Trnavské rybníky
reklama

Spartakovec Kóša o nominácii na šampionát: Je to splnený sen, palivo do budúcna

ŠPORT - Futbal - Spartak | 10.6.2024, 10.37, Ján Král

Sebastian Kóša figuruje v nominácii Francesca Calzonu na blížiace sa EURO 2024.

Spartakovec Kóša o nominácii na šampionát: Je to splnený sen, palivo do budúcna

Sebastian Kóša ide na EURO do Nemecka, vo výbere je aj krídelník Slavie Praha Ivan Schranz (vľavo), ktorý v minulosti hrával za Spartak. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava bude mať dvojnásobné zastúpenie na blížiacich sa futbalových Majstrovstvách Európy v Nemecku, ktoré odštartujú už 14. júna.

 

Do záverečnej nominácie Slovinska sa dostal defenzívy stredopoliar Adrian Zeljkovič, v slovenskom výbere figuruje stopér Sebastian Kóša.


„Je to splnený sen, veľká motivácia, palivo do budúcna. Viem, že musím veľa pracovať, mám pred sebou ešte dlhú cestu, teraz sa mi otvorili dvere a musím zabrať ešte viac ako teraz,“ povedal Sebastian Kóša po nedeľnom záverečnom prípravnom zápase pred odchodom na šampionát, v ktorom Slovensko zdolalo Wales 4:0.

ŠUPA technika
reklama


Nominácia na turnaj je pre 20-ročného mladíka splneným snom. „Úprimne som s tým, že budem nominovaný, nerátal, bolo to milé prekvapenie. Mal som otvorené pocity, neupínal som sa na to, či pôjdem na šampionát alebo nie. Čakal som do posledného momentu, či sa tam ocitne moje meno a keď tam bolo, prišla veľká úľava a zadosťučinenie,“ povedal Kóša.


„Musel som to spracovávať, nechcelo sa mi tomu veriť, bol som nadšený,“ usmial sa. Tréner Francesco Calzona oznámil hráčom svoje konečné rozhodnutie krátko pred nominačnou tlačovkou pre médiá.


„Možno päť – desať minút pred oficiálnym oznámením som stihol zavolať rodine. S ostatnými som potom už hovoril až po tlačovke. Keď sa to dozvedeli v Spartaku, vybuchla naša četovacia skupina. Chalani mi písali.“

 

Počas národnej hymny. Foto: Peter Kollár

 


Gratuláciu pridal aj bývalý slovenský reprezentant a donedávna Kóšov parťák zo stopérskej dvojice v Spartaku Martin Škrtel


V príprave zatiaľ Kóša príležitosť predviesť sa nedostal, všetko je však otvorené, keďže Slovákov čakajú minimálne tri zápasy (Belgicko, Ukrajina, Rumunsko), môžu prísť karty, zranenia a príbeh mladého obrancu môže byť písaný ešte krajším perom...


„Je to ďalší sen zahrať si na šampionáte. Mám pred sebou ešte veľa roboty, som nesmierne šťastný, že tu môžem byť s chalanmi, treba pracovať a možno príležitosť príde.“

 

Pozápasová ďakovačka s fanúšikmi. Foto: Peter Kollár

 


Tréner Francesco Calzona vštepuje národnému tímu herný systém založený na intenzívnom pohybe a vysokom napádaní súpera, vyžaduje konštruktivitu už od stopérov.

 

„Na tréningoch je cítiť, čo chce od stopérov, snažím sa to naučiť čo najskôr. Navnímavam veci. Intenzita tréningov je vysoká, takisto tempo. Hráči majú oveľa vyššiu kvalitu ako v lige, tréner prízvukuje, že chceme hrať dopredu, na málo dotykov, každý dotyk si brať loptu dopredu. Zmenu cítiť už z tréningov, klasické veci sa už v reprezentácii nerobia tak ľahko, na všetko je menej času, všetko je rýchlejšie, vo väčšej intenzite. Máte pri sebe špičku európskeho futbalu, je to náročné. Každý hráč vie vymyslieť niečo extra, každý je na svojej pozícii výborný,“ zhrnul pocity z reprezentačného áčka Kóša.

 

 

Záverečný prípravný zápas pred ME

Slovensko - Wales 4:0 (1:0)

hralo sa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave

Góly: 45. Kucka, 56. Boženík, 60. Ampadu (vlastný), 90. Bénes

ŽK: Bero - Moore, J. James

Rozhodovali: Stefanski - Golis, Winkler (Poľ.)

Diváci: 6348
SLOVENSKO: Dúbravka - Pekarík, Vavro (77. De Marco), Škriniar, Hancko (71. Obert) - Kucka (82. Bero), Lobotka, Duda (71. Bénes) - Schranz (71. Suslov), Boženík (77. Tupta), Haraslín. Tréner: Calzona.
WALES: Ward - Stevens, Cabango, Dasilva - D. James (71. Cullen), Sheehan, Ampadu, J. James, Broadhead (62. Koumas) - Johnson (62. Burns), Moore. Tréner: Page.

 

Program Slovenska v základnej skupine na EURO

pondelok 17. júna o 18:00: Belgicko - Slovensko (Frankfurt)


piatok 21. júna o 15:00: Slovensko - Ukrajina (Düsseldorf)


streda 26. júna o 18:00: Slovensko - Rumunsko (Frankfurt)

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama