Futbal, 4. liga: Boleráz a Trebatice vyhrali, Jaslovské Bohunice ratovali remízu

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 9.6.2024, 19.56, prispievatelia

4. liga mala počas víkendu na programe záverečné kolo.

Daniel Martinka (č. 8) strelil prvý gól Bolerázu v dueli s Prievidzou. Foto: Ján Král

Boleráz sa so sezónou rozlúčil domácou výhrou nad Prievidzou pomerom 3:2. Skóre otvoril už v 6. minúte hosťujúci Martin Filkorn.

Slavoj dokázal priebeh duelu otočiť, keď najskôr v 42. minúte vyrovnal Daniel Martinka a v 53. minúte premenil pokutový kop Tomáš Hlavna.

V 63. minúte bolo opäť vyrovnané, keď sa presadil Oliver Oller. Tri body domácemu mužstvu zabezpečil v 81. minúte striedajúci Kristián Vangel. Boleráz ukončil súťažný ročník na piatej priečke.

Jaslovské Bohunice v záverečnom vystúpení ročníka privítali na svojom trávniku Imeľ, body sa po remíze 2:2 delili. Do vedenia išli ako prví hostia, keď sa v 7. minúte nemýlil z bieleho bodu Tomáš Oršolík.

O desať minút bol náskok hráčov z juhu Slovenska už dvojgólový, keď sa do listiny strelcov zapísal Dávid Straňák. ŠK Blava sa vrátil do hry v 19. minúte, kedy na 1:2 znížil Martin Machovič.

Tento stav vydržal až do 90. minúty, o vyrovnanie sa zo štandardky postaral Timotej Baláž. Jaslovským Bohuniciam patrí v konečnej tabuľke 11. miesto.

Víťazne sa so sezónou rozlúčili hráči Trebatíc, ktorí brali všetky tri body z Hurbanova po rezultáte 2:1. Hostia viedli od 18. minúty po trefe Šimona Vala. V 58. minúte zvýšil náskok Trebatíc jeho brat Samuel. Prehru domáceho celku korigoval v 84. minúte Jakub Murárik.

Trebatice figurujú po záverečnom zápase sezóny na 12. pozícii tabuľky.