Trnavské rybníky
reklama

Hľadáte dovolenku, kde okrem tela doprajete aj svojim chuťovým pohárikom?

RELAX - Tipy na výlet | 14.6.2024, 08.06, reklamný článok

Mnohí z nás sa pri hľadaní letnej dovolenkovej destinácie rozhodujú na základe krásnych pláží, počasia a kvality mora, čo sú ideálne podmienky na kompletné zrelaxovanie unaveného tela. Avšak, veľmi často zabúdame na fakt, že aj keď iba niekoľkodňový odpočinok, predsa len ho vnímame aj cez naše chuťové poháriky. Ak je strava vo zvolenom rezorte kvalitná, zdravá, chutná a čerstvá, naše dojmy z dovolenky sú potom omnoho krajšie. Pokiaľ preto hľadáte dovolenku, kde okrem tela doprajete aj svojim chuťovým pohárikom, máme pre vás tip. 

Hľadáte dovolenku, kde okrem tela doprajete aj svojim chuťovým pohárikom?

Ilustračné foto: New Africa/Adobestock.com


Taliansko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií na svete, kde si môžete užiť nielen nádherné pláže, ale aj bohatú kultúru, históriu a najmä po celom svete preslávenú gastronómiu.

 

Navyše, ak si počkáte na výhodný last minute od Koala, celý tento luxus si môžete užiť za naozaj priaznivú cenu.

 


Počkajte si na výhodný last minute do Talianska

Aby ste si mohli krásy Talianska vychutnať naozaj naplno, pokúste sa na výbere dovolenky ušetriť. Plánovanie relaxu v tejto krajine nemusí byť vôbec finančne náročné, ak uprednostníte jej výber na poslednú chvíľu. 


Dobrý last minute Taliansko zahŕňa všetko od luxusných rezortov na pláži po útulné hotely v historických mestách. Najdôležitejšie však je, že vďaka výhodnejšej cenovej ponuke dovolenky môžete objaviť krásy Talianska bez toho, aby ste vyčerpali celý svoj rozpočet.

 


Ideálna dovolenka pre milovníkov kultúry a umenia

Taliansko je krajinou, ktorá dýcha históriou a kultúrou na každom kroku. Nie je preto náhoda, že práve tu vznikla prvá univerzita na svete - Univerzita v Bologni v roku 1088, ktorá predchádzala založeniu Karlovej univerzity v Prahe o 260 rokov neskôr. 


Nesúc dedičstvo starovekej Rímskej ríše, je krajina tiež domovom mnohých géniov, objavov a úchvatných umeleckých diel. Stačí spomenúť napríklad mená ako Leonardo da Vinci, Galileo Galilei či Luciano Pavarotti.

 

A aby toho nebolo málo, počas prechádzok krajinou máte možnosť obohatiť svoj cestovný itinerár o najväčší počet pamiatok zapísaných na zozname svetového dedičstva UNESCO.

 


Miesta, ktoré sa oplatí vidieť

Pamiatkami, ktoré sa oplatí počas dovolenky v Taliansku vidieť, sú nielen staroveké ruiny a historické mestá, ale aj krásne krajinné oblasti a unikátne architektonické skvosty.

 

Keď tu už ale budete, určite nevynechajte návštevu historického centra Ríma, Benátky a ich lagúny, či renesančné centrá Florencie a Sieny, kde každé miesto rozpráva svoj vlastný príbeh.


Jedným z najikonickejších miest Ríma je aj Fontána di Trevi, ktorá patrí k barokovým skvostom krajiny, lákajúcim návštevníkov z celého sveta, ktorí do nej hádžu mince v nádeji, že sa do Ríma ešte raz vrátia.

 

Zaujímavé je, že denne do fontány v hlavnej turistickej sezóne nahádžu ľudia približne 3 000 eur, ktoré sú následne využívané na podporu charitatívnych projektov.

 


Nezabudnite ochutnať cestoviny, kávu a zahryznúť sa do talianskeho jablka

Nielen nádhernými plážami, ale aj kuchyňou je celé Taliansko preslávené. Dovolenka bez degustácie miestnych špecialít by preto bola neúplná. 


Každý jeden romantický región tu má svoje špecifické gastronomické tradície, určite sa však zhodneme na tom, že cestoviny sú pre Taliansko najviac špecifickým artiklom, a to nielen preto, že ich ročne priemerný Talian skonzumuje až 25 kilogramov.

 

Vychutnať si môžete nielen ich špecifickú chuť, ale aj rôznorodosť. Od spaghetti, fettuccine, až po ravioli a lasagne. Každý druh cestovín sa tu pripravuje s rôznymi omáčkami a ingredienciami, ktoré sa líšia podľa regiónu.

 

Napríklad v Bologni môžete ochutnať tradičné bolognese, zatiaľ čo v Ríme si môžete dopriať carbonara alebo cacio e pepe.


V prípade, že milujete kávu, Taliansko je pre vás ideálna dovolenková destinácia. Taliani sú láskou k tomuto nápoju preslávení. Celý národ jej vypije za rok približne 14 miliárd šálok. Ide o neoddeliteľnú súčasť talianskej kultúry, ktorou sa deň začína aj končí. 


Zahryznúť počas dovolenky v Taliansku by ste sa mali aj do miestneho jablka. Z celkového počtu 1227 odrôd na svete sa práve v tejto krajine pestuje až 997 druhov tohto ovocia.

 

Talianske jablká sú známe vysokou kvalitou chute, ktorou sa obohacuje obrovské množstvo iných pokrmov, ktoré si môžete spolu s nimi v srdečnej atmosfére vychutnať. 


Taliansko je, ako ste mali možnosť aspoň z časti zistiť, destináciou, ktorá ponúka nielen nádherné pláže a scenérie, ale aj bohatú kultúru, históriu a jedinečnú gastronómiu.

 

Či už sa preto rozhodnete pre návštevu historických miest, ochutnanie autentických talianskych jedál, alebo jednoducho relaxáciu na pláži s pohárom lahodného vína, táto krajina vám má čo ponúknuť. 

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama