Spartak priviedol posilu z Plzne, má skúsenosti s Ligou majstrov
ŠPORT - Futbal - Spartak | 19.6.2024, 14.02, Ján Král
Trnavský klub vystužil defenzívu.
Hráčsky agent Erik Neuschl, Libor Holík a prezident Spartaka Peter Macho po podpise zmluvy. Foto: Lukáš Grinaj
reklama
Spartak Trnava získal na post pravého obrancu Libora Holíka. Dvadsaťšesť ročný český futbalista prichádza z Viktórie Plzeň, v uplynulej sezóne hosťoval počas jarnej časti v Zlíne. S andelmi podpísal trojročný kontrakt.
Bývalý mládežnícky reprezentant Českej republiky okúsil najvyššiu českú súťaž prvýkrát symbolicky v Slavii Praha, prvú väčšiu minutáž si pripísal v Karvinej.
Nasledovali zastávky v Jihlave a Zlíne, výrazný priestor dostal počas troch sezón v Jablonci, ďalšie tri ročníky pôsobil vo Viktorii Plzeň, kde si zahral aj Ligu majstrov.
Pred jarnou časťou minulej sezóny odišiel 181 centimetrov vysoký zadák na výpožičku do Zlína.
V Trnave sa popasuje o miesto pravého beka s Martinom Šulekom, klub ho angažoval ako náhradu za Kristiána Koštrnu, s ktorým sa nedohodol na novej zmluve.
"Určite zohralo úlohu aj to, že Spartak bude hrať európske poháre. Telefonát s trénerom ma presvedčil, že chcem prísť do klubu," povedal Libor Holík po podpise zmluvy.
"Na Spartak som sa pýtal aj Vojtěcha Kubistu či Tomáša Poznara, s ktorými sa poznáme. Tomi mi dal len dobré referencie. Bol som už rozhodnutý a veril som, že to vyjde. Teším sa na fanúšikov Spartaka, o ktorých mi veľa rozprával Erik Jirka, dúfam, že budú chodiť na tribúny v čo najväčšom počte," dodal Holík.
„Libor je skúsený hráč, ktorý zažil už aj európske poháre, hrával pravidelne v českej lige, ktorá je náročnejšia ako slovenská. Ide o ofenzívne ladeného obrancu, pomôže nám v zápasoch, v ktorých dominujeme a potrebujeme sa presadiť cez kraje ihriska. Má zmysel pre kombináciu a ochotu podporovať útok po čiare nábehmi. Myslím si, že má veľmi zaujímavý center pravou aj ľavou nohou, dokáže teda zahrať na oboch krajoch obrany. V inom hernom systéme je použiteľný aj ako wing back a dokonca hrával behavé krídlo,“ povedal k novej posile tréner Spartaka Michal Gašparík.
Andeli odišli v stredu ráno na sústredenie do slovinského Čatežu, kde budú 10 dní trénovať a odohrajú prípravné zápasy s NK Maribor (22. júna o 17:00 v Ormoži) a s NK Bravo (29. júna o 11:00 v Čateži).
S tímom už je v Slovinsku aj Libor Holík a ďalšie letné posily - Žiga Frelih, Vojtěch Kubista a Danilo Pantič.