Trnavské rybníky
reklama

V Spartaku skončili viacerí hráči, je medzi nimi aj Koštrna

ŠPORT - Futbal - Spartak | 17.6.2024, 17.02, Ján Král

S Jakubom Paurom sa klub dohodol na novej zmluve, na dobrej ceste je rokovanie s Lukášom Štetinom.

V Spartaku skončili viacerí hráči, je medzi nimi aj Koštrna

Lukáš Štetina a Roman Procházka počas utorňajšieho tréningu. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Kristián Koštrna, Samuel Štefánik a Tomáš Poznar nebudú pokračovať v trnavskom Spartaku. Po vypršaní zmlúv sa stanú voľnými hráčmi. S klubom sa už nepripravujú, rovnako ako Azeez Oseni, ktorý by mal tiež odísť. 

 

Otáznik visí nad zotrvaním brankára Ľuboša Kamenára.


V prípade Koštrnu sa spomína, že má ponuky z českej a poľskej ligy. „S Kristiánom Koštrnom sme sa nedohodli, čaká na niečo iné. Verím, že dotiahneme na jeho pozíciu pravého obrancu adekvátnu posilu. Ohľadne Ľuboša Kamenára to má v rukách brankárska sekcia,“ povedal tréner Spartaka Michal Gašparík.

ŠUPA technika
reklama


Andeli majú za sebou prvý týždeň letnej prípravy, mužstvo sa postupne skladá. Minulý týždeň klub oznámil príchod srbského stredopoliara Danila Pantiča z Partizanu Belehrad a slovinského brankára Žigu Freliha z Michaloviec.


V stredu odchádzajú červeno-čierni na sústredenie do Slovinska, kde chcú mať tréneri k dispozícii 4 brankárov a 21 hráčov. Dovtedy by mali pribudnúť ďalšie dve nové tváre.


„Na spomínaný post pravého beka chceme získať hráča z českej ligy, ktorý má potrebné skúsenosti z ligy i pohárov, zdvojí pozíciu s Martinom Šulekom, popasujú sa spolu o miesto. Chceme ešte priniesť jedného stredového hráča, pretože môže nastať aj situácia, že by Adrián Zeljkovič počas leta odišiel. Brali sme na túto pozíciu i Vojtěcha Kubistu, ten však môže hrať aj stopéra, kde zatiaľ pozície zdvojené nemáme,“ pokračoval Gašparík.

 

S áčkom Spartaka sa pripravujú aj štyria dorastenci, na fotografii traja z nich - zľava Dávid Bukovský, Tobias Daniel a Filip Trello. Foto: Ján Král

 


Spartak sa dohodol na pokračovaní spolupráce s Jakubom Paurom, na dobrej ceste je dohoda s Lukášom Štetinom.


Vojtěch Kubista sa ešte k tímu nepripojil, stane sa tak v nasledujúcich dňoch. Voľno mal v pondelok aj Danilo Pantič, aby si vybavil potrebné veci vo svojej domovine. Od utorka bude k dispozícii.


Pre dlhodobé zranenia chýbajú Martin BukataKazeem Bolaji, výron na pár dní od lopty odstavil Erika Daniela.


V pondelok popoludní trénovali brankári Martin Vantruba, Dobrivoj Rusov, Patrik Vasiľ, Žiga Frehih a hráči v poli Lukáš Štetina, Filip Bainovič, Jakub Paur, Roman Procházka, Martin Mikovič, Philip Azango, Kelvin Ofori, Martin Šulek, Michal Ďuriš, Marek Ujlaky, Patrick Karhan, Miha Kompan Breznik, Nicolas Kurej, Filip Trello, Martin Turanský, Tobias Daniel a Dávid Bukovský.

 

Tréner Gašparík vytiahol do prípravy z Malženíc Nicolasa Kureja. Foto: Ján Král

 


Poslední štyria menovaní sú hráči majstrovského dorastu Spartaka do 17 rokov a mládežnícki reprezentanti Slovenska. S tímom majú cestovať aj na herno-kondičný pobyt do Slovinska. S tímom sa pripravuje aj Nicolas Kurej.

 

Odchovanec Spartaka v minulej sezóne hrával na poste ľavého beka za druholigové Malženice.


„Marek Ujlaky a Patrick Karhan ukázali, aké sú dôležité Malženice, kde sa rozohrali. Nicolas Kurej sa takisto veľmi dobre ukazoval a chceme ho vidieť na tréningoch. Keď vychádzajú mladí chalani z dorastu, druhá liga im pomôže na prechode k mužom. Nie každý talentovaný hráč bude automaticky naskakovať v lige, ale cesta vedie aj takto cez druhú ligu, ktorá je druhá najkvalitnejšia súťaž a máme odozvu, že sa tam chalani zlepšujú,“ dodal trnavský kouč.


Dodajme, že Malženice budú farmou Spartaka aj v novej sezóne.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama