Trnavské rybníky
reklama

Spartak má posilu s minulosťou v Chelsea, prichádza z Partizanu Belehrad

ŠPORT - Futbal - Spartak | 12.6.2024, 11.31, Ján Král

Srbský futbalista hrával vo viacerých mládežníckych výberoch svojej krajiny.

Spartak má posilu s minulosťou v Chelsea, prichádza z Partizanu Belehrad

Danilo Pantič. Foto: Spartak Trnava

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava predstavil novú posilu. Do svojich služieb získal z Partizanu Belehrad ofenzívneho stredopoliara Danila Pantiča. Dvadsaťsedemročný Srb bol v minulosti aj na súpiske anglickej Chelsea.


Pantič podpísal s andelmi zmluvu na rok s opciou na ďalšiu sezónu. „Ľudia v realizačnom tíme si dali veľkú námahu, aby ma presvedčili na príchod do Spartaka. Mali sme niekoľko rozhovorov a telefonátov, počas ktorých som videl, že ma chcú a rešpektujú,“ povedal Danilo Pantič v rozhovore pre internetový videokanál Spartaka.


Tvorivý 183 centimetrov vysoký futbalista sa najlepšie cíti na podhrotovej pozícii, hrať tiež môže v strede zálohy či na krídle. Jeho silnejšia noha je pravačka.

ŠUPA technika
reklama


„Mám veľa ambícií, ale nechám to plynúť, začnem tvrdo pracovať, dám zo seba to najlepšie a uvidíme na konci sezóny. Dúfam, že bude plná úspechov,“ pokračoval Pantič.


V Chelsea si síce miesto v A-tíme nevybojoval, ako tínejdžer zbieral prvé ostrohy v Holandsku, epizódne za Vitesse Arnhem, o niečo viac za Excelsior


Následne ho angažoval Partizan Belehrad, ktorého je odchovancom. V klube žiaril v sezónach 2017/18 a 18/19, kde už patril k stabilným členom základnej zostavy.

 


Pôsobenie v maďarskom Fehérváre mu už nevyšlo podľa predstáv, opäť sa však rozbehol v drese Čukarički Belehrad. Záverečné tri sezóny strávil v Partizane, ktorý ho získal z Chelsea ako voľného hráča. 

 

Celkovo v srbskej lige zaknihoval 138 štartov a 17 gólov.


„Prišiel som do Chelsea ako mladý chlapec, len zopár mesiacov pred 18. narodeninami a zažil som tam dobré obdobie. Bola to skvelá skúsenosť a veľký príbeh v mojej kariére. Som na to hrdý,“ dodal novic v Spartaku, ktorý svojho času patril aj do srbského reprezentačného výberu do 21 rokov.

 

Danilo Pantič so svojím hráčskym agentom Vladimirom Negojevičom a prezidentom Spartaka Petrom Machom (vpravo). Foto: Eleonóra Szombatová

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama