Trnavské rybníky
reklama

Na Lestivale v Dolnej Krupej bude aj dvojmetrový drak či stanovište Autíčkovo

AKTUALITY - Región | 14.6.2024, 06.31, prispievatelia

Rozprávkový festival doplnia viaceré zážitkové predstavenia a aktivity pre deti.

Na Lestivale v Dolnej Krupej bude aj dvojmetrový drak či stanovište Autíčkovo

Lestival je plný rozprávkovo-fantazijných prvkov. Foto: Lestival

Cukrovar Trnava
reklama

 

Šiesty ročník rodinno-fantazijného festivalu Lestival sa bude konať v sobotu 15. júna v parku kaštieľa v Dolnej Krupej pri Trnave. Návštevníkov už tradične prenesie do krajiny fantázie a rozprávok.

 

Oficiálny začiatok je naplánovaný na 10:00, no brány festivalu sa otvárajú už od 9:00, pričom všetky aktivity potrvajú až do polnoci.

 

„Už šesť rokov organizujeme jedinečný fantazijný festival na Slovensku, ktorý oživuje malebný park v Dolnej Krupej a otvára bránu do sveta fantázie všetkým deťom aj ich rodičom. Tohtoročný program prinesie niečo úplne nové – zavítajú k nám umelci zo zahraničia, konkrétne z Portugalska, Nemecka, Česka a ďalších krajín. Spomeniem aj, že po prvýkrát na Slovensku predvedú svoje umenie Bábika Julie Artistic a Cirkus Tety, ktorí vystúpia s akrobaciou, divadlom, tancom a možno prinesú aj jemné napätie,“ vysvetľuje zakladateľka festivalu Nikola Gergely.

Potulky mestom
reklama

 

Festival ponúkne naraz až šesť pódií. Organizátori avizujú, že mapka zavedie každého návštevníka k programu podľa jeho záujmu.

 

Pódium 3 Holúbky pobaví tancom víl, čítaním rozprávok či koncertami hudobníčky Fíha Tralaladetskej cimbalovej hudby Dolná Krupá.

 

„Bolo náročné skĺbiť celú rozprávkovú scénu, no nakoniec sa nám všetko podarilo, a tešiť sa teda môžete na nabitý program, ako aj na vylepšenú gastrozónu. Detičkám prečíta rozprávky známy herec Braňo Mosný a odporúčame nezmeškať ani novinky festivalu, ako zrkadlový vojačik, dvojmetrový chodiaci drak či úplne nové stanovište Autíčkovo. Neuveríte, ale pozvánku prijali aj Dlhý, Široký a Bystrozraký,“ dodáva Nikola Gergely

 

Počas celého dňa budú pre návštevníkov pripravené divadelné predstavenia, kreatívne workshopy a prednášky zamerané na osobný rozvoj.

 

Pre najmenších bude pripravené špeciálne miesto na spanie s drevenými postieľkami. Staršie deti do 13 rokov zasa poteší novinka - hľadanie dračieho pokladu

 

Šiesty ročník obľúbeného podujatia vyvrcholí večerným programom, ktorý odštartuje o 20:15 rytmickou bubnovačkou na čele so svetluškovým sprievodom.

 

Svetelné akrobacie budú pokračovať UV svetlami o 21:15 a o 21:45 sa návštevníci môžu tešiť na neopakovateľnú LED šou, do ktorej sa môžu zapojiť so svojimi mobilnými svetielkami. Všetko to zakončí cirkusantská ohňová šou s chrliacim drakom o 22:10.

 

 

Na festival pohodlne kyvadlovou dopravou

Počas Lestivalu bude premávať pravidelná kyvadlová doprava z Trnavy, ktorá je od Dolnej Krupej vzdialená 15 minút. 

 

„Aj v tomto roku nebude núdza o dopravu, pretože na Lestival vás zavezie známy autobus Lestibus, ktorý bude jazdiť zo železničnej stanice v Trnave, kde vás ihneď privítajú dve víly, ktoré vám prezradia prvotné informácie k podujatiu. Ďalej bude pokračovať na zastávku na Zelenom kríčku od 8:00 do 21:00, pričom premávať bude každú polhodinu," dodáva Alexander Prostinák, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

 

Deti do 2 rokov majú vstup na festival zdarma, všetci starší ako dva roky musia mať zakúpené lístky v cene 19 eur. Rodinná vstupenka pre dvoch dospelých a dve deti vás vyjde 64 eur.

 

(TS) 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama