Trnavské rybníky
reklama

Spartak spečatil dohodu, na brankársky post prichádza Žiga Frelih

ŠPORT - Futbal - Spartak | 16.6.2024, 15.54, Ján Král

Chytal aj v Portugalsku a Španielsku, naposledy obliekal dres Michaloviec.

Spartak spečatil dohodu, na brankársky post prichádza Žiga Frelih

Žiga Frelih. Foto: Samuel Ďurinský

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava má ďalšiu letnú posilu. Andeli získali z konkurenčných Michaloviec 26-ročného slovinského brankára Žigu Freliha. Do slovenského Ríma prichádza 197 centimetrov vysoký gólman na prestup, podpísal dvojročný kontrakt. 


Na východe Slovenska pôsobil od jesene, keď do klubu prišiel zo španielskeho celku Mirandes. Okamžite sa stal oporou tímu a výraznou mierou pomohol klubu z východného Slovenska k záchrane v súťaži.


Za sebou má pôsobenie v slovinských celkoch Celje, Domžale, Krško, chorvátskom Interi Zaprešič, po návrate do domoviny presvedčil o kvalitách v Olimpiji Ľubľana, odkiaľ odišiel do Portugalska, kde pôsobil v prvoligových kluboch Gil Vicente a Chaves, následne sa presunul do spomínaného druholigového španielskeho Mirandes.

ŠUPA technika
reklama


„Počas pôsobenia na Slovensku ukázal svoju kvalitu, má tiež zaujímavú históriu, je to overený brankár,“ povedal tréner brankárov Spartaka Pavel Kamesch.


Frelih sa čoskoro zapojí do tréningového procesu, bojovať o post jednotky bude s Martinom Vantrubom a Dobrivojom Rusovom. Doterajšia jednotka Dominik Takáč po vypršaní zmluvy mieri do zahraničia.


„Stále tvrdím, že veľmi cennými posilami sú hráči odskúšaní našou ligou, kde už dokázali kvality v iných tímoch. Frelih podával kvalitné výkony, na Slovensku už je aklimatizovaný. Mali sme ho v hľadáčiku dlhšie, vybral si ho tréner brankárov Pavel Kamesch. Sľubujeme si od neho, že nám pomôže v lige i európskych pohároch. Veríme, že v Spartaku bude ešte výkonnostne napredovať a možno zabojuje o zahraničný angažmán,“ dodal prezident Spartaka Peter Macho.

 

"Od prvého momentu kedy ma Spartak kontaktoval to bola pre mňa česť, že sa o mňa zaujíma taký klub a som rád, že som tu. Chcem bojovať o titul a o pohárovú Európu. Verím, že by sme mohli Slovan, alebo aj iné tímy, potrápiť v boji o prvé miesto v tabuľke,“ povedal k svojmu prestupu Žiga Frelih.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama