Trnavské rybníky
reklama

Tréner Cífera Kočiš: Z mužstva bolo cítiť veľké odhodlanie a túžbu po prvenstve

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 17.6.2024, 11.50, prispievatelia

Cífer využije šancu na postup a prihlási sa do krajskej súťaže.

Tréner Cífera Kočiš: Z mužstva bolo cítiť veľké odhodlanie a túžbu po prvenstve

Martin Kočiš (vpravo) dáva pokyny Danielovi Saganovi. Foto: Marián Pavlík

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbalisti Cífera vyhrali najvyššiu oblastnú súťaž a vybojovali si právo postupu do šiestej ligy západ, ktorú riadi Západoslovenský futbalový zväz a pôsobili v nej v minulej sezóne výlučne len tímy zo Záhoria.

 

„Všeličo sa môže stať, ale na 99,9 % sa prihlásime do šiestej ligy západ. Stopercentné to bude, až keď podáme prihlášku,“ povedal prezident ŠK Cífer 1929 Tibor Čambál.

 

O sezóne, v ktorej vybojovali Cíferčania postup do krajských súťaží po 23 rokoch, sme sa zhovárali s trénerom tímu Martinom Kočišom.

ŠUPA technika
reklama

 

 

Vstupovali ste s Cíferom do súťaže s tým, že ju môžete vyhrať, že už po skončení jesennej časti budete lídrom v siedmej lige?  
- Mojím osobným cieľom bolo umiestniť sa lepšie ako v sezóne 2022/2023. Vtedy Cíferčania obsadili 4. miesto a uhrali 49 bodov. Takže moja méta bola posunúť tím vyššie. O tom, či môžeme súťaž vyhrať, sme sa vôbec nebavili, pretože v lete okrem mňa prišlo veľa nových hráčov a počas veľmi krátkej letnej prestávky sme sa viac-menej spoznávali. 

 

 

Ako hodnotíte priebeh sezóny?
- Keďže k mužstvu som prišiel v lete 2023, hráčsky kolektív som až na pár hráčov nepoznal. Teraz môžem už s istotou povedať, že doplnenie hráčov bolo správne a všetko to správne zapadlo do súkolia.

 

Novici sa zžili s jestvujúcim kolektívom, v kabíne prevládala správna chémia, v tréningovom procese išli takmer všetci na doraz. Účasť sa pohybovala v priemere 16 až 18 hráčov, dokonca niekedy ich trénovalo aj dvadsať.

 

Aj keď úvod jesennej časti ešte nebol úplne optimálny, každým jedným tréningom sa chalani zlepšovali. Verili tomu, čo robíme a postupne bolo vidieť výsledky podložené herným progresom. Počas zimnej prestávky sme do kádra zasahovali len minimálne.

 

Pre zranenie musel skončiť už v priebehu jesennej časti kapitán a líder defenzívy Radovan Klačo. Do tréningového procesu som zobral aj štyroch hráčov končiacich v lete v doraste.

 

Neustále som vštepoval chlapcom myšlienky, že druhá polovica sezóny býva vždy náročnejšia. Každý proti nám nastúpi motivovanejší a bude sa chcieť na jesenného majstra vytiahnuť.

 

Po dlhej zimnej príprave, kde sme pracovali na kondičnej stránke a postupnom vylepšovaní našej organizácie hry, som cítil z mužstva veľké odhodlanie a túžbu dokázať všetkým, že táto skupina hráčov má na to, aby súťaž vyhrala.

 

 

V čom sa hlavne prejavovali prednosti vašich zverencov pred ostatnými súpermi?
- Predovšetkým v tom, že každý hráč sa cítil dôležitý. Neurážal sa, keď mal menšiu minutáž alebo nenastúpil. Práve naopak, držal palce spoluhráčom, ktorí boli na ihrisku. Samozrejme, vedeli sme, čo chceme hrať, chalani verili tomu, čo si natrénovali.

 

Jedným z kľúčových bodov je naše spoločné bránenie. Počnúc brankárom a končiac útočníkom. Dovolím si tvrdiť, že sme defenzívne stabilný celok, čo je podložené aj číslami.

 

Inkasovali sme menej ako gól na zápas, dokázali sme väčšiu časť zápasov odohrať s čistým štítom, takže aj to svedčí o našej nespornej kvalite.

 

Martin Kočiš s pohárom pre víťaza 7. ligy. Foto: Marián Pavlík

 

 

Kto bol ťahúňom mužstva? 
- Keďže futbal je kolektívny šport, nerád vyzdvihujem ťahúňov a individuality. Puzzle do skladačky priložili všetci hráči v kádri, ale jedno meno predsa len poviem. Je to brankár Samuel Tollarovič. 

 

 

Aké sú podľa vás vyhliadky Cíferčanov vo vyššej súťaži, kam postupujete. Čo treba vylepšiť, na čo najviac upriamiť pozornosť?  
- Sú zatiaľ trochu zahmlené, pretože vôbec nepoznám kvalitu tímov, ktoré v šiestej lige pôsobia. Preto nechcem predikovať, ako by to mohlo dopadnúť. Samozrejme, ako tréner chcem vždy hrať o čo najlepšie umiestnenie a dávať si určité výkonnostné ciele.

 

Som presvedčený, že každý z cíferského hráčskeho kádra, urobí maximum pre to, aby sme miešali karty na vrchných priečkach tabuľky.  

 


Bude súčasný kolektív hráčov dostačujúci na zvládnutie tejto súťaže alebo treba hľadať kvalitnejšie posily na viaceré posty? 
- Momentálne intenzívne pracujeme na zložení kádra pre novú sezónu. Verím, že na deväťdesiatpäť percent zostane káder rovnaký a vhodným doplnením môžeme ešte viac zvýšiť jeho údernosť a kvalitu.                                

 

MARIÁN PAVLÍK

 

Gumbír do Cífera?

Jednou z nových tvárí cíferského tímu by sa mohol stať Dominik Gumbír. Ofenzívny 25-ročný stredopoliar je známy z pôsobenia v Modranke, kde patril k motorom ofenzívy. Naposledy pôsobil v rakúskom UFC Schützen/G. Otázne je, kam povedú jeho kroky v novej sezóne, Cífer sa podľa našich informácií o hráča intenzívne zaujíma.

 

(krj)

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama