Trnavské rybníky
reklama

Trnava ako malé New Orleans: Na Trnavský Jazzyk prídu svetoví hudobníci

AKTUALITY - Trnava | 23.6.2024, 15.07, prispievatelia

K hlavným ťahákom patrí jeden z top gitaristov na svete Mark Lettieri.

Trnava ako malé New Orleans: Na Trnavský Jazzyk prídu svetoví hudobníci

Hlavný program festivalu budú môcť návštevníci sledovať na Nádvorí. Foto: Zaži v Trnave

Cukrovar
reklama


Začiatkom leta sa premení Trnava na malé New Orleans. Tohtoročný Trnavský Jazzyk prinesie päť koncertných večerov.  Dajte si od 15. júla do 19. júla do kalendára reservé a sledujte web trnavskyjazzyk.sk

 

Prvýkrát si budete môcť na Jazzyk zakúpiť aj permanentku.


Na Jazzyk zavítajú tento rok fantastickí umelci z Kuby, Ameriky a ďalších krajín. Trnavský Jazzyk 2024 prinesie na pešiu zónuNádvorie - priestor súčasnej kultúry spolu 10 koncertov, kvalitných dídžejov, rôzne jazzové nárečia a teplé letné večery k tomu.

Potulky mestom
reklama

 

Hudobný kokteil sa bude miešať počas celého týždňa v rôznych intenzitách.


Dvadsiatyprvý ročník festivalu otvorí slovenská speváčka Katarzia so svojím novým albumom Šťastné dieťa. Program Jazzyku sa bude diať každý večer na dvoch pódiách. Na pešej zóne bude džez, na Nádvorie pozvali výber svetovej hudby. 

 

 

Créme de la créme na Nádvorí

Headlinerom Jazzyka bude tento ročník americký hudobník Mark Lettieri, ktorý aktuálne patrí k top piatim gitaristom na svete, čo potvrdzuje aj päť ocenení Grammy.

 

Okrem účinkovania v  hudobných projektoch ako Snarky Puppy je súčasťou aj skupiny Fearless Flyers. Lettieriho môžete počuť pod platanmi Nádvoria v stredu 17. júla o 20:00.

 


Trnavu opäť navštívi aj Adam Ben Ezra, ktorý pred dvoma rokmi odohral v rámci Jazzyku jeden z najvýraznejších koncertov.

 

Izraelský skladateľ a multiinštrumentalista  je známy tým, že predefinoval a vdýchol nový život do hry na kontrabas. Tento rok príde v sprievode kubánskeho bubeníka Michaela Oliveru.


Na Jazzyku zaznejú žánre od klasického mainstreamu fusion, hip-hop, funk, soul, world music až po súčasný džez. 


Chýbať nebude ani slovenská jazzová špička. Spolu s trubkárom Oskarom Törökom sa na pódiu predstaví aj Nikolaj Nikitin, Ľuboš Šrámek, Juraj Griglák a Matheus Jardim, ktorí zaručia silný hudobný zážitok.


Piatok od 20:00 ukončia festival vo veľkom štýle spolu s oceňovaným klávesovým maestrom Isfarom Sarabskim z Azerbajdžanu. 

 


Permanentka zaistí exkluzívny prístup na všetky koncerty Trnavského Jazzyka. V predpredaji stojí na všetkých päť večerov 25 eur.


Jazzyk je o veľkých menách, ale aj tom, že kráčate po ulici so zmrzlinou a zrazu narazíte na džezový koncert priamo na pešej zóne. 


Hlavná ulica ožije kapelami ako Tibor Feledi Kairos Quintet či kapelami, ktoré vznikli fúziou s českými umelcami. Slovensko - brnenská fúzia Oliver Kucharovič Quartet spája jazz, groove, rock a funk do moderného počúvateľného kabátu.


Nenechajte si ujsť ani skvelú pouličnú dávku energie s The Dixie Hot Licks. Zoskupenie z Plzne spája starodávny jazz s moderným dixielandovým zvukom. Vstup na všetky koncerty na pešej zóne je voľný.

 

 


Jazzyk aj pre deti

V rámci programu mysleli aj na najmenších.  Špeciálne pre deti vystúpi v piatok Teáter Komika - Concerto Klaunico. Adrián Ohrádka, klaun Adyno, kedysi vystupoval v slávnom cirkuse, ale jeho talent ho zaviedol na cestu virtuóza.

 

Najmenším tak predvedie komickým spôsobom rôzne hudobné nástroje a interaktívnym humorom ich vtiahne priamo do deja.


Všetky informácie o programe, interpretoch, permanentke a vstupenkách nájdete na trnavskyjazzyk.sk  

 

 

Hlavný program:

Nádvorie - Priestor súčasnej kultúry

15.júl o 20:00 - Katarzia


16.júl o 20:00 - Oskar Török Sextet


17.júl o 20:00 -  Mark Lettieri Group (US)


18. júl o 20:00 - Adam Ben Ezra & Michael Olivera (IL, CU)


19. júl o 20:00 - Isfar Sarabski Quartet (AZ)

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama