Futbal, 8. liga A: Čierny Peter zostal Dolným Orešanom, zostupujú o súťaž nižšie

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 16.6.2024, 14.10, prispievatelia

Záverečné kolo vyriešilo poslednú nerozlúštenú tajničku 8. ligy A, konkrétne ktorý celok skončí na poslednom mieste tabuľky a zostúpi o súťaž nižšie.

Futbal, 8. liga A: Čierny Peter zostal Dolným Orešanom, zostupujú o súťaž nižšie

Hrnčiarovciam pomohol k záchrane dvoma gólmi Ivan Jedinák, ktorý sa rovnako ako Marián Kobza po zápase rozlúčil s hráčskou kariérou. Foto: Ján Král

V najhoršej pozícii boli pred záverečným kolom Dolné Orešany, ktoré strácali na predposledné Smolenice jeden bod, no zároveň mali horšie vzájomné zápasy, takže v Dolnej Krupej potrebovali zabodovať naplno.

Tento plán sa im však začal rozplývať od úvodu stretnutia a už po úvodnom dejstve prehrávali trojgólovým rozdielom. Keď v 47. minúte zvýšil Juraj Boledovič svojim druhým zásahom v zápase na 4:0, osud Dolných Orešian bol spečatený.

Čestný gól zostupujúceho tímu zaznamenal o desať minút neskôr Marek Zajíc. Dolná Krupá dohrávala záverečnú polhodinu bez vylúčeného Adriána Selnekoviča.

Predposledné Smolenice si svoje konto vylepšili o jeden bod, so Suchou sa rozišli po bezgólovej remíze.

Na opačnom póle tabuľky sa hral súboj dvoch najlepších mužstiev tabuľky, už dávnejšie istý víťaz ligy zo Zelenča si poradil s vicemajstrovským Bielym Kostolom 2:1. Góly víťazného tímu strelili Martin Kubiček a Juraj Horváth.

Bolerázske béčko na domácej pôde nešetrilo trnavskú Sláviu, v záverečnom dueli sezóny triumfovalo vysoko 7:1. Najväčšiu zásluhu na výsledku má Martin Daniš, autor piatich presných zásahov.

Košolná zdolala hráčov z Modranky hladko 5:2. Domáci viedli po prvej 45-minútovke 1:0, hostia kontrovali v úvode druhej časti hry dvoma zásahmi Richarda Sekeru. V 68. minúte sa o vyrovnanie postaral Tomáš Mrva. V záverečnej dvadsaťminútovke pridala Košolná ďalšie tri góly, z toho o dva sa postaral Vladimír Danišovič, po ktorých sa domáci tešili z víťaznej rozlúčky so sezónou.

Hrnčiarovce v záverečnom stretnutí v súťažnom ročníku otočili na domácom trávniku rezultát proti Dechticiam. Hostia mali po úvodnom polčase dvojgólový náskok po zásahoch Filipa Cmera a Mateja Prvého. V úvode druhej časti hry dvoma zlepenými gólmi vyrovnal Ivan Jedinák. Nerozhodný výsledok vydržal až do 90. minúty, kedy o výhre domácich rozhodol Miloš Turanský.

Voderady zabodovali naplno proti Križovanom, už vo štvrtok sa tešili po výsledku 3:1. Eduard Pilka si svoje štatistiky vylepšil o dve trefy.

8. liga A – 26. kolo

Voderady – Križovany 3:1 (1:0)
Góly: 26. A. Ivančík, 69. a 85. Pilka (druhý z pen) – 70. Matula
VODERADY: Popovič – Bachratý, Fatranský, Chovanec, Katona, P. Páleník, Živický, Hraška, Nagy, Pilka, A. Ivančík (M. Ivančík, Lacuška, Čierňava)
KRIŽOVANY: Matloň – Ma. Šiška, Mi. Šiška, Vrábel, Kapitán, Matula, Horský, Hornaček, Baláž, Hrnčiar, Guskovič (Šuran, Viselka)

Smolenice – Suchá 0:0
SMOLENICE: Mikláš – Ružička, Rangelov, Schwarz, Poór, Lipták, Haberl, Kadlec, Taranda, Šaradín, Hrdlička (Uhlík, Smolek, Vosátko)
SUCHÁ: Sloboda – Moncman, Jankovič, Fridrich, Bako, Popovič, Šust, Lastovička, Kopčan, Pospíšil, Ručka (Januš, Konečný, Macko)

Zeleneč – Biely Kostol 2:1 (2:0)
Góly: 30. Kubiček, 35. Horváth – 56. Klokner
ZELENEČ: Gottstein – Bartovič, Katona, Bednárik, Horváth, Baranec, Zlatohlávek, Formanko, Klandúch, Kubiček, Bánovec (Kankara, Pocisk, Bogner, Melicher, Ochaba)
BIELY KOSTOL: Sýkora – Trubač, Malina, Daniš, Pösinger, Mrva, Jánoška, Temer, Samák, Klokner, Čmehýl (A. Adámek, Paľa)

Boleráz B – Slávia Trnava 7:1 (4:1)
Góly: 16., 32., 34., 45. a 47. Martin Daniš, 66. Marek Daniš, 85. Tanáč – 41. Adámek
BOLERÁZ: Dekan – Petranský, Puschenreiter, Kurinec, P. Daniš, Vavro, Vangel, Mi. Daniš, Drozda, Mišo, Martin Daniš (Marek Daniš, Hlavatý, Krajčovič, Tanáč, Lehuta)
SLÁVIA: B. Hrebíček – Grman, Lukačovič, Polešenský, Kopúnek, Zelenay, Orlovský, Adámek, Rogovský, Záhora, Moravčík (Glós, Sochor, Barut, Suja)

Hrnčiarovce – Dechtice 3:2 (0:2)
Góly: 46. a 49. Jedinák, 90. Turanský – 4. Cmero, 30. Prvý
HRNČIAROVCE: Hornáček – Lukačik, Kankara, L. Kvetan, Kralovič, Sedlický, Kobza, Vnuk, Jakabovič, Turanský, Jedinák (Serbák, T. Kováč, Kubiček, Kredatus, Cipro)
DECHTICE: Dubrava – Kúdela, Holec, Janotka, A. Kováč, P. Maška, M. Maška, Prvý, Masarovič, P. Jankovič, Cmero (Holícky, Danko, Krivánek, M. Remenár, Sliva)

Dolná Krupá – Dolné Orešany 4:1 (3:0)
Góly: 12. Selnekovič, 30. a 47. J. Boledovič (prvý z pen), 38. Michálek – 57. Zajíc
ČK: 61. Selnekovič (Dolná Krupá)
DOLNÁ KRUPÁ: Vitek – M. Gažo, Hetteš, J. Boledovič, Hrčka, Vyskoč, Selnekovič, Peško, Slabý, S. Garažia, Michálek (S. Boledovič, Horváth, M. Garažia, Slezák)
DOLNÉ OREŠANY: Kessl – Illéš, Volek, Vojčík, Bečka, Hronský, Šaštinský, Kamenický, Illeš, Štibraný, Zajíc (Kovačič, Baranovský)

Košolná – Modranka 5:2 (1:0)
Góly: 36. Čavara, 68. Mrva, 72. a 90. Danišovič, 74. Matovič – 54. a 63. R. Sekera
KOŠOLNÁ: Kuzmanović – D. Hudek, Martinkovič, Danišovič, Zachar, Matovič, P. Greguš, Čavara, Chudjak, Madzík, Volek (Mrva)
MODRANKA: Špernoga – M. Sekera, Kavoň, J. Sekera, A. Kohút, Mi. Karol, Holka, Ma. Karol, Šige, Gurovič, R. Sekera (Zvolenský, Kramár)