Trnavské rybníky
reklama

Na európskom šampionáte silákov v Trnave lámu rekordy, padlo aj 817,5 kg!

ŠPORT - Silové športy | 14.6.2024, 13.07, Ján Král

Zatiaľ najlepší výkon podujatia dosiahol maďarský pretekár Milan Apaceller.

Na európskom šampionáte silákov v Trnave lámu rekordy, padlo aj 817,5 kg!

Milan Apaceller. Foto: Jan Šuráň

Púpavy pri aleji
reklama


WUAP Majstrovstvá Európy 2024 v silovom trojboji, tlaku na lavičke a mŕtvom ťahu, ktoré sa konajú až do soboty v Mestskej športovej hale v Trnave, pokračovali v stredu popoludní silovým trojbojom, kategóriou Masters. 


Top výkon predviedol Tibor Pukač z Lučenca, ktorý v kategórii do 110 kg RAW a vekovej skupine 50 – 59 rokov zaznamenal celkový výkon 682,5 kg.


Medzi ženami nad 60 rokov zažiarila vo váhovej kategórii nad 82,5 kg Žilinčanka Katarína Zajková so sumárnym údajom 415 kg.

ŠUPA technika
reklama


Z Trnavčanov bol najlepší Michal Móry (Sport Club Pohoda), v hmotnostnej kategórii do 67,5 kg mu zaevidovali 513 kg. Vo svojej kategórii dosiahol svetový rekord.


Vo štvrtok prišla na rad kategória Open, do ktorej sa prihlásilo 27 súťažiacich. Na stupeň pre víťazov sa postavil ako absolútny víťaz Zdenko Bystriansky z Banskej Bystrice, ktorý sa v kategórii do 95 kg RAW stal s výkonom 735 kg majstrom Európy. 


Vo veľmi dobrom svetle sa prezentoval aj Trnavčan Patrik Peciar (SC Pohoda), ktorému titul ušiel iba o vlas, keďže dosiahol rovnaké totálne čísla ako Bystriansky, nakoľko však má vyššiu telesnú hmotnosť, skončil na druhom mieste.


Najlepší výkon dňa predviedol v kategórii Open do 110 kg Maďar Milan Apaceller, ktorý celkovo zvládol hmotnosť 817,5 kg.

 

Adam Sobek. Foto: Jan Šuráň

 


Okrem disciplíny RAW sa súťažilo vo štvrtok aj v kategórii Equip, teda v spevňovacích superdresoch. Adam Sobek z Klubu silových športov Dido Powerlifting vyhral kategóriu Open do 125 kg s výkonom 812,5 kg.


Šampionát pokračuje v piatok a sobotu a bude sa na čo pozerať. „V piatok máme na programe tlak na lavičke pre všetky kategórie RAW. Predstaví sa viac ako 120 pretekárov, diváci sa môžu tešiť na opakované zdolávanie 200 kilogramovej hranice,“ uviedol za organizátorov Rudolf Siska z AWPC Slovakia – Slovenskej amatérskej federácie silového trojboja.


Viac ako 120 pretekárov bude súťažiť aj v sobotu, predpoludním v disciplíne tlak na lavičke equip a následne v mŕtvom ťahu. Po oba dni potrvá program až do 18-tej hodiny. Vstup pre divákov je zdarma.

 

Katarína Zajková.

 

Michal Móry.

 

Patrik Peciar.

 

Tibor Pukač.

 

Zdenko Bystriansky.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama