Trnavské rybníky
reklama

Spartak priviedol posilu z Plzne, má skúsenosti s Ligou majstrov

ŠPORT - Futbal - Spartak | 19.6.2024, 14.02, Ján Král

Trnavský klub vystužil defenzívu.

Spartak priviedol posilu z Plzne, má skúsenosti s Ligou majstrov

Hráčsky agent Erik Neuschl, Libor Holík a prezident Spartaka Peter Macho po podpise zmluvy. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava získal na post pravého obrancu Libora Holíka. Dvadsaťšesť ročný český futbalista prichádza z Viktórie Plzeň, v uplynulej sezóne hosťoval počas jarnej časti v Zlíne. S andelmi podpísal trojročný kontrakt.


Bývalý mládežnícky reprezentant Českej republiky okúsil najvyššiu českú súťaž prvýkrát symbolicky v Slavii Praha, prvú väčšiu minutáž si pripísal v Karvinej.

 

Nasledovali zastávky v Jihlave a Zlíne, výrazný priestor dostal počas troch sezón v Jablonci, ďalšie tri ročníky pôsobil vo Viktorii Plzeň, kde si zahral aj Ligu majstrov.

ŠUPA technika
reklama

 

Pred jarnou časťou minulej sezóny odišiel 181 centimetrov vysoký zadák na výpožičku do Zlína.


V Trnave sa popasuje o miesto pravého beka s Martinom Šulekom, klub ho angažoval ako náhradu za Kristiána Koštrnu, s ktorým sa nedohodol na novej zmluve.

 

"Určite zohralo úlohu aj to, že Spartak bude hrať európske poháre. Telefonát s trénerom ma presvedčil, že chcem prísť do klubu," povedal Libor Holík po podpise zmluvy.

 

 

"Na Spartak som sa pýtal aj Vojtěcha Kubistu či Tomáša Poznara, s ktorými sa poznáme. Tomi mi dal len dobré referencie. Bol som už rozhodnutý a veril som, že to vyjde. Teším sa na fanúšikov Spartaka, o ktorých mi veľa rozprával Erik Jirka, dúfam, že budú chodiť na tribúny v čo najväčšom počte," dodal Holík.

 

„Libor je skúsený hráč, ktorý zažil už aj európske poháre, hrával pravidelne v českej lige, ktorá je náročnejšia ako slovenská. Ide o ofenzívne ladeného obrancu, pomôže nám v zápasoch, v ktorých dominujeme a potrebujeme sa presadiť cez kraje ihriska. Má zmysel pre kombináciu a ochotu podporovať útok po čiare nábehmi. Myslím si, že má veľmi zaujímavý center pravou aj ľavou nohou, dokáže teda zahrať na oboch krajoch obrany. V inom hernom systéme je použiteľný aj ako wing back a dokonca hrával behavé krídlo,“ povedal k novej posile tréner Spartaka Michal Gašparík.

 

Andeli odišli v stredu ráno na sústredenie do slovinského Čatežu, kde budú 10 dní trénovať a odohrajú prípravné zápasy s NK Maribor (22. júna o 17:00 v Ormoži) a s NK Bravo (29. júna o 11:00 v Čateži). 

 

S tímom už je v Slovinsku aj Libor Holík a ďalšie letné posily - Žiga Frelih, Vojtěch Kubista a Danilo Pantič.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama