Trnavské rybníky
reklama

Dobrovoľní hasiči z Bohdanoviec majú sto rokov, oprášia historickú striekačku

AKTUALITY - Región | 12.6.2024, 09.57, prispievatelia

V obci chystajú na víkend oslavy výročia.

Dobrovoľní hasiči z Bohdanoviec majú sto rokov, oprášia historickú striekačku

Na slávnosti ukážu aj túto historickú striekačku s konským záprahom. Foto: Dobrovoľný hasičský zbor Bohdanovce nad Trnavou

Cukrovar
reklama

 

V Bohdanovciach nad Trnavou si počas najbližšieho víkendu (15. a 16. júna) pripomenú 100. výročie vzniku tamojšieho dobrovoľného hasičského zboru (DHZ).

 

Členovia zboru pripravili pre návštevníkov sériu podujatí, ukážky historických vozidiel a súťaž s historickými striekačkami.

 

Oslavy 100. výročia vzniku Hasičského zboru, ktorý bol založený v roku 1924, sa začnú v sobotu 15. júna o 14:30 v športovom areáli TJ Elastik Bohdanovce. 

Potulky mestom
reklama

 

„Sme veľmi radi, že sa v obci nájdu ľudia, ktorí sa už roky podieľajú na tom, že DHZ v našej obci funguje už jedno storočie. Títo ľudia nielenže reprezentujú obec na súťažiach s historickou technikou, ale takisto pomáhajú pri mimoriadnych udalostiach, pri odchyte bodavého hmyzu, pri organizácii kultúrnych podujatí či pri náročných prácach v obci, i pri jej upratovaní,“ hovorí Ivan Bočko, starosta obce Bohdanovce nad Trnavou.

 

Sobotné popoludnie obohatí súťaž historických striekačiek, ktorej oficiálny začiatok je naplánovaný na 14:30.

 

„Bude to súťažná ukážka toho, ako v minulosti pracovali dobrovoľní hasiči, čo používali, ako sa obliekalii a podobne. Návštevníci sa môžu tešiť na ukážku niekoľkých ručných striekačiek, s ktorými sa prídu prezentovať hasičské zbory z obcí Vlčany, Zemné, Kaplna, Rohožník, Rakovice a Jarovce. Svoju historickú techniku predvedie aj domáci zbor a zasúťažiť si prídu aj hasiči zo susedných Šelpíc,“ dopĺňa Boris Janto, veliteľ DHZ Bohdanovce nad Trnavou. 

 

„Priaznivci hasičskej histórie, techniky, deti, rodičia či návštevníci z okolia sa môžu tešiť aj na originálnu výstavu historických veteránov,“ dopĺňa starosta obce Ivan Bočko.

 

Pre návštevníkov pripravujú organizátori aj sprievodný program a občerstvenie.

 

 

Program pokračuje aj v nedeľu

Víkendové oslavy storočnice hasičského zboru vyvrcholia bohatým nedeľným programom. Tretia júnová nedeľa prinesie slávnostnú ceremóniu a svätú omšu

 

„V nedeľu sa naši obyvatelia môžu tešiť na slávnostný pochod s hudobným sprievodom. V čele sprievodu bude historická hasičská striekačka s konským záprahom, ktorá nás povedie k soche sv. Floriána, patróna hasičov. Na záver sa všetci stretneme na ďakovnej svätej omši,“ zakončuje starosta obce Ivan Bočko.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama