Trnavské rybníky
reklama

Na Františkánskej ulici v Trnave sú nové parkovacie miesta, postarali sa o ne jezuiti

AKTUALITY - Trnava | 12.6.2024, 15.52, prispievatelia

Mužský katolícky rád Spoločnosť Ježišova vyčlenil vo svojom areáli pre verejnosť 24 parkovacích miest.

Na Františkánskej ulici v Trnave sú nové parkovacie miesta,  postarali sa o ne jezuiti

Vjazd na parkovisko je z Františkánskej ulice. FOTO: Pavol Machovič

Cukrovar Trnava
reklama

 

V centre Trnavy pribudli nové parkovacie miesta. Svoj areál na Františkánskej ulici pre verejnosť sprístupnili jezuiti z katolíckeho rádu Spoločnosť Ježišova.

 

Za hodinu parkovania tu vodiči zaplatia jedno euro, najviac však 10 eur za deň. V čase konania svätých omší v jezuitskom kostole v sobotu a v nedeľu je parkovanie zadarmo.

 

Jezuiti museli svoj dvor pred otvorením pre verejnosť upraviť. Ako povedal Peter Girašek z Domu Spoločnosti Ježišovej v Trnave, mysleli pritom aj na ekológiu.

Potulky mestom
reklama

 

„Na dvore boli v roku 1972 položené panely, neskôr sa tu ďalšie miesta betónovali. Odvtedy už bol priestor v dezolátnom stave. My sme panelovú cestu nahradili tvárnicami, ktoré zrážkovú vodu prepúšťajú a udržiavajú v teréne, voda nám tak neodchádza do kanalizácie,“ uviedol Girašek. Okrem toho vo dvore vysadili aj 14 nových stromov.

 

Vo dvore Spoločnosti Ježišovej v Trnave je spolu 48 parkovacích miest, 24 z nich je vyhradených pre rezidentov zo spolupracujúcich organizácií. Ďalších 24 parkovacích miest je k dispozícii pre verejnosť.

 

Okrem miest na parkovanie pribudli u jezuitov aj stromy. FOTO: Pavol Machovič

 

Parkovisko so závorovým systémom je k dispozícii nonstop, platba za parkovanie je možná len kartou. Jezuiti, ktorých je v Trnave len šesť, si na úpravu areálu peniaze požičali, čiastočne im pomohli aj zbierky v kostole.

 

Veriaci z Trnavy podpisovali pred rokom petíciu za bezplatné parkovanie pri kostoloch počas víkendov, kedy sa najviac konajú bohoslužby. Aj keď ju podpísalo viac ako 700 ľudí, mestskí poslanci tejto požiadavke nevyhoveli.

 

Minimálne v prípade jezuitského Kostola Najsvätejšej trojice je problém s parkovaním v čase svätých omší vyriešený.

 

V centre Trnavy je na mestských parkoviskách poplatok 2 eurá na hodinu, v sobotu a v nedeľu dopoludnia je tu parkovanie bezplatné.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama