Trnavské rybníky
reklama

Spartak začal prípravu, je blízko k dohode s brankárom Frelihom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 10.6.2024, 16.52, Ján Král

Prvý tréning Spartaka absolvovalo osemnásť hráčov, káder sa bude postupne vyvíjať.

Spartak začal prípravu, je blízko k dohode s brankárom Frelihom

Spartakovci si zatrénovali poslednýkrát pred výmenou trávnika na hlavnom ihrisku. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava začal letnú prípravu na novú sezónu v oklieštenom zložení a zatiaľ bez nových posíl. Aktuálne jediná nová akvizícia Vojtěch Kubista bude k dispozícii od druhej polovice týždňa. Nakoľko česká liga sa hrala o týždeň dlhšie, dostal pár dní voľna navyše.


Ďalšie nové mená by mali pribúdať v nasledujúcich dňoch a týždňoch. Klub je blízko k dohode so slovinským brankárom Žigom Frelihom, ktorý naposledy chytal za Michalovce.


"O Freliha máme záujem, komunikovali sme aj s hráčom, verím, že on bude ten, kto príde," povedal tréner Spartaka Michal Gašparík.

ŠUPA technika
reklama


Na úvodnom zraze mal trnavský kouč 15 futbalistov a troch brankárov. Úvodný tréning absolvovali: Martin Vantruba, Dobrivoj Rusov, Patrik Vasiľ - Martin Šulek, Miha Kompan Breznik, Martin Mikovič, Luáš Štetina, Kristián Koštrna, Patrick Karhan, Philip Azango, Kelvin Ofori, Filip Bainovič, Samuel Štefánik, Jakub Paur, Roman Procházka, Erik Daniel, Tomáš Poznar a Michal Ďuriš.


Mužstvo si zatrénovalo na hlavnom ihrisku Štadióna Antona Malatinského, kde sa v utorok začne s výmenou trávnika. Do mesiaca bude po výseve nového trávnika hracia plocha použiteľná na plnú záťaž.


Stredopoliar Martin Bukata sa na zraze pohyboval iba o barlách, očakáva sa, že s plnohodnotným tréningom začne až v druhej polovici júla. Na dlhšie vypadol pre zranenie Kazeem Bolaji. Ľuboš Kamenár a Azeez Oseni chýbali pre chorobu.


Pre reprezentačné povinnosti absentovali Marek Ujlaky (pri SR 21), ale najmä Adrián Zeljkovič a Sebastian Kóša, ktorí idú na EURO. 


Spartak si neuplatnil opciu na Andreja Djuriča, srbský stopér sa vrátil do Crvenej Zvezdy Belehrad.

 

V klube nepokračujú ani stredopoliari Jaheem Burke a Tomislav Krizmanič, do Westerlo sa po hosťovaní vrátil Ján Bernát. Brankár Dominik Takáč mieri do zahraničia. 

 


Zmluvy sa končia viacerým hráčom, zatiaľ sa pripravujú s tímom, ich budúcnosť je otvorená.


"Pokračujú aj hráči, ktorým končia zmluvy k 30. júnu. Nechceli sme niekomu zakazovať trénovať, v pokoji nech nabehnú s nami a pokiaľ sa rozlúčime, musí to byť na pozitívnej vlne. S drvivou väčšinou hráčov, ktorých sme tu aj mali, sme s boli spokojní. Vieme si odargumenovať, že boli správnymi posilami. Možno nehrávali toľko, koľko by mali, ale zahrali kľúčové zápasy a dali rozhodujúce góly. Každý, ktorý tu bol, si zaslúži slušnú rozlúčku," povedal Michal Gašparík.


Spartak bude naďalej pracovať na príchodoch posíl, tréner Gašparík však dementoval, že by medzi novicmi mal byť slovenský stredopoliar Dalibor Takáč z Korony Kielce.

 

"Táto informácia sa nezakladá úplne na pravde. Mal som ho v širšom zozname posíl, ale v užšom už nie."


Vyjadril sa aj k medializovanému záujmu o útočníka Daniela Smékala, ktorý v minulom ročníku ligy hosťoval z Ostravy v Skalici. 


"My tréneri sme ho mali dlhšie vytypovaného, bol by zaujímavou alternatívou do útoku ako mladý perspektívny hráč, aj keď možno nie ako útočník číslo jeden. Ostrava si ho chcela zobrať do prípravy, viem, že sú v hre aj ďalšie nikéligové tímy a majú o neho záujem, tak uvidíme, ako to nakoniec dopadne."


Na prestupovom trhu sa Trnavčania zaujímajú o Slovákov i cudzincov. "Máme rozrobených veľa vecí, nechcem to ešte komentovať. Prišiel Kubista, s ktorými rátame na pozíciu defenzívneho stredového hráča alebo stopéra. Verím, že možno zajtra alebo pozajtra dotiahneme aj pozíciu brankára. Ostatné posty sú otvorené. Potrebujeme stredových hráčov, ofenzívnych, dlho sme hľadali vyslovene desinku, špílmachra. Potrebujeme určite aj útočníka, na krídlach to máme v poriadku. Najväčšie problémy sa nám možno ukazujú v obrannej formácii, pretože momentálne rokovania so Štetinom a Koštrnom sa ešte možno nevykryštalizovali. Zatiaľ sme sa nedohodli, majú aj iné možnosti. Uvidíme, kde skončia, či nakoniec budú u nás. Potrebujeme tiež zdvojiť krajné vertikály, takže aj tam hľadáme alternatívy," uviedol trnavský kouč.


"Ak to situácia dovolí, pokúsime sa získať čo najviac overených hráčov. Chceli sme sa uberať cestou, ktorá je slovenská aj česká. Máme vytypovaných aj hráčov v Českej republike. Nie je to ľahké priniesť sem odtiaľ hráča, robíme na tom, ale verím, že hráčom dokážeme ponúknuť také podmienky, aby niekto z nich nám vyšiel a posilnil náš tím."


Spartakovcov čaká kvalitná príprava, v rámci ktorej vycestujú na sústredenie do Slovinska, kde ich preverí Maribor a NK Bravo.

 

Následne hrajú v Prahe s majstrovskou Spartou a po zápase s Hartbergom ich čaká čerešnička na torte v podobe domáceho duelu s Aston Villou.


"Teším sa, že si môžem podať ruku s trénerom Emerym. To je jeden z mojich vzorov. Darilo sa nám v pohárových zápasoch a na tie je on špecialista, dokázal vyhrať trikrát po sebe Európsku ligu so Sevillou, to sa asi ešte nikomu nepodarilo. Aston Villa má prísť s plným kádrom, čiže veľkou kvalitou, ktorá nás preverí. S Valenciou sme odohrali veľmi dobrý zápas, verím, že teraz vypredáme štadión a bude to kvalitná príprava. Nestáva sa často, aby ste hrali s tímom z Premier League, ktorý skončí na štvrtom mieste a bude hrať Ligu majstrov. Som na túto konfrontáciu veľmi zvedavý. Minulý rok sme hrali s Ipswichom, ktorý teraz postúpil z druhej ligy. Bola to fantastická konfrontácia, strašne veľa vám to ukáže, doteraz si pozerám nejaké veci z ich systému. Aj ich tréner je úspešný. Je to škola pre hráčov, realizačný tím a hlavne odmena pre ľudí, ktorých sa snaží klub prilákať do hľadiska. Toto je jedna z ciest," dodal Gašparík.


 

program prípravy Spartaka

15. júna o 11:00: Spartak Trnava – Považská Bystrica (Slávia) - ZÁPAS ZRUŠILI


19. - 29. júna: sústredenie Slovinsko


22. júna o 17:00: NK Maribor – Spartak Trnava (Ormož)


29. júna o 11:00: NK Bravo – Spartak Trnava (Čatež)


5. júla o 15:00: Sparta Praha – Spartak Trnava (epet ARENA)


13. júla 15:00: TSV Hartberg – Spartak Trnava (Draßmarkt)


20. júla o 16:00: Spartak Trnava – Aston Villa (Štadión Antona Malatinského)

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama