Futbal, 8. liga B: Druhé miesto získali Moravany, vo Veľkých Kostoľanoch remizovali

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 16.6.2024, 19.59, Ján Král

Na programe bolo záverečné kolo 8. ligy B. Z postupu sa už dávnejšie tešili Šúrovce, ktoré úspešnú sezónu vyšperkovali aj triumfom v oblastnom pohári Bestrent Cup.

V Šúrovciach oslavovali postup aj s pyrotechnikou. Foto: ObFZ Trnava

Už istý víťaz 8. ligy B zo Šúroviec potešil svojich fanúšikov hladkou výhrou 5:0 v záverečnom vystúpení sezóny proti Trakoviciam. Gólovo sa na výhre podieľalo päť rôznych strelcov, presne mierili Jakub Richnák, Marek Sabo, Marek Bohunický, Christopher Salviany a Peter Sabo.

Ešte o gól viac strelil Ostrov proti Borovciam, ktorým sezóna nevyšla podľa predstáv a zakončili ju na poslednom mieste tabuľky. Vyhli sa však zostupu, keďže počas zimnej prestávky sa zo súťaže odhlásili Pečeňady. Šesť zásahov si rovnomerne rozdelila trojica strelcov Nicolas Hrčka, Ivan Pikulík a Patrik Bartoš.

Duel medzi Dubovanmi a Veselým sa skončil nerozhodne 2:2. Domáci viedli po vlastnom góle Tomáša Michalčíka, no hostia skóre dokázali otočiť trefami Martina Konečného a Stanislava Vercholu. Veselé dohrávalo záverečných desať minút v oslabení po červenej karte Tomáša Hlúcha. Domáci futbalisti krátku početnú výhodu využili na vyrovnanie, v 87. minúte sa z nariadeného pokutového kopu nemýlil Erik Svítek.

Tesný boj o druhé miesto v tabuľke napokon vyhrali Moravany, ktoré získali potrebný bod vo Veľkých Kostoľanoch. Hostia viedli po 20 minútach už dvojgólovým rozdielom po dvoch zásahoch Juraja Hlbockého. Domácich mohol vrátiť do hry Peter Jankovič, no v 26. minúte nevyužil nariadenú penaltu. Veľké Kostoľany síce vo zvyšku duelu dokázali vyrovnať zásluhou Tomáša Gulu a Martina Zajíčka, no nerozhodný výsledok im stačil iba na konečné piate miesto, pričom pred záverečným kolom boli v hre aj o post vicemajstra.

Tretí skončil Zavar, ktorý bodoval naplno v Chtelnici po výsledku 2:0. O víťaznej bodke za aktuálnym ročníkom rozhodli po zmene strán Ľuboš Hanzel a Matej Chlebík.

Napokon až na štvrtej priečke sa umiestnil jesenný majster z Brestovian. V poslednom zápase sezóny zdolal na domácom trávniku Prašník 4:1, pričom rozhodnuté bolo už do prestávky, kedy svietil na tabuli výsledok 3:0.

Tímová fotografia Šúroviec s pohárom pre víťaza súťaže. Foto: ObFZ Trnava

8. liga B – 26. kolo

Šúrovce – Trakovice 5:0 (2:0)
Góly: 21. J. Richnák, 29. Marek Sabo, 70. Bohunický, 75. Salviany, 82. P. Sabo
ŠÚROVCE: Moravec – A. Sabo, Sedláček, Jobek, Gábor, Holič, Bohunický, Hudcovič, Marek Sabo, J. Richnák, Bango (R. Richnák, Šabík, Salviany, Bodiš, P. Sabo)
TRAKOVICE: Vidlička – Mat. Ščasnovič, Bujtár, Kačinec, Mar. Ščasnovič, Husár, I. Krajčovič, Matúšek, Nemec, Jančička, Ľ. Ščasnovič (Janovič, Blažo)

Ostrov – Borovce 6:0 (1:0)
Góly: 43. a 74. N. Hrčka, 59. a 82. Pikulík, 84. a 86. P. Bartoš
OSTROV: Hajdín – M. Bartoš, T. Hrčka, Pikulík, N. Hrčka, P. Bartoš, Gagorik, Magulic, Hlatký, Bolješik, Holubek (Legiň, Urbánek, Svetlík, Loussif)
BOROVCE: Mucha – M. Dadík, Vavrinec, Duchoň, Štefanka, Čaty, P. Urban, Pe. Herceg, Hábek, Žitňanský, Khac (Pa. Herceg, Horňák, Chobot)

Dubovany – Veselé 2:2 (1:1)
Góly: 12. vlastný Michalčík, 87. Svítek (pen) – 43. Konečný, 68. Verchola
ČK: 80. Hlúch (Veselé) po 2. ŽK
DUBOVANY: Tonkovič – Kusý, Masarik, M. Kollár, P. Kollár, Zivčák, Svítek, Lukáč, D. Krajčo, Masaryk, Pažík (M. Krajčo, Lužák, O. Strečanský)
VESELÉ: Ševečka – Strecký, Hlúch, Michalčík, R. Duračka, Kukuč, Valla, Bokor, Konečný, M. Duračka, Klúčovský (Verchola, Konček, Jakubec)

Brestovany – Prašník 4:1 (3:0)
Góly: 7. Martin Dorčiak, 39. R. Šiška, 41. D. Zlatohlávek, 66. Roeske – 65. P. Priebracha
BRESTOVANY: Beňo – Marián Dorčiak, Krivošík, Spevák, Martin Dorčiak, T. Šiška, Tokoš, R. Šiška, Vyskoč, Formanko, D. Zlatohlávek (Roeske, Ciglian, Jobek, Lipovský, Cibulka)
PRAŠNÍK: Hečko – M. Priebracha, I. Balcír, O. Bielik, P. Priebracha, Sapák, P. Žilka, Jurkovič, R. Bielik, Konkuš, Kubica (M. Balcír, Konkúš)

Chtelnica – Zavar 0:2 (0:0)
Góly: 55. Hanzel, 65. Chlebík
CHTELNICA: Pavelský – A. Pripko, Ja. Slabý, Mikuš, Kosmál, Kyselica, Tomáška, Brisuda, Piešťanský, Tomašovič, Hrčka (Ostrihoň, A. Slabý, Jo. Slabý, Hamrla)
ZAVAR: Adamec – Martin Záremba, Chlebík, Hanzel, P. Táčovský, Švikruha, Bednár, Blanárik, Cvičela, Krajčovič, Ďuriš (Ľ. Táčovský, Marek Záremba, Hrubý)

Veľké Kostoľany – Moravany 2:2 (1:2)
Góly: 41. Gula, 67. Zajíček – 16. a 20. Hlbocký
VEĽKÉ KOSTOĽANY: Čarnogurský – Čeliga, Gula, Jankovič, Porubský, Kolarovič, Mačica, Poláček, Krivošík, Zajíček, Moravanský (Ma. Jamrich, F. Lopatka, P. Lopatka, Prosnan)
MORAVANY: Lamini – Bíro, Vetrík, Miškech, Moravčík, Miklovič, Halanda, Jánošík, Frankovič, Hlbocký, Klasovitý (Blahuta, Chochula)