
Góly: 22. Mikulinec, 48. a 63. Front – 15. Wiesenganger, 90. Kyjak

Bíňovce – Šulekovo 3:1 (1:0)
Góly: 14. M. Kostolanský, 52. Čech, 54. Halaša – 60. Bango

Pri oslavách v Špačinciach nemohol chýbať šumivý sekt. Foto: Michal Púchly

Futbalisti Bukovej po spečatení postupu. Foto: Natália Sasková

Favoriti stratili zápasy v záverečných minútach

V skupine o umiestnenie zaujala prvá strata bodov Naháča, ktorý prišiel o výhru v Dolných Lovčiciach v záverečných minútach, keď domáci dvoma gólmi strhli výsledok na svoju stranu.

Ešte lepšie mali rozohraný duel druhé Kľačany, Vlčkovce však v záverečných troch minútach strelili dva góly a vyrovnali na 2:2.

Šípkové dosiahlo prvé víťazstvo v nadstavbe, doma zdolalo Bojničky 2:0. Béčko Brestovian porazilo Dolné Dubové 4:1, všetky góly domácich padli v rozpätí 15. až 20. minúty.