Futbal, 8. liga A: Smolenice vyhrali v Dolných Orešanoch, Suchá zdolala Zeleneč

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 9.6.2024, 19.48, Ján Král

O záchranu sa bude v súťaži bojovať do posledného kola.

Futbal, 8. liga A: Smolenice vyhrali v Dolných Orešanoch, Suchá zdolala Zeleneč

Útočník Slávie Patrik Moravčík mohol v závere zápasu strhnúť víťazstvo na stranu Slávie, brankár Košolnej Dávid Hudek však dobre vybehol a strelu zblokoval svojím telom. Foto: Ján Král

V úvodnom dueli 25. kola 8. ligy A si už pred mesiacom v predohrávke poradili futbalisti Bieleho Kostola s Hrnčiarovcami hladko 5:0.

V súboji posledných dvoch tímov tabuľky sa tešili Smolenice, ktoré zvíťazili v Dolných Orešanoch 2:0 a svojho súpera poslali kolo do konca súťaže na dno tabuľky. Úvodný gól stretnutia padol v 52. minúte, keď vlastného brankára prekonal Andrej Kamenický. Poisťovací zásah Smoleníc prišiel v 68. minúte, keď sa presadil Adam Kadlec.

Veľmi dôležité tri body zaznamenali hráči Suchej, ktoré na domácej pôde triumfovali nad už istým ligovým víťazom zo Zelenča najtesnejším rozdielom 1:0. O cennom víťazstve rozhodol v 53. minúte Marek Slovák.

Križovany privítali bolerázske béčko, po výsledku 2:1 zostali všetky body doma. V závere úvodného dejstva poslali domácich do dvojgólového vedenia Martin Sabo a Dávid Matula. Hostia dokázali znížiť v 48. minúte, keď nariadenú penaltu premenil Marek Daniš, no vyrovnať sa im už vo zvyšných minútach nepodarilo.

Dechtice na domácom ihrisku vyhrali nad Voderadmi 4:2 a svojho súpera vo vyrovnanej tabuľke preskočili. Základ víťazstva položili v úvodnej polhodine, po ktorej viedli trojgólovým rozdielom. Svoj jubilejný 30. zásah v sezóne dosiahol najlepší ligový strelec v drese domáceho tímu Ľuboš Heltko. Voderady mali v stretnutí k dispozícii dva pokutové kopy, ten prvý pretavil do gólu Ondrej Hraška, druhý síce Andrej Ivančík nepremenil, no z následnej dorážky svoje zaváhanie napravil.

Slávia Trnava si na domácej pôde podelila body s Košolnou po remíze 3:3. Domáci viedli po desiatich minútach už 2:0, no Košolná troma zásahmi skóre otočila. Konečnú deľbu bodov zabezpečil v 60. minúte dvojgólový Patrik Moravčík. Rovnako dvakrát sa do listiny strelcov zapísal aj hosťujúci Matej Meško.

V dueli Modranka – Dolná Krupá sa prítomní diváci presného zásahu nedočkali, tímy si body delili po bezgólovej remíze.

Za remízového stavu 3:3 mohol skórovať krídelník Košolnej Benson Timona, brankár Slávie Peter Barút mu ale zakončenie zmaril. Foto: Ján Král

8. liga A – 25. kolo

Dechtice – Voderady 4:2 (3:1)
Góly: 7. Janotka, 15. Holícky, 22. Heltko, 58. P. Maška – 36. Hraška (pen), 78. A. Ivančík
DECHTICE: Dubrava – Kúdela, S. Jankovič, Číž, Janotka, Uváček, P. Maška, Prvý, P. Jankovič, Holícky, Heltko (Sliva, Krivánek, Masarovič, Danko)
VODERADY: Hrúza – Čierňava, Fatranský, Chovanec, Bachratý, P. Páleník, Nagy, Lacuška, Košík, Hraška, A. Ivančík (Baboš)

Slávia Trnava – Košolná 3:3 (2:2)
Góly: 5. Adámek, 10. a 60. Moravčík – 16. Mrva, 20. a 58. Meško
SLÁVIA: Barut – Grman, Lukačovič, Polešenský, Kopúnek, Jankech, Zelenay, Glós, Orlovský, Adámek, Moravčík (Okruhlica, Sochor, Rogovský)
KOŠOLNÁ: D. Hudek – Martinkovič, Bobok, Meško, R. Hudek, Mrva, Matovič, Zachar, P. Greguš, Čavara, Madzík (Karas, Timona, Danišovič)

Dolné Orešany – Smolenice 0:2 (0:0)
Góly: 52. vlastný Kamenický, 68. Kadlec
DOLNÉ OREŠANY: Kessl – Vojčík, Hronský, Volek, Šaštinský, Rabara, Illéš, Baranovský, Kamenický, Illeš, Augustín (Novák, Kovačič)
SMOLENICE: Mikláš – Ružička, Rangelov, Schwarz, Poór, Lipták, Haberl, Kadlec, Taranda, Šaradín, Vosátko (Greguš, Belica)

Križovany – Boleráz B 2:1 (2:0)
Góly: 37. Sabo, 44. Matula – 48. Marek Daniš (pen)
KRIŽOVANY: Matloň – Ma. Šiška, Mi. Šiška, Vrábel, Kapitán, Matula, Horský, Hornaček, Sabo, Horný, Hrnčiar (Guskovič)
BOLERÁZ: Dekan – Petranský, P. Daniš, Marek Daniš, Tanáč, Turoň, Vangel, Mi. Daniš, Vavro, Hlavatý, Martin Daniš (Krajčovič, Mikulka)

Modranka – Dolná Krupá 0:0
MODRANKA: Špernoga – Kramár, J. Sekera, Kocian, Holka, Mi. Karol, Ma. Karol, Zvolenský, Šige, Mlej, R. Sekera (Mackura, A. Kohút, Gurovič)
DOLNÁ KRUPÁ: Levársky – S. Garažia, Hetteš, J. Boledovič, Hrčka, R. Gažo, Vyskoč, Selnekovič, Peško, Slabý, Hegyi (Michálek, Sucháň)